Про Бюджетний регламент Долинської міської ради

Про Бюджетний регламент Долинської міської ради

РІШЕННЯ

Від 26.05.2016. № 261-9/2016

м. Долина

Про Бюджетний регламент

Долинської міської ради

Відповідно до п. 23 ч. 1 ст. 26, ст. 28 та ч.1 ст. 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Бюджетного кодексу України та з метою унормування процесів формування та використання фінансових ресурсів для забезпечення завдань і функцій, що здійснюються органами місцевого самоврядування протягом бюджетного періоду, а також регламентації взаємовідносин між різними учасниками бюджетного процесу, міська рада

В И Р І Ш И Л А:

1.Затвердити Бюджетний регламент Долинської міської ради (додається).

2.Загально-організаційному відділу міської ради дане рішення опублікувати у «Віснику міської ради» тижневика «Добра справа».


Міський голова Володимир Гаразд

Додаток до рішення міської ради

від 26.05.2016. № 261-9/2016

БЮДЖЕТНИЙ РЕГЛАМЕНТ

Долинської міської ради

Стаття 1. Бюджетний регламент визначає організаційно-процедурні питання щодо складання та розгляду проекту міського бюджету, затвердження, внесення змін та виконання бюджету, подання та затвердження звітності, здійснення контролю за виконанням міського бюджету м. Долина.

Стаття 2. Метою «Бюджетного регламенту Долинської міської ради» (надалі – Бюджетний регламент) є унормування процесів (механізмів) формування та використання коштів міського бюджету для забезпечення завдань і функцій, що здійснюються Долинською міською ради та її виконавчими органами і структурними підрозділами протягом бюджетного періоду, а також регламентації взаємовідносин між різними учасниками бюджетного процесу.

Стаття 3. Бюджетний регламент розроблений відповідно до Конституції України, Бюджетного кодексу України, Податкового кодексу України, Законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», «Про статус депутатів місцевих рад», «Про службу в органах місцевого самоврядування», «Про доступ до публічної інформації» та інших чинних нормативно-правових актів України, що регулюють бюджетні відносини, а також Регламенту роботи Долинської міської ради.

Стаття 4. Бюджетний регламент містить:

4.1) порядок проведення підготовчих робіт;

4.2) порядок складання проекту міського бюджету, підготовка проекту рішення про міський бюджет та матеріалів до нього;

4.3) порядок розгляду проекту міського бюджету;

4.4)порядок затвердження міського бюджету та особливості його виконання у разі несвоєчасного прийняття;

4.5) порядок виконання міського бюджету;

4.6) порядок внесення змін до міського бюджету;

4.7) порядок контролю за виконанням міського бюджету;

4.8)порядок подання звітності про виконання міського бюджету, затвердження звіту про виконання міського бюджету.

Стаття 5. Вихідні матеріали для складання проекту міського бюджету:

5.1.доведені Міністерством фінансів України особливості складання розрахунків до проекту бюджету на наступний бюджетний період;

5.2.доведені Міністерством фінансів України типові форми бюджетних запитів, а також доведені Міністерством фінансів України та Департаментом фінансів обласної державної адміністрації Інструкції щодо їх заповнення;

5.3.доведені Міністерством фінансів України розрахунки прогнозних обсягів міжбюджетних трансфертів, методика їх визначення, організаційно-методологічні вимоги та інші показники щодо складання проекту міського бюджету, а також пропозиції щодо форми проекту рішення про міський бюджет (типова форма рішення);

5.4.доведені Кабінетом Міністрів України (визначені прийнятим у другому читанні проектом закону про Державний бюджет України) показники міжбюджетних відносин (включаючи обсяги міжбюджетних трансфертів) і текстові статті, а також організаційно-методологічні вимоги щодо складання проекту міського бюджету;

5.5.доведені районною державною адміністрацією обсяги субвенцій державного та районного бюджетів на здійснення державних програм;

5.6. запити, надані відділами міської ради;

5.7.бюджетні запити розпорядників нижчого рівня, одержувачів коштів;

5.8.депутатські запити, запитання, звернення та відповіді на них, пов’язані із складанням міського бюджету та фінансуванням програм соціально-економічного та культурного розвитку міста, інших цільових програм, затверджених міською радою;

5.9.результати громадських слухань та обговорень програми економічного і соціального розвитку міста та проекту міського бюджету;

5.10.результати зустрічей громадян з депутатами міської ради та посадовими особами міської ради;

5.11.результати опитування громадської думки (через інтерв’ю, «гарячі» телефонні лінії);

5.12. звернення громадських організацій;

5.13. заяви, пропозиції та рекомендації учасників бюджетного процесу до проекту міського бюджету;

5.14.граничні обсяги, фактичні та прогнозні показники надходжень до міського бюджету;

5.15.досягнуті показники економічно-соціального розвитку міста за попередній рік, стан виконання показників в поточному році та проект програми економічного і соціального розвитку на плановий рік;

5.16.попередній прогноз доходів і витрат міського бюджету на наступний рік.

Стаття 6. Проектом рішення про міський бюджет визначаються:

6.1. загальні суми (з розподілом їх на загальний та спеціальний фонди):

– доходів міського бюджету,

– видатків міського бюджету,

– кредитування міського бюджету,

– фінансування міського бюджету;

6.2. граничні обсяги:

-річного дефіциту (профіциту) міського бюджету в плановому бюджетному періоді (міський бюджет може прийматись з дефіцитом по загальному фонду шляхом внесення змін до рішення про міський бюджет за результатами річного звіту про виконання міського бюджету за попередній бюджетний період виключно на суми вільного залишку бюджетних коштів),

– місцевого боргу на початок та кінець планового бюджетного періоду,

– надання місцевих гарантій, а також повноваження щодо надання таких гарантій;

6.3. доходи міського бюджету за бюджетною класифікацією (у додатку до рішення);

6.4.фінансування міського бюджету за бюджетною класифікацією (у додатку до рішення);

6.5.кредитування за головними розпорядниками коштів міського бюджету та бюджетною класифікацією (у додатку до рішення);

6.6.бюджетні призначення розпорядникам нижчого рівня та одержувачам коштів міського бюджету та окремо по галузях за бюджетною класифікацією з обов’язковим виділенням видатків споживання (з них видатків на оплату праці, оплату комунальних послуг і оплату енергоносіїв) та видатків розвитку (у додатках до рішення);

6.7.бюджетні призначення міжбюджетних трансфертів (у додатках до рішення);

6.8. розмір оборотного залишку коштів міського бюджету;

6.9.додаткові положення, що регламентують процес виконання міського бюджету;

6.10.перелік захищених видатків міського бюджету, визначених на підставі статті 55 Бюджетного кодексу України;

6.11.повноваження виконавчих органів міської ради щодо виконання міського бюджету протягом бюджетного періоду.

Стаття 7. Разом з проектом рішення про міський бюджет подаються:

7.1. пояснювальна записка до проекту рішення, яка включає показники і інформацію, зазначені в статті 8 даного Регламенту;

7.2.прогноз міського бюджету на наступні за плановим два бюджетні періоди, підготовлений відповідно до статті 21 Бюджетного кодексу України;

7.3.показники витрат міського бюджету, необхідні на наступні бюджетні періоди для завершення інвестиційних проектів, що враховані в бюджеті, за умови якщо реалізація таких проектів триває більше одного бюджетного періоду;

7.4.перелік інвестиційних проектів на плановий бюджетний період та наступні за плановим два бюджетні періоди;

7.5.інформація про хід виконання міського бюджету у поточному бюджетному періоді;

7.6. пояснення розпорядників нижчого рівня та одержувачів бюджетних коштів до проекту міського бюджету (подаються постійній комісії міської ради з питань планування, бюджету, майна та власності);

7.7.інші матеріали, обсяг і форму яких визначає фінансовий відділ міської ради.

Стаття 8. Пояснювальна записка до проекту рішення має містити:

8.1.оцінку доходів міського бюджету з урахуванням втрат доходів міського бюджету внаслідок наданих міською радою податкових пільг;

8.2.пояснення до основних положень проекту рішення про міський бюджет, включаючи аналіз пропонованих обсягів видатків і кредитування за бюджетною класифікацією (пояснення включають бюджетні показники за попередній, поточний, наступний бюджетні періоди в розрізі класифікації видатків та кредитування бюджету);

8.3.обґрунтування особливостей міжбюджетних взаємовідносин та надання субвенцій на виконання інвестиційних проектів;

8.4.інформацію щодо погашення місцевого боргу, обсягів та умов місцевих запозичень.

Стаття 9. При затвердженні міського бюджету враховуються:

9.1. у першочерговому порядку потреби в коштах:

9.1.1.на оплату праці працівників бюджетних установ відповідно до встановлених законодавством України умов оплати праці та розміру мінімальної заробітної плати,

9.1.2.на проведення розрахунків за електричну та теплову енергію, водопостачання, водовідведення, природний газ та послуги зв’язку, які споживаються бюджетними установами (ліміти споживання енергоносіїв у натуральних показниках для кожної бюджетної установи встановлюються виходячи з обсягів відповідних бюджетних асигнувань);

9.2.у повному обсязі міжбюджетні трансферти між державним, районним та міським бюджетами.

Стаття 10. Стадії бюджетного процесу, зміст робіт, виконавці та терміни виконання наведені в Додатку до цього Бюджетного регламенту.

Додаток

до Бюджетного регламенту

Стадії бюджетного процесу, зміст роботи, виконавці та терміни виконання

Стадії бюджетного процесу Зміст роботи Виконавці Терміни виконання
Підготовча робота перед складанням проекту рішення про міський бюджет Утворення робочої групи з питань формування проекту рішення ради про бюджет та затвердження її складу:- начальник фінансового відділу міської ради (керівник робочої групи),- голова постійної комісії міської ради з питань планування, бюджету, майна та власності (заступник керівника робочої групи),- головний бухгалтер (секретар робочої групи),- заступники міського голови (члени робочої групи),- голови постійних комісій міської ради (члени робочої групи),- представники фракцій міської ради – по одному від кожної фракції за їх поданням (члени робочої групи),- представники громадських організацій, органів самоорганізації населення (члени робочої групи).
Складання графіку засідань робочої групи та оприлюднення його на офіційному веб-сайті Долинської міської ради.
Керівнику робочої групи надаються права залучати до її роботи керівників комунальних підприємств та відділів міської ради, спеціалістів відповідних структурних підрозділів виконавчих органів ради.За підсумками засідання складаються протоколи, які є обов’язковими до врахування при підготовці проекту рішення ради про міський бюджет та додатків до нього в межах реальних можливостей бюджету.
Виконавчі органи міської ради До 01 серпня
Зустрічі депутатів міської ради та посадових осіб виконавчих органів міської ради з громадянами Депутати міської ради До 1 жовтня
Передача пропозицій від депутатів до робочої групи та фінансового відділу для врахування в роботі при складанні проекту бюджету
Аналіз депутатських запитів, запитань, звернень та надання відповідей на них Фінансовий відділ До 1 жовтня
Складання проекту міського бюджету Отримання від розпорядників нижчого рівня та одержувачів бюджетних коштів проектів кошторисів та розрахунків до них за функціональною і економічною класифікацією за формами, визначеними фінансовим відділом, та їх опрацювання. Фінансовий відділ До 1 жовтня
Прогноз доходів і витрат міського бюджету на наступний рік та порівняння прогнозних показників з аналогічними показниками за попередній рік Фінансовий відділ До 8 жовтня
Формування проекту міського бюджету Фінансовий відділ До 15 грудня
Якщо до 1 грудня року, що передує плановому, Верховною Радою України не прийнято закон про Державний бюджет України, при формуванні міського бюджету враховуються обсяги міжбюджетних трансфертів, визначені у законі про Державний бюджет України на попередній бюджетний період. Фінансовий відділ
Оприлюднення на офіційному веб-сайті міської ради проекту рішення про міський бюджет Загально-організаційний відділ До 30 листопада
Затвердження міського бюджету Доповідь про проект міського бюджету Начальник фінансового відділу
Прийняття рішення про міський бюджет Міська рада
Оприлюднення на офіційному веб-сайті міської ради та у «Віснику міської ради» рішення про міський бюджет, яке включає текстову частину міського бюджету та додатки до рішення, які передбачають показники доходів та видатків в розрізі кодів доходів та кодів функціональної класифікації видатків, а також пояснювальна записка до міського бюджету Загально-організаційний відділ строк після затвердження міського бюджету (ч. 4 ст. 28 БКУ)
Особливості формування надходжень та здійснення витрат міського бюджету у разі несвоєчасного прийняття рішення про міський бюджет Якщо до початку нового бюджетного періоду міський бюджет не затверджується, то:- витрати з міського бюджету здійснюються лише на цілі, які визначені в рішенні про міський бюджет на попередній бюджетний період та одночасно передбачені у проекті рішення про міський бюджет на наступний бюджетний період (ч.1 ст.79 БКУ),- щомісячні бюджетні асигнування сумарно не можуть перевищувати 1/12 обсягу бюджетних призначень, визначених рішенням міської ради про міський бюджет за попередній бюджетний період (крім випадків, пов’язаних із виділенням коштів на обслуговування і погашення місцевого боргу, плануванням видатків за рахунок міжбюджетних трансфертів та інших випадків, передбачених Бюджетним кодексом України) (ч.1 ст.79 БКУ),- до прийняття рішення про міський бюджет на поточний бюджетний період забороняється проводити капітальні видатки, надавати кредити бюджету (крім випадків, пов’язаних із виділенням коштів з резервного фонду), а також здійснювати місцеві запозичення та надавати місцеві гарантії (ч.2 ст.79 БКУ) Фінансовий відділ,Розпорядники нижчого рівня, одержувачі бюджетних коштів
Виконання міського бюджету Затвердження розпису міського бюджету (ч.3 ст.78 БКУ) Фінансовий відділ В місячний строк після затвердження міського бюджету
Забезпечення виконання міського бюджету (ч.1 ст.78 БКУ) Виконавчі органи, розпорядники коштів
Забезпечення своєчасного та в повному обсязі надходження до міського бюджету податків і зборів (обов’язкових платежів) та інших доходів відповідно до законодавства (ч.5 ст.78 БКУ) Виконавчі органи Протягом бюджетного періоду
Внесення змін до міського бюджету Подання до міської ради офіційного висновку про перевиконання чи недовиконання дохідної частини загального фонду, про обсяг залишку коштів загального та спеціального фондів (крім власних надходжень бюджетних установ) міського бюджету (ч.7 ст.78 БКУ) Фінансовий відділ За підсумками першого півріччя та наступних звітних періодів
Ухвалення рішення про внесення змін до рішення про міський бюджет або ухвалення іншого рішення з цього приводу (ч.8 ст.78 БКУ) Міська рада
Документ опубліковано 26 травня 2016
Чинний
Детальніше