Про звернення міської ради щодо законопроекту про упорядкування системи надходження та використання коштів із рентної плати

Про звернення міської ради щодо законопроекту про упорядкування системи надходження та використання коштів із рентної плати

РІШЕННЯ

Від 11.05.2016. № 245-8/2016

м. Долина

Про звернення міської ради щодо законопроекту

про упорядкування системи надходження та

використання коштів із рентної плати

Виражаючи інтереси територіальної громади міста та керуючись Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», міська рада

В И Р І Ш И Л А:

1.Схвалити текст звернення міської ради до Президента України та Верховної Ради України.

2.Звернутися до органів місцевого самоврядування на території яких здійснюється видобування нафти, природного газу та газового конденсату з пропозицією підтримати дане звернення.

3.Звернення опублікувати у Віснику міської ради та на офіційному інтернет-сайті.

Міський голова Володимир Гаразд

Президенту України

Петру Порошенку

Верховній Раді України

ЗВЕРНЕННЯ

Ми, депутати Долинської міської ради Івано-Франківської області звертаємось до Вас з пропозицією підтримати зареєстрований у Парламенті Законопроект «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України (щодо упорядкування системи надходження та використання коштів із рентної плати за користування надрами для видобування нафти, природного газу та газового конденсату) внесений народними депутатами України Бєльковою О.В., Горватом Р.І., Продан О.П., Кривенком В.М., Євлаховим А.С., Капліним С.М., Сугоняком О.Л., Амельченком В.В., Шкварилюком В.В., Підлісецьким Л.Т., Насаликом І.С., Кацер-Бучковською Н.В., Войціцькою В.М., Лопушанським А.Я., Онищенком О.Р.

На сьогодні, згідно чинного законодавства рентна плата за нафту, природний газ і газовий конденсат, що видобувається в Україні відноситься до групи загальнодержавних податків та зборів, і відповідно сплачується підприємствами в обсязі 100% до Державного бюджету. Такий стан справ жодним чином не захищає інтереси територіальних громад, на території яких здійснюються видобуток. Загальновідомим є факт, що процес видобутку, переробки і транспортування нафти і газу сьогодні супроводжується значними негативними екологічними наслідками для територій. А використання відповідними підприємствами застарілого технологічного обладнання та технологій ці негативні наслідки тільки підсилює. Так, зокрема в місті Долина та інших аналогічних територіальних громадах України, де видобутком вуглеводнів займається ПАТ «Укрнафта», виникла ситуація при якій вказане підприємство перетворилось на банального виснажувальника надр, який жодним чином не компенсує незворотні екологічні втрати для регіону, викликані його ж виробничою діяльністю. В невичерпному переліку найбільш болючих негативних наслідків, викликаних діяльністю нафтогазопромислових підприємств, першочергово можна назвати зокрема часті випадки відкритих викидів нафти, газу і пластової води під час розкриття продуктивних пластів свердловинами та постійне забруднення ґрунтів, поверхневих вод і глибинних водоносних горизонтів рідкими вуглеводнями, високо мінералізованими водами та шкідливими солями. А крім того не слід забувати, що до цієї ж групи проблем окремим пунктом можна віднести також і руйнування інженерної інфраструктури населених пунктів, насамперед доріг, у зв’язку із рухом по них великогабаритного технологічного транспорту нафтогазопромислових підприємств. З усім цим «букетом» проблем постійно доводиться стикатись сучасним територіальним громадам, що мають на своїх територіях об’єкти нафтогазовидобутку. Нині ж у спробах вирішення чи бодай мінімізації цього всього негативу постійно доводиться виходити виключно із ресурсів місцевих бюджетів, чи в кращому випадку – сподіватись на разові «подачки» у формі цільових коштів від ПАТ «Укрнафта».

Ми, депутати Долинської міської ради вважаємо існуючу ситуацію неприпустимою і вимагаємо для її вирішення термінових кардинальних заходів на законодавчому рівні. На нашу думку, в умовах переходу до децентралізації державного управління, потребує реформування система фінансового забезпечення місцевого самоврядування України. Автономія органів місцевого самоврядування має ґрунтуватись на відповідних правах щодо стягнення на власній території податків і зборів, в обсягах, достатніх для задоволення потреб місцевого розвитку. Існуюча, на даний момент, структура місцевих податків, що є основним джерелом фінансового забезпечення місцевого самоврядування, є малоефективною, а тому актуальною є проблема розширення та вдосконалення структури податків для розширення фінансової бази місцевого самоврядування. Джерелами доходів місцевого самоврядування є податки та збори, що зараховуються до місцевих бюджетів. Для промислово розвиненої територіальної громади, де здійснюється видобуток вуглеводнів і мають місце негативні наслідки діяльності подібних підприємств, одним із основних доходів місцевого бюджету могла б стати рентна плата за нафту, газ та газовий конденсат, що видобувається на її території. Саме розщеплення рентних платежів, що є сьогодні на 100% складовою доходу державного бюджету України, могло б стати суттєвим джерелом наповнення місцевих бюджетів.

Враховуючи вищенаведене, ми депутати Долинської міської ради, просимо підтримати запропонований групою депутатів Верховної Ради України законопроект щодо упорядкування системи надходження та використання коштів із рентної плати за користування надрами для видобування нафти, природного газу та газового конденсату, а саме наступні зміни:

4) частину першу статті 69 доповнити пунктом 31 такого змісту:

“2 відсотка рентної плати за користування надрами для видобування нафти, природного газу та газового конденсату. Такі платежі зараховуються до бюджетів місцевого самоврядування за місцезнаходженням (місцем розташування) відповідних ділянок надр”.

Такі зміни не тільки наповнить місцеві бюджети, але й стануть серйозним інструментом, завдяки якому громади зможуть самостійно, розв’язувати власні соціально-економічні проблеми.

Прийнято на восьмій сесії

Долинської міської ради

11 травня 2016 р.

Документ опубліковано 11 травня 2016
Чинний
Детальніше