Про спільне звернення Долинської районної, Болехівської, Долинської міських рад

Про спільне звернення Долинської районної, Болехівської, Долинської міських рад

УКРАЇНА

ДОЛИНСЬКА РАЙОННА РАДА

БОЛЕХІВСЬКА МІСЬКА РАДА
ДОЛИНСЬКА МІСЬКА РАДА
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

сьоме скликання

(двадцята сесія)

(двадцята сесія)

(двадцять шоста сесія)

РІШЕННЯ

Від 13.06.2017 №336-20/2017

Від 13.06.2017 №01-20/17

Від 13.06.2017 №762-26/2017

м.Долина

Про спільне звернення

Долинської районної,

Болехівської, Долинської міських рад

Діючи в інтересах територіальних громад Долинського району, Болехівської міської ради та керуючись статтями 26, 43 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, районна та міські ради

ВИРІШИЛИ:

1.Схвалити текст звернення та надіслати його до Президента України Петра Порошенка, Голови Верховної Ради України Андрія Парубія, Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, першого заступника голови Комітету Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки Олександра Домбровського, міністра енергетики та вугільної промисловості України Ігоря Насалика, Генерального прокурора України Юрія Луценка, директора Національного антикорупційного бюро України Артема Ситника, т.в.о.голови Державної служби геології та надр України Олега Кирилюка, народних депутатів України від Івано-Франківської області Анатолія Диріва, Юрія Дерев’янка, Михайла Довбенка, Юрія Солов’я, Юрія Тимошенка, Віктора Шевченка, Олександра Шевченка, голови Івано-Франківської обласної ради Олександра Сича, голови Івано-Франківської обласної державної адміністрації Олега Гончарука, депутатів Івано-Франківської обласної ради Остапа Дзеси, Богдана Ленігевича, Галини Макоти, Олександра Матусевича, Юрія Мазура, Андрія Романюка, Юрія Черневого (додається).

2.Звернутися до Рожнятівської, Надвірнянської, Богородчанської районних рад Івано-Франківської, Бориславської міської ради Львівської, Охтирської районної ради Сумської, Прилуцької районної ради Чернігівської областей з пропозицією підтримати дане звернення.

3.Рекомендувати голові Івано-Франківської обласної ради скликати позачергову сесію обласної ради, на якій розглянути питання «Про стан та перспективи розвитку нафтогазовидобувної галузі Івано-Франківської області».

4.Звернення опублікувати в газетах «Галичина», «Свіча», «Ратуша», тижневику «Добра справа» .

Голова районної ради Іван Данилів

Болехівський міський голова Богдан Мельник

Долинський міський голова Володимир Гаразд

З В Е Р Н Е Н Н Я

до

Президента України Петра Порошенка,

Голови Верховної Ради України Андрія Парубія,

Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана,

першого заступника голови Комітету Верховної Ради України з питань

паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки Олександра Домбровського,

міністра енергетики та вугільної промисловості України Ігоря Насалика,

Генерального прокурора України Юрія Луценка,

директора Національного антикорупційного бюро України

Артема Ситника

т.в.о.голови Державної служби геології та надр України Олега Кирилюка,

народних депутатів України від Івано-Франківської області

Анатолія Диріва, Юрія Дерев’янка, Михайла Довбенка, Юрія Солов’я, Юрія Тимошенка, Віктора Шевченка, Олександра Шевченка,

голови Івано-Франківської обласної ради Олександра Сича,

голови Івано-Франківської обласної державної

адміністрації Олега Гончарука

Ми, депутати Долинської районної та Болехівської і Долинської міської рад, що зібрались на позачергову спільну сесію, діючи від імені та в інтересах територіальних громад Долинського району та Болехівської міської ради Івано-Франківської області, підтримуємо вимоги учасників мирної акції протесту 06 червня 2017 року та висловлюємо своє глибоке занепокоєння ситуацією, що склалася навколо підприємств нафтогазового комплексу Долинщини.

Звернутися до Вас нас змушує ситуація, що складається внаслідок запланованого впровадження у дію ПАТ «Укрнафта» планів з модернізації та трансформації компанії, якими передбачено перетворення 22 існуючих одиниць компанії у 7 та скорочення чисельності персоналу більше ніж на 50% від наявних людських ресурсів. Цей процес планується завершити до кінця 2017 року і розпочнеться він із ліквідації трьох управлінь бурових робіт: Прикарпатського, Охтирського та Прилуцького.

Так, згідно планів реструктуризації, Прилуцьке УБР трансформувалось на нову організацію «Укрнафта буріння», а Прикарпатське та Охтирське УБР будуть ліквідовані.

У разі впровадження такої «реформи» місцеві бюджети недоотримають доходу близько 14 млн.грн. у вигляді податку з доходу фізичних осіб. Крім зменшення поступлень до бюджету дана ситуація викличе і соціальне напруження, адже близько 800 сімей втратять основний дохід та поповнять ряди безробітних, що викличе збурення населення та може дестабілізувати ситуацію не тільки в Долинському, але й в інших районах, де проживають нафтовики. Головне, це означатиме продовження порочної практики попереднього керівництва ПАТ «Укрнафта» по руйнації буріння, яке було і залишається першоосновою збільшення видобутку нафти і газу. Розцінюємо таку позицію, як свідоме ставлення і перешкоду нарощуванню запасів вуглеводнів, що не тільки суперечить інтересам держави, але й прямо загрожує її енергетичній безпеці.

Аналогічна ситуація буде відбуватися і у сфері видобування нафти і газу та газопереробки. У наслідок проведення заявленої реформи планується створити дві нові регіональні Бізнес одиниці, одна з яких буде базуватися в Полтаві (Східний бізнес підрозділ), друга – в Івано-Франківську (Західний бізнес підрозділ), в складі якої планують залишити НГВУ «Долинанафтогаз» та Долинський ГПЗ, структурні підрозділи монтажно-налагоджувального управління та управління автоматизованих систем із втратою останніми будь-якої самостійності і оперативності у прийнятті рішень та статусу відокремлених підрозділів товариства.

Ми стурбовані такою постановкою питання, адже для економіки нашого району нафтогазовидобувний комплекс є надзвичайно важливим. Підприємства нафтогазового комлексу забезпечують вирішення цілого ряду питань, які тісно пов’язані із підвищенням рівня подолання несприятливих соціальних, економічних та екологічних ризиків та тенденцій із спроможністю забезпечувати збалансований розвиток, саморегулювання, самовдосконалення для задоволення потреб населення нашого району, при яких економічні цілі є похідними від соціальних і є засобами забезпечення розвитку в цілому.

Нафтогазовий комплекс Долинщини в структурі промислового виробництва становить близько 80 %, які забезпечуються структурними одиницями ПАТ «Укрнафта».

Перш за все, акцентуємо увагу на тому, що підприємства нафтогазовидобувного комплексу є найбільшими платниками податків до Державного та районного бюджетів. Так, за 2016 рік зазначеними підприємствами сплачено до місцевих бюджетів усіх рівнів 92,35 млн.грн. За 5 місяців цього року – 41,31 млн.грн. місцевих податків.

Наголошуємо, що ПАТ «Укрнафта» – найбільший український нафтогазовидобувник, у складі якого збережена переважна доля державної власності (50%+1 акція). Прийнятий нинішньою Верховною Радою Закон України «Про акціонерні товариства», мав би повернути ПАТ «Укрнафта» в русло державних інтересів. Проте, на жаль, цього не відбувається. ПАТ «Укрнафта» залишається на сьогоднішній день одним із найбільших боржників Державного бюджету. Водночас, за багатомільярдні корупційні схеми по виведенню із неї коштів на рахунки інших компаній, так і нікого не притягнено до відповідальності.

Крім цього, Державна служба геології та надр України незаконно відмовляє у продовженні спеціальних дозволів (ліцензій) для ПАТ «Укрнафта» на видобуток нафти і газу на перспективних родовищах, таким чином блокуючи роботу його структурних підрозділів. Ми переконані, що такі дії суперечать економічним інтересам та інтересам енергетичної безпеки країни. Вважаємо, що саме ПАТ «Укрнафта» має законне право на продовження зазначених дозволів і держава має захистити його.

Складається враження, що з приходом кожної наступної «нової адміністрації» компанії ПАТ «Укрнафта» основним питанням є проведення структурних змін шляхом зменшенням чисельності працюючих, замість забезпечення обсягами робіт кваліфікованих кадрів. Така кадрова політика керівництва ПАТ «Укрнафта» є згубною для його структурних одиниць та промисловості і країни в цілому. Адже під приводом модернізації та реструктуризації здійснюється розвал перевіреного роками механізму управління виробничими підрозділами, які безпосередньо здійснюють видобуток нафти та газу.

Про доцільність збереження Прикарпатського УБР районною радою неодноразово наголошувалось у зверненнях до Голови Правління Марка Роллінса. Однак, Правлінням ПАТ «Укрнафта» були знехтувані наведені у зверненнях факти діяльності Прикарпатського УБР та не надано жодного обгрунтування (в тому числі економічного) неефективності або недоцільності діяльності цього підприємства. Вважаємо, що таким чином керівництво ПАТ «Укрнафта» загострює відносини з органами місцевого самоврядування, на території яких проводиться нафтогазовидобуток.

Статтею 13 Конституції України передбачено, що земля, її надра, атмосферне повітря, водні та інші природні ресурси, які знаходяться в межах території України, природні ресурси її континентального шельфу, виключної (морської) економічної зони є об’єктами права власності Українського народу. Від імені Українського народу права власника здійснюють органи державної влади та органи місцевого самоврядування.

Держава забезпечує захист прав усіх суб’єктів права власності і господарювання, соціальну спрямованість економіки. Усі суб’єкти права власності рівні перед законом.

На нашу думку, недопустимим також є те, що Правлінням ПАТ «Укрнафта» не вживаються заходи щодо стабілізації та нарощення видобутку нафти і газу, придбання сучасного обладнання, не розробляються плани розвідувального і промислового буріння, перспективні плани нових родовищ чи плани ремонту нових свердловин, що є вкрай важливим для збереження бюджетоутворюючих підприємств багатьох населених пунктів та ефективного використання власної паливно-енергетичної бази для підвищення енергетичної безпеки України.

Не здійснюються заходи із забезпечення повної зайнятості і використання працівників Товариства відповідно до їх професій та кваліфікацій, що суперечить вимогам розділу 6.9.2. Енергетичної стратегії України на період до 2030 року, зокрема, в частині забезпечення зайнятості населення шляхом створення робочих місць у секторі видобутку нафти й газу, а не їх ліквідації.

Враховуючи вищенаведене, з метою захисту прав та інтересів працівників нафтогазовидобувного комплексу, недопущення скорочення поступлень до місцевих бюджетів, впровадження заходів, спрямованих на створення нових робочих місць, а не ліквідацію діючих,

В И М А Г А Є М О:

1.Розпочати процес фінансового оздоровлення ПАТ «Укрнафта» та встановити жорсткий контроль з боку Кабінету Міністрів України за діяльністю правління товариства з метою спрямування його роботи на виконання завдань Енергетичної стратегії України та погашення заборгованості перед Державним бюджетом.

2.Відкликати рішення Наглядової ради щодо ліквідації Прикарпатського та Охтирського УБР.

3.Недопустити позбавлення статусу відокремлених підрозділів НГВУ «Долинанафтогаз», Долинського газопереробного заводу, Долинського тампонажного управління.

4.Притягнути до відповідальності осіб, причетних до доведення до банкрутства ПАТ «Укрнафта», шляхом створення корупційних схем та несплати податків до Державного бюджету.

5.Продовження Державною службою геології та надр України спеціальних дозволів (ліцензій) для ПАТ «Укрнафта» на видобуток нафти і газу на перспективних родовищах.

Наполягаємо вжити заходів щодо термінового врегулювання ситуації, яка склалася навколо виробничих підрозділів ПАТ «Укрнафта», що стане гарантією виконання ними поставлених завдань, а також можливість своєю працею приносити фінансові надходження до Державної скарбниці.

Прийнято 13 червня 2017 року на

двадцятій сесії Долинської районної ради,

рішення №336-20/2017;

двадцятій сесії Болехівської міської ради,

рішення №01-20/17;

двадцять шостій сесії Долинської міської ради.

рішення №762-26/2017.

Документ опубліковано 13 червня 2017
Чинний
Детальніше