Про виконання програми реалізації Стратегії сталого розвитку в сфері

Про виконання програми реалізації Стратегії сталого розвитку в сфері

РІШЕННЯ

Від 10.03.2017. № 630-22/2017

м. Долина

Про виконання програми реалізації

Стратегії сталого розвитку в сфері

енергоспоживання м. Долина за 2016 рік

Заслухавши інформацію про виконання програми реалізації Стратегії сталого розвитку в сфері енергоспоживання м. Долина за 2016 рік, керуючись Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», міська рада

В И Р І Ш И Л А:

1.Затвердити звіт про виконання програми реалізації Стратегії сталого розвитку в сфері енергоспоживання м. Долина за 2016 рік (додається).

2.Роботу по виконанню Програми вважати задовільною.

3.Рішення міської ради від 06.04.2016. №183-6/2016 «Про програму реалізації Стратегії сталого розвитку в сфері енергоспоживання м. Долина на 2016 рік» вважати таким, що втратило чинність.

Міський голова Володимир Гаразд

Додаток до рішенням міської ради

від 10.03.2017. № 630-22/2017

ЗВІТ про виконання програми реалізації Стратегії сталого розвитку в сфері енергоспоживання м. Долина за 2016 рік

1. Виконання окремих заходів в рамках Програми

№ з/п Заплановані заходи Результативність
1 2 3
1. Енергетичний менеджмент
1.1 Розрахунок і затвердження лімітів на споживання енергетичних ресурсів бюджетними установами, що фінансуються з міського бюджету на 2016 рік Ліміти на споживання всіх видів енергоресурсів для бюджетних установ міста на 2016 рік були розраховані та затверджені розпорядженням міського голови №3 «Про ліміти на споживання енергетичних ресурсів в 2016 році» від 18.01.2016 р.
1.2 Підтримка функціонування програмного забезпечення «Енергоплан» Із 2013 року відділом ЕІМР здійснюється щоденний моніторинг енергоспоживання в усіх бюджетних установах міста на базі програмного забезпечення Енергоплан. Всього до системи під’єднані 25 будівель сфери освіти, медицини та культури різного підпорядкування. Система ефективно функціонувала і в цьому році.
1.3 Ведення щодобового моніторингу споживання енергетичних ресурсів в бюджетних установах міста Відділом енергозбереження, інвестицій та муніципального розвитку Долинської міської ради проводиться щоденний моніторинг споживання основних видів енергоресурсів в бюджетних установ міста Долини. Дана робота проводиться всього для 25 будівель різного підпорядкування: ДНЗ, школи, інші заклади сфери освіти, медицини, культури. За результатами моніторингу готувалися щотижневі звіти, які надсилалися для розгляду і оперативного реагування відповідальним керівникам. Також щотижнево підсумки споживання аналізувались в порівнянні із затвердженими лімітами, готувались відповідні аналітичні записки. Аналогічні зведені документи готувались і за підсумками місяця. Функціонування даної системи дозволяє в режимі реального часу відслідковувати тенденції енергоспоживання по кожній установі, оперативно вживати корегуючих дій та не допускати необґрунтованих перевитрат енергії.
1 2 3
1.4 Проведення інформаційно-роз’яснювальних бесід з колективами дошкільних закладів на предмет правил ощадливого використання енергії Протягом року проводились регулярні обходи бюджетних закладів та інструктування керівників щодо необхідності дотримання режимів енергозбереження. Відповідні інструктажі керівники бюджетних установ проводили з персоналом. Питання раціонального використання енергетичних ресурсів неодноразово протягом року ставали предметом обговорення в ході нарад з керівниками закладів.
1.5 Розрахунок і затвердження лімітів на споживання енергетичних ресурсів бюджетними установами, що фінансуються з міського бюджету на 2017 рік Ліміти на споживання всіх видів енергоресурсів для бюджетних установ міста на 2017 рік були розраховані та затверджені розпорядженням міського голови «Про ліміти на споживання енергетичних ресурсів в 2017 році»
1.6 Сертифікація по системі енергетичного менеджменту за міжнародним стандартом ISO 50001:2011. Проведення навчань персоналу, сертифікація У травні 2016 р. Долинська міська рада успішно пройшла попередній аудит по системі енергетичного менеджменту і сертифікацію та отримала міжнародний сертифікат по системі енергетичного менеджменту за міжнародним стандартом ISO 50001:2011. Долинська міська рада – перший муніципалітет в Україні та Східній Європі, який сертифікований по даному стандарту.
2. Підвищення обізнаності населення та компетентності посадових осіб відповідальних за енерговикористання
2.1 Проведення регулярних нарад з керівництвом бюджетних установ, аналіз даних енергоспоживання та надання рекомендацій щодо підвищення ефективності споживання енергії На підставі даних щоденного моніторингу споживання енергії, відділом ЕІМР розроблялись щотижневі та щомісячні звіти, які ставали предметом неодноразових нарад з керівниками бюджетних закладів. В цілому, протягом року, всі заклади дотримувались встановлених лімітів споживання. Також проведено детальний аналіз енергоспоживання у бюджетних установах за 2015-2016 рр. та розширений аналіз енергоспоживання у ДНЗ за 2013-2016 рр. з метою відстеження динаміки споживання енергоресурсів за цей період. Результати втішні, за допомогою ряду впроваджених енергоефективних заходів у будівлях ДНЗ протягом останніх років, споживання газу зменшилося приблизно на 50% порівняно із базовим роком, електроенергії – на 35% та води на 15%.
2.2 Систематичне подання інформації про стан реалізації заходів з енергозбереження в місті для її розміщення на офіційних ресурсах міської ради В інформаційних засобах міської ради (офіційний сайт, офіційна сторінка Долинської міської ради у соціальній мережі Facebook та Вісник міської ради) протягом року було опубліковано матеріали на тему необхідності збереження енергії та води, запровадження альтернативних видів енергії та охорони довкілля. Крім того, в 2016 році близько 25 різноманітних ЗМІ, це і журналісти з преси, радіо і телебачення, збирали матеріали, знімали відеосюжети про успіхи м.Долина у сфері енергоефективності. Таким чином, м. Долина відоме в Україні як лідер у цій сфері. Долинська міська рада прийняла в цьому році дуже багато делегацій із різних куточків України, які приїжджали з метою навчальних візитів та вивчення досвіду м. Долини, ознайомлення з кращими практиками у різноманітних сферах діяльності, зокрема сфера енергоефективності займала ключове місце.
1 2 3
2.3 Проведення інформаційних кампаній: Днів енергії, європейський тиждень сталої енергії, акція по окремих мікрорайонах міста «Споживай економно», інформаційна та просвітницька робота із мешканцями щодо термомодернізації Долинська міська рада завжди покликана привернути увагу населення до глобальних проблем енергозбереження, раціонального споживання енергетичних ресурсів і захисту довкілля. Адже позиція міста в питаннях сталого енергетичного розвитку проявляється в постійному і цілому ряді заходів, програм, планів та ініціатив з енергозбереження, які вже кілька років поспіль досить активно реалізовуються в місті.Тому й в цьому році Долинська міська рада продовжувала активну роботу в напрямку енергозбереження, в тому числі й підвищення рівня обізнаності школярів та молоді щодо принципів енергозбереження, ефективного використання енергоресурсів та захисту навколишнього середовища, зокрема:Протягом 2016 року у Долинській ЗОШ №5 за підтримки Долинської міської ради реалізовувався Всеукраїнський Проект «Школа енергії», в рамках якого було проведено ряд заходів: участь в Тижні Сталої Енергії, Днях Землі, учнями, за допомогою технічного експерта, професійного енергоаудитора Миколи Гутника, було проведено енергоаудит будівлі школи. На завершення Проекту члени енергетичної команди школи приймали участь у фіналі Проекту в Одесі і зайняли почесне 2 місце.У квітні 2016 р. було організовано цікавий квест на тему енергозбереження для учнів Долинських шкіл.Згодом, у рамках європейського тижня сталої енергетики, на території літнього табору ЛОК «Дружба» була проведена вікторина у формі гри-квесту «Загублений світ з майбутнього».В жовтні відділом ЕІМР спільно із партнерами було проведено міжшкільну енергетичну спартакіаду “Збережи довкілля – захисти Україну”, у якій взяли участь школи міста.Також було проведено інформаційно-просвітницьку роботу із населенням міста у формі анкетування та опитування мешканців багатоквартирного житлового фонду.
2.4 Реалізація у школах навчального демонстраційного проекту з метою широкого ознайомлення учнів з основними принципами енергозбереження Взимку було реалізовано навчально-демонстраційний проект для учнів старших класів: організовано екскурсії у Ресурсний центр енергоаудиту, який створено у рамках європейського проекту «Зменшення енергоспоживання та викидів CO2 в атмосферу в секторі багатоквартирних житлових будинків у місті Долина», де учні мали змогу ознайомитися із прикладами та моделями енергозберігаючих технологій та переглянути документальний фільм режисера Люка Бессона «Дім». Фільм майже повністю складається з демонстрації різноманітних місць Землі з висоти пташиного польоту. Голос за кадром розповідає про екологічну катастрофу, що загрожує планеті. Ілюструються глобальні проблеми людства, такі як вичерпність енергетичних ресурсів, екологічна катастрофа. Після заходу учні дуже охоче давали інтерв’ю та ділилися враженнями від побаченого.
1 2 3
2.6 Виготовлення інформаційних матеріалів та друкованої тематичної продукції Протягом 2016 року у Долинській ЗОШ №5 за підтримки Долинської міської ради реалізовувався Всеукраїнський Проект «Школа енергії». В рамках Проекту була створена енергетична команда, яка брала участь у різноманітних заходах Проекту. Для того щоб підкреслити приналежність до команди, символізуючи тим самим єдність та цілісність команди та придати креативності та естетичного вигляду членам команди було придбано футболки із відповідним логотипом.Крім того друкована продукція та наочні інформаційні матеріали щодо енергозбереження виготовлялись в рамках реалізації Європейського проекту з утеплення будинків.
2.7 Написання грантових заявок на кошти міжнародної технічної допомоги з метою реалізації проектів інформування громади щодо необхідності енергозбереження та захисту довкілля Протягом року грантові заявки на проекти у сфері інформування громади не розроблялись, так як фінансування таких заходів здійснювалось за рахунок Проекту «Зменшення енергоспоживання та викидів CO2 в багатоквартирному житловому фонді міста Долина».
3. Зменшення споживання традиційних видів енергії в житловій, бюджетній та комунальній сферах міста
3.1 Термомодернізація багатоквартирних житлових будинків міста У 2016 оці відібрано для проведення робіт з утеплення всього 17 будинків міста на конкурсних засадах. На кожен із них із залученням європейських консультантів розроблено технологічні карти проведення робіт, а також інженерну документацію, що відповідає європейським вимогам. Виходячи зі значного часу, затраченого на планування робіт та узгодження технологічних карт та інженерних документацій, повноцінно завершити роботи на всіх будинках не вдалось, і вони були розділені на черги. 9 будинків 1-ї черги – на 2016 рік, 8 будинків 2-ї черги – на 2017 рік. Із 9 будинків запланованих на 2016 рік роботи успішно завершено на 5, по 4 проведено конкурсні процедури з визначення підрядної організації та внесено авансові платежі, що дозволило «заморозити» ціну робіт на рівні 2016 року. Загальна вартість виконаних робіт по 5 будинках у 2016 році, включно з авансовими платежами по 4-х будинках перенесених на 2017 рік становить 3914137,69 грн (в т.ч.: кошти ЄС та міського бюджету – 2769251,91 грн; кошти співфінансування мешканців – 1144885,78 грн).
3.2 Подання грантових заявок на отримання коштів міжнародної технічної допомоги, субвенцій державного та обласного бюджетів на реалізацію проектів в сфері енергоефективності В 2016 році продовжувалась реалізація проекту по термомодернізації житлового фонду в рамках програми ЄС СУДЕП. Також було подано 2 заявки на конкурс Державного фонду регіонального розвитку, в тому числі проект «Розширення кластерної моделі теплопостачання бюджетних установ міста Долини» на загальну суму 9 050 тис. грн.
3.3 Придбання енергоефективних ламп у ДНЗ «Росинка» та ДНЗ «Зірочка» По даній статті витрати у цьому році не здійснювалися.
1 2 3
4. Запровадження використання нетрадиційних та поновлюваних джерел енергії
4.1 Створення передумов для впровадження проектів вітрової та сонячної енергетики як альтернативного джерела енергії Проводився пошук можливостей та інвесторів, велися перемовини з інвестором щодо пошуку вільної земельної ділянки та облаштування сонячної станції. Робота в даному напрямку буде продовжуватися
4.2 Розробка проектно-кошторисної документації на реконструкцію систем опалення та гарячого водопостачання ДНЗ «Зірочка» та НВК№2 ПКД на реконструкцію систем опалення ДНЗ «Зірочка» з приєднанням додаткового об’єкта Будинку техніки на етапі розробки, на даний час проходить експертизу
4.3 Реконструкція системи гарячого водопостачання, встановлення сонячних колекторів в ДНЗ «Сонечко» та ДНЗ «Зірочка» Введена в експлуатацію система сонячних колекторів у ДНЗ «Сонечко»
4.4 Реконструкція системи опалення у ДНЗ «Золота рибка», ДНЗ «Сонечко» та ДНЗ «Зірочка» з встановленням модульних твердопаливних котелень На даний час на реконструкцію систем опалення ДНЗ «Зірочка» з приєднанням додаткового об’єкта Будинку техніки розробляється ПКД, по інших закладах робота буде продовжуватися протягом наступних років. Фінансування об’єкту включено до проектної заявки до Державного фонду регіонального розвитку.
4.5 Подання проектів на участь в конкурсному відборі в рамках фінансування в 2017 році з Державного фонду регіонального розвитку В рамках відбору проектів для фінансування в 2017 році з коштів Державного фонду регіонального розвитку відділом ЕІМР було розроблено і подано на конкурсний відбір проект «Розширення кластерної моделі теплопостачання бюджетних установ міста Долини на базі місцевих альтернативних джерел енергії».
4.6 Написання та подання грантових заявок на встановлення в бюджетних установах міста систем використання альтернативних джерел енергії На даний час м. Долина є містом-партнером Проекту ПРОМІС «Партнерство для розвитку міст», в ході формування проектних пропозицій, була сформована форма технічного завдання щодо реалізації проекту встановлення в бюджетних установах міста систем використання альтернативних джерел енергії.
  1. Використання бюджетних коштів по програмі:
№з/п Назва заходу План, грн (a) Факт, грн (b) Залишок, грн (a-b)(«+» – залишок,«-» – перевитрати)
Поточні видатки
1.6 Проведення навчань персоналу, в рамках сертифікації по системі енергетичного менеджменту за міжнародним стандартом ISO 50001:2011. 25 200,00 7 200,00 +18 000,00
2.4 Реалізація у школах навчального демонстраційного проекту з метою широкого ознайомлення учнів з основними принципами енергозбереження Фінансування було знято при проведенні уточнень міського бюджету
2.6 Виготовлення інформаційних матеріалів та друкованої тематичної продукції (виготовлення футболок із логотипом для членів енергетичної команди в рамках Проекту «Школа енергії») 10 000,00 1 417,50 +8 582,50
3.3 Придбання енергоефективних ламп у ДНЗ «Росинка» та ДНЗ «Зірочка» Фінансування було знято при проведенні уточнень міського бюджету
Всього поточних видатків 70 200,00 8 617,50 +61 582,5
Капітальні видатки (бюджет розвитку)
3.1 Термомодернізація багатоквартирних житлових будинків міста 1 1179576,57 3 914 137,69 -7 265438,88
4.3 Реконструкція системи гарячого водопостачання, встановлення сонячних колекторів в ДНЗ «Сонечко» та ДНЗ «Зірочка» 420 000,00 411 679,95 +8 320,05

Начальник відділу ЕІМР Наталія Головата

Документ опубліковано 10 березня 2017
Чинний
Детальніше