РІШЕННЯ
Від 11.12.2014. № 1800-55/2014
м. Долина
Про хід виконання програми
«Обдаровані діти м. Долина» на 2010-2015 роки
Заслухавши звіт начальника управління освіти, молоді та спорту районної державної адміністрації, про хід виконання програми «Обдаровані діти м. Долина» на 2010-2015 роки, керуючись Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», міська рада
В И Р І Ш И Л А:
1. Затвердити звіт про хід виконання програми «Обдаровані діти м.Долина» на 2010-2015 роки (додається).
2.Роботу по виконанню Програми у 2014 році вважати задовільною.
Міський голова Володимир Гаразд
Додаток до рішення міської ради
від 11.12.2014. № 1800-55/2014
Звіт
про хід виконання програми
«Обдаровані діти м. Долина» за 2014 рік
З метою систематизації досвіду педагогічних працівників, які працюють з обдарованими дітьми, оптимізації діяльності закладів освіти, підтримки та стимулювання обдарованих дітей та педагогічних працівників реалізовуються Підпрограма «Обдаровані діти» на 2008-2015 роки районної Програми розвитку освіти в Долинському районі на 2008-2015 роки, затверджена рішенням вісімнадцятої сесії п’ятого скликання Долинської районної ради від 03.07.2008 року №341-18/2008 та міська програма «Обдаровані діти м.Долина» на 2010-2015 роки, затверджена сорок четвертою сесією п’ятого скликання Долинської міської ради від 20.05.2010р. №1868-44/2010.
Методичним кабінетом управління освіти, молоді та спорту укладено каталог обдарованих дітей Долинщини «Наша гордість і надія», який щороку поповнюється новими іменами.
Відповідно до статті 21 Закону України «Про освіту» у закладах освіти діє державна психологічна служба. Методичним кабінетом управління освіти, молоді та спорту сформовано банк діагностичних методик, спрямованих на виявлення обдарованих дітей. Щорічно проводиться психолого – педагогічний моніторинг готовності дітей 1 класу до навчання в школі і виявлення їх здібностей та моніторинг адаптації дітей 5 класу до навчання в школі ІІ ступеня. Розроблено програму для практичних психологів «Пошук обдарованих дітей», де включено роботу з педагогічними колективами, батьками та учнями. Підготовлено методичні рекомендації для вчителів та працівників психологічної служби «Робота з обдарованими учнями», де є рекомендації психолога щодо підтримки обдарованих дітей в період підготовки до екзаменів, олімпіад та здачі ЗНО.
На допомогу з обдарованими дітьми підготовлено та затверджено радою методичного кабінету управління освіти, молоді та спорту такі видавничі матеріали:
– Формування еколого-краєзнавчої компетентності школярів при вивченні географії. Гануш В.П., методист РМК.
– Розвиток творчих здібностей молодших школярів. Шибівська О.М, вчитель початкових класів Якубівської ЗОШ І ст.
– Барвисті намистинки. Чамбул О.М., вихователь Долинського ДНЗ «Золота рибка».
– Виховний простір для розвитку цілісної особистості в різних сферах життєдіяльності: шляхи упровадження та перспективи. Клуб «Наснага».
– Інноваційні підходи до організації самоосвітьної діяльності в системі підвищення профкомпетентності педагогів. Зеленчук О.А., вихователь-методист Долинського ДНЗ «Сонечко.
– Орієнтовне календарно – тематичне планування та розробки уроків. Варіативний модуль Технологія оздоблення одягу. Сіпеєва М.С., методист РМК.
– Нетрадиційні уроки з інформатики. Сіпеєва М.С., методист РМК.
– Орієнтовне календарно – тематичне планування та розробки уроків. Варіативний модуль «Технологія писанкарства». Сіпеєва М.С., методист РМК.
– Роль інформаційно-комунікаційних технологій та їх застосування на різних етапах уроку з метою підвищення якості математичної освіти. Сова О.В., вчитель математики Старомізунської ЗОШ І-ІІІ ст.
– Альманах учительської та учнівської творчості «Завжди з Шевченком». Чумак С.М., методист РМК.
– Методичні рекомендації щодо здійснення індивідуального навчання у загальноосвітніх навчальних закладах. Гошовська Т.І., завідувач РМК.
– Географічні прилади та їх призначення. Методичні рекомендації. Гануш В.П., методист РМК.
– Практикум з екології. Методичні рекомендації, підготовлені творчою групою учителів географії.
– Електронні презентації уроків за курс географії 7 класу. І семестр. Мальон Н.Є., учитель географії Тростянецької ЗОШ І-ІІІ ст.
– «Сильний той, хто має силу керувати собою». Корекційно-відновлювальна програма спрямована на формування стресостійкості у період складання іспитів, ЗНО, участі у олімпіадах та конкурсах. Лукань Л.П., методист методкабінету.
– Практичні завдання для І-ІІІ етапів Всеукраїнської учнівської олімпіади з інформаційних технологій серед учнів 10-11 класів. Методичні рекомендації, підготовлені творчою групою учителів інформатики.
– Програма елективного курсу для учнів 11 класу Сподар О. В., учитель математики Долинської гімназії №1 «Застосування властивостей функцій до розв’язання рівнянь і нерівностей».
– Проектні технології при вивченні фізики. Методичні рекомендації, підготовлені творчою групою учителів фізики.
– Комп’ютерні презентації та публікації. Збірка орієнтовних практичних робіт Дмитрів Л. С., вчителя підготовки операторів комп’ютерного набору Долинського МНВК.
– Сучасний урок української літератури з використанням ІКТ. Методичні рекомендації, підготовлені творчою групою учителів української мови і літератури.
– Сучасний урок української мови з використанням ІКТ. Методичні рекомендації, підготовлені творчою групою учителів української мови і літератури.
– Сучасний урок світової літератури з використанням ІКТ. Методичні рекомендації, підготовлені творчою групою учителів світової літератури.
– «На крилах Слова». Літературний альманах творчо-обдарованих дітей. Чумак С.М., методист РМК.
– Готуємось до олімпіади, конкурсів із української мови та літератури.
Методичні рекомендації, підготовлені творчою групою учителів української мови і літератури.
Всеукраїнські учнівські олімпіади проводились з 20 навчальних предметів. У І етапі брали участь 8359 учнів (у 2011-2012 н.р. – 7312, 2012-2013 н.р. – 7769), ІІ – 1253 учнів із 36 навчальних закладів району. Призові місця посіли 418 учасників ІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади (І місце – 67, ІІ – 125, ІІІ – 226).
Відрадно, що в Долинському районі беруть участь у шкільному і районному етапах олімпіад із математики, української мови та літератури і учні початкової ланки освіти (4 клас), завдання для проведення якої розробляє РМК.
Демонстрацію добрих знань з предметів, новизну і оригінальність у вирішенні поставлених завдань проявили 68 учнів переможців ІІІ етапу олімпіади (І місце – 8 переможців , ІІ – 17, ІІІ – 43).
Для якісної підготовки учнів у III етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з навчальних предметів проводяться тренувальні збори із української мови, історії. Працює сайт дистанційної підтримки учасників ІІІ етапу олімпіади з фізики, астрономії, математики. Творча група учителів української мови та літератури підготувала навчально-методичне видання «Готуємо до олімпіади, конкурсів» (на допомогу учителю-філологу та обдарованому учневі). Через традиційні та інноваційні форми методичної роботи (семінари, творчі групи, клуби, конкурси, методичні виставки, ярмарки педагогічних ідей, панорамні заняття, майстер-класи, педагогічні майстерні) проводиться робота щодо підвищення кваліфікації педагогічних працівників, вивчення, узагальнення та впровадження ППД з проблем пошуку, підтримки та розвитку обдарованості. На засіданні майстер-класу (керівник Іванна Боднар, учитель української мови Долинського п/м ліцею) учителі отримали практичні поради щодо розвитку творчих здібностей обдарованих учнів у підготовці до олімпіад, мовно-літературних конкурсів.
Четверо учнів навчальних закладів району перемогли у випробуваннях фінального ІV етапу (Лесюк Маркіян – учень 9 класу Долинського п/м ліцею, Дунець Леся – учениця 9 класу Вигодської ЗОШ, Диндин Роман – учень10 класу Долинської гімназії №1, Микитин Роксолана – учениця 11 класу Долинської СШ №6 (нагороджені дипломами ІІ ступеня з астрономії, ІІІ ступеня з української мови та літератури, математики, німецької мови).
Методичним кабінетом управління освіти, молоді та спорту Долинської РДА організовано та проведено І етап конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт в 11 секціях на базі закладів нового типу. 15 переможців із 34 учасників І етапу конкурсу-захисту змагалися у ІІ етапі. 8 переможців ІІ (обласного) етапу конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАНУ (І місце – 3 учні, ІІ – 3, ІІІ – 2), 3 переможці загальнонаціонального етапу ( ІІ місце – 2 учні, 3 – один переможець).
4 переможців ІІІ етапу Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика вибороли право представляти творчий потенціал області на всеукраїнському рівні. Павлів Вікторія, учениця 10 класу Долинської гімназії №1. переможець конкурсу, нагороджена дипломом ІІІ ступеня. Сподар Ірина, учениця 11 класу Долинської гімназії №1 нагороджена стипендією Президента України за перемогу у ІІІ Міжнародному мовно-літературному конкурсі ім. Тараса Шевченка .
З метою розвитку творчої особистості школяра, виховання лідерства та громадянських обов’язків учнів, розвитку «життєвих» навичок у прийнятті рішень, формування соціальної відповідальності особистості плідно працює школа «Лідер» на базі Долинського районного будинку дитячої та юнацької творчості.
Результати проведення конкурсів, перемоги в олімпіадах всіх рівнів висвітлювались на сайті РМК, шпальтах газет «Освітянське слово», «Свіча», «Добра справа».
Щорічно до Дня незалежності України управління освіти, молоді та спорту разом з методичним кабінетом організовують і проводять свято-зустріч «Обдарована дитина», де талановитих дітей нагороджують цінними подарунками.
Фінансування на виконання заходів програми «Обдаровані діти м.Долина» у 2014 році становило 12 тисяч гривень. Використано 11 тисяч 935 гривень. Нагороджено 12 переможців ІІІ та ІV етапів Всеукраїнської учнівської олімпіади з базових дисциплін, конкурсів, спортивних змагань, переможців – членів Малої академії наук України та 8 учнів Долинської дитячої школи естетичного виховання, за високі досягнення в обласних, всеукраїнських та міжнародних конкурсах виконавської майстерності:
З метою матеріального стимулювання педагогічних працівників, учні яких стали переможцями міжнародних, всеукраїнських, обласних етапів учнівської олімпіади з базових дисциплін, конкурсів, турнірів, спортивних змагань щорічно встановлено надбавку до заробітної плати у розмірі від 49% до 10 % від посадового окладу педагогів.
Заступник начальника
управління освіти, молоді та спорту
районної державної адміністрації Юрій Петренко