Про Положення про порядок надання дозволу на перепланування, реконструкцію, реконструкцію з добудовою, переобладнання квартир, будинків і допоміжних приміщень в м. Долина

Про Положення про порядок надання дозволу на перепланування, реконструкцію, реконструкцію з добудовою, переобладнання квартир, будинків і допоміжних приміщень в м. Долина

РІШЕННЯ

Від 18.07.2013. № 1152-31/2013
м. Долина

Про Положення про порядок надання дозволу

на перепланування, реконструкцію, реконструкцію

з добудовою, переобладнання квартир, будинків

і допоміжних приміщень в м. Долина

Відповідно до ст.150,152 Житлового кодексу Української РСР, Цивільного кодексу України, кодексу України про адміністративні правопорушення, Закону України «Про охорону культурної спадщини», Правил утримання жилих будинків та прибудинкових територій, затверджених наказом Держжитлокомунгоспу України 17.05.2005р. № 76, Правил користування приміщеннями житлових будинків і гуртожитків, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 24.01.2006 № 45, Інструкції про порядок проведення технічної інвентаризації об’єктів нерухомого майна, затвердженої наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України від 24.05.2001 року №127, ДБН В.3.2-2-2009 «Житлові будинки. Реконструкція та капітальний ремонт», наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 07.07.2011р. №109 «Про затвердження Порядку надання містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки, їх склад та зміст», керуючись ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», міська рада

В И Р І Ш И Л А:

1. Затвердити Положення про порядок надання дозволу на перепланування, реконструкцію, реконструкцію з добудовою, переобладнання квартир, будинків і допоміжних приміщень в м. Долина (додається).

2. Дане рішення набуває чинності з дня його оприлюднення у «Віснику міської ради» тижневика «Добра справа».

Міський голова Володимир Гаразд

Затверджено:

рішенням міської ради

від 18.07.2013. № 1152-31/2013

ПОЛОЖЕННЯ

про порядок надання дозволу на перепланування, реконструкцію, реконструкцію з добудовою, переобладнання квартир, будинків і допоміжних приміщень в м. Долина

1. Загальні положення

1.1. Положення про порядок надання дозволу на перепланування, реконструкцію, реконструкцію з добудовою, переобладнання квартир, будинків і допоміжних приміщень, надалі – Положення, розроблено відповідно до ст.150,152 Житлового кодексу Української РСР, Цивільного кодексу України, кодексу України про адміністративні правопорушення, Законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про охорону культурної спадщини», Правил утримання жилих будинків та прибудинкових територій, затверджених наказом Держжитлокомунгоспу України 17.05.2005р. № 76, Правил користування приміщеннями житлових будинків і гуртожитків, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 24.01.2006 № 45, ДБН В.3.2-2-2009 «Житлові будинки. Реконструкція та капітальний ремонт», наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 07.07.2011р. №109 «Про затвердження Порядку надання містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки, їх склад та зміст».

1.2. Положення є обов’язковим для виконання усіма фізичними та юридичними особами, які здійснюють перепланування, реконструкцію, реконструкцію з добудовою, переобладнання квартир, будинків і допоміжних приміщень.

1.3. Перепланування, реконструкція, реконструкція з добудовою, переобладнання квартир, будинків і допоміжних приміщень проводиться з метою підвищення їх рівня благоустрою і комфортності умов проживання.

1.4. Наймачі чи орендарі квартир, будинків і допоміжних приміщень можуть виконувати вказані роботи тільки з дозволу власника квартири, будинку чи допоміжних приміщень.

1.5. Виконання робіт по переплануванню, з реконструкції, реконструкції з добудовою, переобладнанню квартир, будинків і допоміжних приміщень допускається за умови, що вони не викличуть порушення міцності будинку чи несучої спроможності його конструкцій.

1.6. Рішення, які стосуються зміни призначення приміщень – переобладнання житлових приміщень в нежитлові (офіси, об’єкти побутового обслуговування тощо), приймаються міською радою.

2. Основні терміни і визначення

2.1. Житловий будинок – будівля капітального типу, споруджена з дотриманням вимог, установлених законом, іншими нормативно-правовими актами, і призначена для постійного в ній проживання.

2.2. Допоміжні приміщення житлового будинку – приміщення, призначені для забезпечення експлуатації будинку та побутового обслуговування мешканців будинку.

2.2.1. Балкон – виступаючий з площини стіни фасаду огороджений майданчик, який служить для відпочинку у літній час.

2.2.2. Веранда – засклене, неопалювальне приміщення, прибудоване до будинку або вбудоване в нього.

2.2.3. Лоджія – накрите і огороджене в плані з трьох сторін приміщення, відкрите до зовнішнього простору, яке служить для відпочинку в літню пору і захисту від сонця.

2.2.4. Світлова кишеня – приміщення з природним освітленням, яке примикає до коридору і призначене для його освітлення. В якості світлової кишені може використовуватися сходова клітина, відокремлена від коридору заскленими дверима шириною не менше 1,2м.

2.2.5. Світловий ліхтар – засклена конструкція покриття для освітлення сходової клітини або внутрішнього дворику будинку.

2.2.6. Тамбур – прохідний простір між дверима, який служить для захисту від проникнення холодного повітря, диму і запахів на вході в будівлю, сходову клітину і інші приміщення.

2.2.7. Тераса – огороджена, відкрита прибудова до будинку у вигляді майданчика для відпочинку, яка може мати дах і влаштовується на землі або над нижче розташованим поверхом.

2.2.8. Комора – приміщення площею до 2м2, розташоване в неопалювальному об’ємі квартири.

2.2.9. Горище – простір між поверхнею покриття (даху), зовнішніми стінами і перекриттям верхнього поверху.

2.2.10. Еркер – виступаюча за площину фасаду частина приміщення, частково або повністю засклена, яка покращує його освітлення та інсоляцію.

2.2.11. Поверх мансардний – житловий поверх, розташований в об’ємі горищного простору.

2.2.12. Мезонін – приміщення розташоване в горищному просторі, конфігурація покриття даху якого виступає за межі загальної площі даху будинку.

2.2.13. Поверх надземний – поверх, при відмітці підлоги приміщень не нижче планувальної відмітки землі.

2.2.14. Поверх підвальний – поверх, при відмітці підлоги приміщень нижче планувальної відмітки землі більше ніж на половину висоти приміщення.

2.2.15. Поверх цокольний – поверх, при відмітці підлоги приміщень нижче планувальної відмітки землі на висоту не більше половини висоти приміщень.

2.3. Балансоутримувач будинку, споруди, житлового комплексу або комплексу будинків і споруд (далі – балансоутримувач) – це власник або юридична особа, яка за договором з власником утримує на балансі відповідне майно, а також веде бухгалтерську, статистичну та іншу передбачену законодавством звітність, здійснює розрахунки коштів, необхідних для своєчасного проведення капітального і поточного ремонтів та утримання, а також забезпечує управління цим майном і несе відповідальність за його експлуатацію згідно з законом.

2.4. Власник приміщення, будинку, споруди, житлового комплексу або комплексу будинків і споруд (далі – власник) – фізична або юридична особа, якій належить право володіння, користування та розпорядження приміщенням, будинком, спорудою, житловим комплексом або комплексом будинків і споруд, зареєстроване в установленому законом порядку.

2.5. Внутрішньо будинкові системи – мережі, арматура на них, прилади та обладнання, засоби обліку та регулювання споживання житлово-комунальних послуг, які розміщені в межах будинку, споруди, системи протипожежного захисту.

2.6. Прибудинкова територія – це територія навколо будинку, незалежно від кількості поверхів або квартир, визначена актом на право власності чи користування земельною ділянкою і призначена для обслуговування будинку.

2.7. Перепланування квартир і допоміжних приміщень – впорядкування їх існуючого планування з демонтуванням і встановленням перегородок, перенесенням дверей, закладанням чи пробиванням нових прорізів під вікна, двері, з влаштуванням нових вбиралень, відсутніх чи додаткових ванних кімнат, кухонь, відокремлених входів, улаштування вхідних груп.

2.8. Реконструкція житлового будинку перебудова житлового будинку з метою поліпшення умов проживання, експлуатації, зміни кількості житлових квартир, загальної і житлової площі тощо у зв’язку зі зміною геометричних розмірів, функціонального призначення, заміною окремих конструкцій, їх елементів, основних техніко-економічних показників.

2.9. Переобладнання квартир, будинків (допоміжних приміщень) – обладнання їх відсутніми інженерними мережами водо-, газопостачання і водовідведення, заміна центрального опалення на автономне, ремонт, перемурування і переобладнання старих та влаштування нових опалювальних печей та димоходів до них, встановлення додаткового газового обладнання з приєднанням до газових мереж, а також стаціонарного електричного обладнання (нагрівачі води, опалювальні прилади і т. ін.) з підключенням до існуючих електричних мереж тощо. До переобладнання відноситься улаштування в окремих квартирах багатоквартирних будинків автономного опалення та іншого інженерного обладнання, перенесення нагрівальних, сантехнічних і газових приладів, влаштування і переобладнання туалетів, ванних кімнат, вентиляційних каналів.

2.10. Прибудова вид реконструкції, при якій збільшується площа забудови житлового будинку шляхом створення нових приміщень, що безпосередньо прилягають до зовнішніх стін будинку.

2.11. Надбудова вид реконструкції, при якій збільшується площа житлового будинку шляхом улаштування над його верхнім поверхом одного або декількох додаткових поверхів.

2.12. Квартира – комплекс взаємопов’язаних приміщень, використовуваних для проживання однієї сім’ї різного чисельного складу або однієї людини, який включає (як мінімум): житлову (житлові) кімнату, кухню, ванну кімнату (душову), вбиральню (або суміщений санвузол), передпокій, комору чи вбудовану шафу;

2.13. Проектна документація – затверджені текстові та графічні матеріали, якими визначаються містобудівні, об’ємно-планувальні, архітектурні, конструктивні, технічні, технологічні вирішення, а також кошториси об’єктів будівництва.

3. Порядок отримання дозволу на перепланування, реконструкцію, реконструкцію з добудовою, переобладнання квартир, будинків і допоміжних приміщень

3.1. Для отримання дозволу на перепланування, реконструкцію, реконструкцію з добудовою, переобладнання квартир, будинків і допоміжних приміщень, власник, наймач чи орендар (фізична або юридична особа) повинен звернутися з відповідною заявою у міську раду.

До заяви додаються:

– копія паспорту 1, 2 та 11 сторінки;

– копія правовстановлюючого документу, що засвідчує право власності на квартиру, будинок, допоміжне приміщення, їх оренду чи найм;

– копію технічного паспорту (плану);

– проектну документацію (технічне заключення, висновок передпроектні пропозиції, ескізний проект перепланування (переобладнання), звіти, тощо) про проведення робіт із переобладнання, реконструкції або перепланування, виконаний проектною організацією;

– висновки органів пожежного нагляду та санітарно-епідеміологічного контролю щодо перепланування, реконструкції, реконструкції з добудовою, переобладнання (за наявності);

– згода на проведення таких робіт, видана власником будівлі, або уповноваженого ним органом (балансоутримувачем, управителем).

– згода на проведення таких робіт власників суміжних квартир будинку, у разі якщо їх інтереси можуть порушуватися при проведенні робіт, завірена керівником експлуатуючої організації чи нотаріально.

3.2. У випадках переобладнання інженерних систем кухонь, ванних кімнат, вбиралень, підключення їх до зовнішніх мереж, заміни системи опалення, проектна документація погоджується додатково з підприємствами (організаціями), на балансі яких знаходяться мережі водо-, газо- і електропостачання та водовідведення.

3.3. Перепланування, реконструкція, реконструкція з добудовою переобладнання квартир, будинків, допоміжних приміщень, які знаходяться в межах історичного ареалу м. Долини, проводиться за погодженням (висновком) відділу культури Долинської РДА.

3.4. Добудова житлових та підсобних приміщень до багатоквартирних житлових будинків заборонена. Допускається добудова, надбудова нових поверхів та реконструкція технічних горищ під приміщення (виключно над цілим будинком) при виконанні комплексної реконструкції будинку.

3.5. Дозвіл на перепланування квартир та нежитлових приміщень без влаштування окремого власного входу з вулиці та без зміни функціонального призначення приміщень, а також на встановлення додаткового обладнання, не визначеного проектом (антен стільникового зв’язку, побутових фасадних кондиціонерів, витяжок) на об’єктах, не віднесених до переліку пам’яток культурної спадщини, надається рішенням виконавчого комітету Долинської міської ради.

3.6. Дозвіл на капітальний ремонт будинків, фасадів без зміни структурної побудови та існуючих елементів, покрівель, балконів, лоджій, цокольних і перших поверхів і підвалів без влаштування окремих власних входів з вулиці, без зміни будівельних габаритів, без зміни функцій житлового приміщення на нежитлові, виробничі або навпаки, капітальний ремонт горищ без влаштування мансард, опорядження фасадів (окрім об’єктів культурної спадщини) надається рішенням виконавчого комітету Долинської міської ради.

3.7. Роботи з опорядження фасадів, у т.ч. фарбування фасадів, виконуються на підставі вказаного дозволу міської ради та паспорту опорядження фасаду, погодженого відділом містобудування та архітектури Долинської міської ради.

3.8. Забороняється під час перепланування приміщень у багатоквартирних житлових будинках:

– об’єднувати лоджії і балкони з помешканнями квартир шляхом розбирання зовнішніх стін;

– об’єднувати квартири по вертикалі з повним або частковим розбиранням міжповерхових перекриттів без затвердженої в установленому порядку проектної документації;

збільшувати площу приміщень санітарних вузлів і ванних кімнат за рахунок житлових і допоміжних приміщень квартири;

– влаштовувати прорізи в несучих стінах без затвердженої в установленому порядку проектної документації;

– розбирати підготовку під підлоги на звукотеплоізоляційній основі при ремонті, що призводить до неприпустимого акустичного дискомфорту в квартирах, розміщених нижче поверхом.

3.9. Рішення про надання дозволу на перепланування, реконструкцію, реконструкцію з добудовою, переобладнання квартир, будинків і допоміжних приміщень є документом, що дає право замовнику на одержання вихідних даних на проектування і здійснення проектно-дослідних робіт із залученням організацій і фахівців, що мають відповідну ліцензію та кваліфікаційний сертифікат. Таке рішення не надає право на початок будівельних робіт.

3.10. Рішення міської ради про надання дозволу на перепланування, реконструкцію, реконструкцію з добудовою, переобладнання чи відмову у наданні такого дозволу може бути оскаржено в судовому порядку.

4. Про виконання робіт по переплануванню, реконструкції, реконструкції з добудовою, переобладнанню квартир, будинків і допоміжних приміщень

4.1. Виконання робіт по переплануванню, реконструкцію, реконструкцію з добудовою, переобладнанню квартир, будинків і допоміжних приміщень, без одержання дозволу, або проведення робіт не передбачених проектно – кошторисною документацією, вважається самовільним.

4.2. У випадку відхилень від встановленого порядку проведення робіт чи вимог проекту, що спричиняє небезпеку для мешканців чи порушує несучу спроможність конструкції будинку, роботи негайно припиняються і вживаються необхідні заходи по запобіганню аварійного стану конструктивних елементів і інженерних систем будівлі.

4.3. При виконанні будь-яких робіт в приміщеннях не дозволяється порушувати цілісність несучих перегородок та капітальних стін без спеціальних проектних рішень по їх підсиленню. Забороняється перекривати димоходи і вентиляційні канали.

4.4. Роботи по переплануванню, реконструкції, реконструкції з добудовою, переобладнанню квартир, будинків і допоміжних приміщень, проводяться з обов’язковим дотриманням вимог пожежної безпеки, безпечної експлуатації газового обладнання і електроустановок, а також збереження безпечного функціонування всіх загально будинкових інженерних мереж.

4.5. Контроль за проведенням робіт по переплануванню, реконструкції, реконструкції з добудовою, переобладнанню, квартир, будинків і допоміжних приміщень, здійснюється організацією на балансі чи обслуговуванні яких знаходиться будинок або квартира, незалежно від форм власності будинку та проектною організацією або автором проекту.

4.6. У випадках збільшення або зменшення житлової, загальної площі, кількості житлових кімнат в квартирі чи будинку за рахунок перепланування, реконструкції, реконструкції з добудовою, переобладнання або зміни функціонального призначення приміщень, вносяться відповідні зміни в технічний паспорт на квартиру, будинок.

5. Порядок розгляду питань, пов’язаних зі збереженням та оформленням документів на приміщення, які самовільно переплановані, реконструйовані, переобладнані

5.1. Самовільне перепланування, реконструкція або переобладнання жилих будинків, жилих приміщень, господарських будівель та споруд (надалі – самовільне перепланування, реконструкція або переобладнання) тягне за собою адміністративну відповідальність.

5.2. Справи про адміністративні правопорушення, передбачені ст. 96, 97, 150 Кодексу України про адміністративні правопорушення, розглядаються Інспекцією ДАБК в Івано-Франківській області.

5.3. Якщо заявник здійснив самовільне перепланування, реконструкцію або переобладнання, то після притягнення до адміністративної відповідальності, він може подати заяву у міську раду про збереження та оформлення такого нерухомого майна.

5.4. До заяви власник (співвласники) подають наступні документи:

5.4.1. копію паспорту фізичної особи;

5.4.2. копію правовстановлюючого документу, що засвідчує право власності на квартиру, будинок, допоміжне приміщення, їх найм;

5.4.3. копію технічного плану квартири (будинку);

5.4.4. технічний висновок, виготовлений проектною організацією, що має відповідну ліцензію (сертифікат), в якому обов’язково визначається:

– відповідність (невідповідність) виконаного перепланування і (або) переобладнання приміщення державним будівельним нормам та правилам;

– технічний стан будівельних конструкцій приміщення, в якому виконано перепланування і (або) переобладнання;

– можливість подальшого використання приміщення без порушення умов експлуатації несучих конструкцій та інженерного обладнання (систем електро-, водо-, газопостачання, водовідведення та вентиляції).

5.4.5. висновок (погодження) відділу культури Долинської РДА (у разі знаходження об’єкту в межах історичного ареалу м. Долина).

5.4.6. висновки органів державного санітарного та пожежного нагляду (за наявності).

5.4.7. згода на проведення таких робіт, згідно з розробленою проектною документацією, власників суміжних квартир будинку, у разі якщо їх інтереси можуть порушуватися при проведенні робіт, завірена керівником експлуатуючої організації чи нотаріально.

5.4.8. копія постанови про адміністративне правопорушення та квитанція про сплату штрафу;

5.5. У разі відмови у збереженні самовільного перепланування, реконструкції або переобладнання, особа, яка здійснила перепланування, реконструкцію або переобладнання, зобов’язана за свій рахунок привести приміщення в попередній стан.

5.6. У разі відмови заявника привести приміщення в попередній стан, питання вирішується в судовому порядку.

5.7. Рішення міської ради про збереження самовільного перепланування реконструкції або переобладнання чи відмову у його збереженні може бути оскаржено в судовому порядку.

6. Відповідальність за самовільне перепланування, реконструкцію, реконструкцію з добудовою, переобладнання квартир, будинків і допоміжних приміщень

6.1. Особи, винні у самовільному переплануванні, реконструкції, реконструкції з добудовою, переобладнанні, квартир, будинків і допоміжних приміщень, в псуванні конструктивних елементів житлових будинків, квартир та їх інженерного обладнання несуть адміністративну та кримінальну відповідальність згідно з чинним законодавством України.

6.2. Сплата штрафу за адміністративне правопорушення не звільняє власника, наймача чи орендаря будинку, квартири і допоміжних приміщень від виконання робіт по усуненню допущених пошкоджень конструктивних елементів, інженерних систем, обладнання, та відшкодування власнику будинку і мешканцям інших квартир нанесених збитків.

Документ опубліковано 18 липня 2013
Втратило чинність
Детальніше