РІШЕННЯ
Від 17.02.2022 № 1425-19/2022
м. Долина
Про Положення про управління
зовнішніх зв’язків та місцевого розвитку
Долинської міської ради
Відповідно до рішення міської ради від 18.11.2021. № 1131-17/2021 «Про внесення змін до структури виконавчих органів Долинської міської ради», керуючись Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», міська рада
В И Р І Ш И Л А:
Затвердити Положення про управління зовнішніх зв’язків та місцевого розвитку Долинської міської ради (додається).
Міський голова Іван Дирів
ЗАТВЕРДЖЕНО
рішення міської ради
від 17.02.2022 № 1425-19/2022
ПОЛОЖЕННЯ
про управління зовнішніх зв’язків та місцевого розвитку Долинської міської ради
1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
1.1. Управління зовнішніх зв’язків та місцевого розвитку Долинської міської ради (далі – Управління) є структурним підрозділом Долинської міської ради.
1.2. Рішення щодо утворення, ліквідації або реорганізації Управління приймається Долинською міською радою.
1.3. Управління у своїй діяльності керується Конституцією України, Законами України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про службу в органах місцевого самоврядування», «Про державну службу», «Про співробітництво територіальних громад», «Про зовнішньоекономічну діяльність», «Про транскордонне співробітництво», Енергетичною стратегією України та національною Стратегією екологічної безпеки та адаптації до зміни клімату, Кодексом Законів про працю України, актами Президента України і Кабінету Міністрів України, рішеннями міської ради та її виконавчого комітету, розпорядженнями та дорученнями міського голови, цим Положенням та іншими нормативно-правовими актами.
Керуючись Конституцією України, Законом України «Про забезпечення рівних прав та можливостей чоловіків та жінок», Європейською хартію рівності жінок і чоловіків у житті місцевих громад Управління зобов’язується дотримуватись принципів гендерної рівності і недискримінації у своїй діяльності.
1.4. Управління підзвітне і підконтрольне Долинській міській раді, безпосередньо підпорядковується міському голові, з організаційної діяльності – заступникам міського голови відповідно до розподілу обов’язків.
1.5. Управління здійснює функції щодо реалізації політики у сферах зовнішніх зв’язків, проєктної діяльності, залучення позабюджетних коштів та коштів міжнародної технічної допомоги, сталого розвитку громади за допомогою стратегічного планування, впровадження політики сталого енергетичного розвитку в громаді та адаптації до змін клімату Долинської міської територіальної громади.
1.6. Зміни і доповнення до цього Положення вносяться в порядку, встановленому для його затвердження.
1.7. Місцезнаходження: Івано-Франківська обл., м. Долина, пр. Незалежності,5.
2. МЕТА УПРАВЛІННЯ
Метою Управління є:
• сприяння сталому розвитку громади за допомогою стратегічного планування, а також створення спільного бачення майбутнього громади, творчого процесу визначення проблем та погодження реалістичних цілей, завдань і стратегій, здійснення яких вирішать ці проблеми в рамках стратегічного партнерства влади, громади та бізнесу;
• впровадження політики сталого енергетичного розвитку в громаді та адаптації до змін клімату;
• сприяння дотримання зобов’язань Долинської міської ради в рамках Європейської ініціативи «Угода Мерів щодо Клімату та Енергії»;
• розробка проєктів і програм щодо залучення коштів (грантів), спрямованих на використання альтернативної енергетики;
• сприяння сталому соціально-економічному розвитку громади шляхом визначення та впровадження інструментів регіонального розвитку та здійснення проєктної діяльності, спрямованої на вирішення місцевих проблем у межах повноважень і способами, передбаченими Конституцією і законами України;
• налагодження співпраці з українськими та закордонними громадами, встановлення нових і підтримка діючих зв’язків з спорідненими адміністративно-територіальними одиницями; створення передумов для міжмуніципального співробітництва, налагодження співпраці з вищими навчальними закладами, асоціаціями, громадськими організаціями.
3. ОСНОВНІ ЗАВДАННЯ УПРАВЛІННЯ
3.1. Реалізація державної політики у сфері євроінтеграції, зовнішніх зв’язків, міжмуніципального співробітництва, сталого енергоефективного розвитку та адаптації до змін клімату, залучення міжнародної технічної допомоги, грантів та інших позабюджетних коштів.
3.2. Координація підготовки та подання проєктних заявок для участі у грантових конкурсах національних, регіональних та міжнародних програм з метою залучення коштів міжнародної технічної допомоги та державних фондів.
3.3. Впровадження комплексного підходу в процесі управління проєктною діяльністю шляхом створення та супроводу єдиного централізованого реєстру (на рівні ТГ), запланованих (згідно пріоритетів розвитку), поданих та реалізованих проєктів міжнародної технічної допомоги, інших грантових програм, а також створення та моніторинг бази потенційних донорів для фінансування проєктів.
3.4. Координація та контроль за імплементацією проєктів національних, регіональних та міжнародних програм, здійснення взаємодії з національними та іноземними органами місцевого самоврядування, установами та підприємствами різних форм власності з метою впровадження проектних заходів.
3.5. Представлення в межах наданих повноважень інтересів у відносинах з відповідними органами суб’єктів іноземних держав, а також міжнародними організаціями та установами, фізичними особами з питань у сферах сталого енергоефективного розвитку та адаптації до змін клімату, залучення грантових коштів, зовнішньоекономічного співробітництва.
3.6. Здійснення підготовки проєктів угод, договорів, меморандумів, протоколів зустрічей і комюніке з питань зовнішніх відносин, міжмуніципального співробітництва, проєктної діяльності, сталого енергоефективного розвитку та адаптації до змін клімату.
3.7. Проведення заходів, спрямованих на популяризацію міської територіальної громади, організація і проведення семінарів, конференцій, форумів, інших заходів щодо обміну передовим досвідом у сфері зовнішніх зв’язків, міжмуніципального співробітництва, проєктної діяльності, залученні грантових коштів, сталого енергоефективного розвитку та адаптації до змін клімату.
3.8. Участь у переговорах з представниками ділових кіл, установ та організацій іноземних держав з питань, що належать до компетенції Управління.
3.9. Сприяння активізації зовнішньоекономічних зв’язків та виходу на зовнішній ринок розташованих на території громади підприємств, установ та організацій.
3.10. Налагодження співпраці з українськими та закордонними громадами, встановлення нових і підтримка діючих зв’язків з спорідненими муніципалітетами, розроблення спільних планів співпраці з ними.
3.11. Координація розробки стратегій розвитку громади та управління їх впровадженням.
3.12. Розробка проєктів енергетичних програм розвитку територіальної громади, а також у межах покладених завдань та функцій, контроль за їх реалізацією, визначення пріоритетних напрямків розвитку енергетики та енергозбереження.
3.13. Аналіз та узагальнення інформації щодо ефективності використання енергоресурсів комунальними підприємствами та бюджетними організаціями.
3.14. Участь у розробці проєктів рішень виконавчого комітету міської ради та рішень міської ради, розпоряджень міського голови з питань віднесених до компетенції Управління.
3.15. Організація виконання рішень Долинської міської ради, її виконавчого комітету, розпоряджень міського голови, інших нормативно- правових актів в межах, покладених на Управління завдань.
3.16. Розгляд в межах своєї компетенції звернень громадян, підприємств, установ та організацій, здійснення прийому громадян та вжиття заходів для вирішення порушених ними питань.
3.17. Участь у розробці проєктів програм економічного і соціального розвитку території Долинської міської територіальної громади на середньо- та короткостроковий період і загальнодержавних програм економічного, соціального розвитку, інших державних цільових програм, забезпечення координації виконання завдань, визначених цими програмами, на території громади.
3.18. Участь в розробці та організації виконання програм, спрямованих на реалізацію проєктів міжнародної технічної допомоги та державних фондів, впровадження політики сталого енергоефективного розвитку та адаптації до змін клімату.
3.19. Виконання інших повноважень, що випливають з покладених на Управління завдань.
4. ПРАВА УПРАВЛІННЯ
Управління має право:
4.1. Одержувати в установленому порядку від інших структурних підрозділів апарату міської ради, органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності інформацію і документи, необхідні для здійснення покладених на Управління повноважень.
4.2. Залучати працівників виконавчих органів міської ради, комунальних підприємств, установ та організацій (за погодженням з їх керівниками) для розгляду питань, що належать до його компетенції.
4.3. Координувати в межах своїх повноважень міжнародні (прикордонні, міжрегіональні) зв’язки, діяльність виконавчих органів міської ради у сферах зовнішніх відносин.
4.4. Брати участь у конкурсах з питань, що належать до сфери залучення коштів міжнародної технічної допомоги (МТД) та державних фондів (ДФ).
4.5. Готувати матеріали з питань, що стосуються співробітництва громади до засідань робочих груп експертів для делегацій, що відряджаються за кордон.
4.6. Брати участь у засіданнях виконавчого комітету, нарадах, комісіях, робочих групах, утворених виконавчим комітетом, міською радою і міським головою, у роботі депутатських комісій, постійних і тимчасових комісій при виконавчому комітеті міської ради.
4.7. Розробляти програми перебування у міській раді іноземних делегацій та забезпечувати, в межах компетенції, реалізацію державної політики стосовно державної таємниці, контролю за її збереженням.
4.8. Залучати у порядку, визначеному законодавством, підприємства, експертів, установи і організації до участі в проведенні аудитів, надання консультацій з питань впровадження політики сталого енергоефективного розвитку та адаптації до змін клімату, реалізації проєктів МТД та ДФ, представлення Долинської територіальної громади у міжнародних відносинах.
4.9. Отримувати в установленому порядку від виконавчих органів міської ради, підприємств, установ та організацій інформацію, документи, інші матеріали, необхідні для виконання своїх функцій.
4.10. Отримувати від органів державної податкової служби, управління статистики, підприємств, установ, організацій міста, виконавчих органів міської ради звітні дані й інформаційні матеріали з питань, віднесених до компетенції Управління.
4.11. Скликати в установленому порядку наради з питань, що належать до компетенції Управління, проводити семінари, тренінги, громадські слухання.
4.12. Залучати експертів, фахівців з підприємств, установ, організацій, спеціалістів виконавчих органів міської ради, об’єднань громадян для розгляду та опрацювання питань, що належать до його компетенції.
4.13. Отримувати від керівників офіційних делегацій, робочих груп та стажерів за міжнародними програмами своєчасного звітування про результати закордонних відряджень.
4.14. Розглядати пропозиції та звернення суб’єктів господарювання, громадських організацій, засобів масової інформації та громадян з питань, що належать до компетенції Управління, приймати щодо них рішення, проводити прийом громадян.
5. СТРУКТУРА УПРАВЛІННЯ
• Начальник Управління
• Керівник проєктів та програм
• Відділ сталого енергетичного розвитку та адаптації до змін клімату
• Відділ міжнародного співробітництва та проєктної діяльності
До складу управління можуть входити інші відділи та сектори.
5.1. Управління зовнішніх зв’язків та місцевого розвитку очолює начальник. У випадку відсутності начальника Управління його повноваження покладаються розпорядженням міського голови на одного із начальників відділів Управління.
5.2. Начальники відділів і керівник проєктів та програм підпорядковуються начальнику Управління.
5.3. Відділ сталого енергетичного розвитку та адаптації до змін клімату очолює начальник. У випадку відсутності начальника відділу його повноваження покладаються розпорядженням міського голови на одного із працівників відділу.
5.4. Відділ міжнародного співробітництва та проєктної діяльності очолює начальник. У випадку відсутності начальника відділу його повноваження покладаються розпорядженням міського голови на одного із працівників відділу
5.5. Начальник управління, начальники відділів та інші працівники управління призначаються на посаду і звільняються з посади розпорядженням міського голови в установленому законодавством порядку.
5.6. Працівникам та працівницям управління надаватимуться рівні можливості у працевлаштуванні, просуванні по службі, підвищенні кваліфікації та перепідготовці незалежно від статі, віку, етнічної і релігійної приналежності, регіону походження, стану здоров’я.
6. ОСНОВНІ ЗАВДАННЯ НАЧАЛЬНИКА УПРАВЛІННЯ
6.1. Здійснення безпосереднього керівництва діяльністю Управління і персоналом, відповідає за виконання покладених на Управління завдань;
6.2. Організація діяльності Управління, визначення шляхів удосконалення й підвищення ефективності роботи Управління.
6.3. Представлення Управління у відносинах з іншими органами, підприємствами, установами, організаціями.
6.4. Представлення територіальної громади в комунікації з міжнародними партнерами та донорами.
6.5. Сприяння створенню належних умов праці в Управлінні, внесення пропозицій міському голові та міській раді щодо матеріально-технічного забезпечення Управління.
6.6. Планування роботи Управління, подання пропозицій міському голові до перспективних і поточних планів роботи.
6.7. Розроблення Положення про управління, посадових інструкцій працівників, у разі потреби – змін і доповнень до зазначених документів, подання їх на затвердження в установленому порядку.
6.8. Звітування про проведену роботу управління у визначеному порядку.
6.9. Планування і координація роботи управління та його працівників, забезпечення підвищення їх професійного рівня і кваліфікації, дотримання ними правил внутрішнього розпорядку та трудової дисципліни.
6.10. Координація роботи з підготовки та впровадження проектів щодо залучення МТД та інших позабюджетних коштів.
6.11. Участь у розробці довготривалих стратегій розвитку громади.
6.12. Ведення переговорів з налагодження партнерських зв’язків Долинської територіальної громади з іноземними муніципалітетами.
6.13. Організація виконання рішень сесій міської ради, виконавчого комітету, розпоряджень міського голови, що стосуються діяльності Управління;
6.14. Відповідальність за стан діловодства в Управлінні, збереження документів і матеріальних цінностей, що передані в його користування;
6.15. Внесення пропозицій керівництву щодо добору та звільнення з посад працівників Управління, а також пропозиції щодо стягнень та заохочень до працівників.
6.16. При вирішенні питань, які належать до компетенції Управління, здійснення взаємодії з депутатами, постійними депутатськими комісіями, виконавчими органами міської ради.
6.17. Здійснення інших повноважень, передбачених законодавством, рішеннями Долинської міської ради, її виконавчого комітету, розпорядженнями міського голови та цим Положенням.
7. ОСНОВНІ ЗАВДАННЯ КЕРІВНИКА ПРОЄКТІВ ТА ПРОГРАМ
7.1. Залучення позабюджетних коштів та коштів міжнародної технічної допомоги.
7.2. Реалізація місцевої політики сталого енергетичного розвитку та політики адаптації до змін клімату.
7.3. Створення позитивного іміджу територіальної громади перед міжнародними організаціями, донорами та партнерами.
7.4. Участь у імплементації проєктів національних, регіональних та міжнародних програм, здійснення взаємодії з національними та іноземними органами місцевого самоврядування, установами та підприємствами різних форм власності з метою впровадження проектних заходів.
7.5. Розробка пропозицій щодо реалізації в громаді проєктів та програм у сфері залучення позабюджетних коштів, муніципального розвитку, державно-приватного партнерства тощо.
7.6. Визначення перспективних проєктів для подання на конкурси різних рівнів.
Керівник проєктів та програм відповідно до покладених на нього завдань:
• подає пропозиції та бере участь у підготовці пропозицій та заявок із залучення коштів міжнародної технічної допомоги та інших позабюджетних коштів;
• бере участь у здійсненні супроводу діючих проєктів та програм Долинської міської ради;
• надає пропозиції та реалізовує заходи на виконання місцевої політики сталого енергетичного розвитку та адаптації до змін клімату;
• розробляє та подає пропозиції щодо реалізації в громаді проєктів та програм у сфері залучення інвестицій, муніципального розвитку, державно-приватного партнерства тощо.
8. ОСНОВНІ ЗАВДАННЯ ВІДДІЛУ СТАЛОГО ЕНЕРГЕТИЧНОГО РОЗВИТКУ ТА АДАПТАЦІЇ ДО ЗМІН КЛІМАТУ
8.1. Обґрунтування та узгодження необхідності розробки стратегічного плану на коротко-, середньо-, довгостроковий періоди, визначення та узгодження його мети, шляхів досягнення та строків його розробки.
8.2. Затвердження стратегічних документів відповідними рішеннями та їх оприлюднення.
8.3. Управління впровадженням Стратегічного плану розвитку та регулярний моніторинг.
8.4. Сприяння реалізації проєктів місцевого розвитку, передбачених стратегічними документами.
8.5. Створення відповідних комісій, комітетів, робочих груп із розробки впровадження та моніторингу стратегічних документів.
8.6. Проведення моніторингу виконання заходів з Плану реалізації Стратегії розвитку.
8.7. Забезпечення довгострокової реалізації Стратегії сталого розвитку в сфері енергоспоживання і запровадження в ТГ принципів енергоефективності та енергозбереження.
8.8. Впровадження та підтримка ефективної моделі енергоменеджменту в Долинській ТГ.
8.9. Зменшення споживання паливно-енергетичних ресурсів населенням, установами та організаціями через стимулювання впровадження енергозберігаючих заходів.
8.10. Популяризація економічних, екологічних та соціальних переваг енергозбереження, підвищення громадського освітнього рівня у цій сфері.
8.11. Забезпечення адаптації Долинської ТГ до зміни клімату, підвищення опірності та зниження ризиків, пов’язаних з кліматичними змінами.
8.12. Підготовка проєктів перспективних і поточних планів, подання проєктних заявок для отримання грантів міжнародних фондів та програм, спрямованих на реалізацію національних зобов’язань в галузі пом’якшення наслідків зміни клімату та зобов’язань Долинської ТГ в рамках Європейської ініціативи «Угода Мерів щодо Клімату та Енергії».
8.13. Підготовка проєктів рішень міської ради, рішень виконкому міської ради, розпоряджень міського голови в межах своєї компетенції.
8.14. Інші завдання, передбачені чинним законодавством України.
Відділ сталого енергетичного розвитку та адаптації до змін клімату відповідно до покладених на нього завдань:
• Вносить пропозиції міському голові, сесії міської ради та виконавчому комітету щодо Стратегії розвитку та інших стратегічних документів;
• Проводить просвітницько-інформаційну кампанію щодо необхідності раціонального споживання енергії та охорони довкілля;
• Розглядає та затверджує планові ліміти споживання енергоносіїв у фізичних обсягах кожною бюджетною установою, контролює їх дотримання;
• Здійснює управління впровадженням Стратегії розвитку та інших стратегічних документів;
• Здійснює планування, моніторинг та аналіз споживання енергоресурсів бюджетними установами, що фінансуються з міського бюджету;
• Забезпечує процес коротко-і середньострокового планування та реалізації заходів, спрямованих на досягнення довгострокових цілей сталого енергетичного розвитку та адаптації до зміни клімату;
• Створює відповідні комісії, комітети, робочі групи щодо розробки, впровадження та актуалізації стратегічних документів;
• Здійснює аналіз розрахунків економії енергоспоживання від впровадження енергоефективних проєктів та вплив на екологічний стан територіальної громади;
• Координує співпрацю територіальної громади в сфері сталого енергетичного розвитку та клімату з міжнародними та вітчизняними профільними структурами, забезпечує реалізацію спільних проєктів;
• Сприяє реалізації на місцевому рівні Енергетичної стратегії України та національної Стратегії екологічної безпеки та адаптації до зміни клімату.
• Співпрацює в межах своєї компетенції з органами державної виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, донорськими організаціями, тощо;
• Координує реалізацію проекту «Впровадження Європейської Енергетичної Відзнаки»;
• Готує проєкти рішень міської ради, її виконавчого комітету, розпорядження міського голови;
• Розробляє та подає на розгляд сесії міської ради щорічні програми в сферах, що відносяться до компетенції відділу, забезпечує виконання їх заходів та звітує про результати;
• Бере участь у різноманітних заходах, семінарах, конференціях та забезпечує належне представлення Долинської ТГ;
• Забезпечує своєчасний розгляд звернень, листів та пропозицій фізичних та юридичних осіб;
• Виконує інші функції, що випливають з покладених на відділ завдань.
9. ЗАВДАННЯ ВІДДІЛУ МІЖНАРОДНОГО СПІВРОБІТНИЦТВА ТА ПРОЕКТНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
9.1. Сприяння розвитку міжнародного співробітництва у галузі економіки, торгівлі, захисту прав людини, екологічної безпеки, охорони здоров’я, науки, освіти, культури, фізкультури і спорту та інших сфер суспільного життя.
9.2. Налагодження і розширення зв’язків з іноземними партнерами міської територіальної громади у сфері зовнішньоекономічної діяльності, залучення міжнародної технічної допомоги.
9.3. Здійснення підготовки проєктів угод, договорів, меморандумів, протоколів зустрічей і комюніке з питань зовнішніх відносин та проєктної діяльності міської ради.
9.4. Участь у переговорах з представниками ділових кіл, установ та організацій іноземних держав з питань, що належать до компетенції відділу.
9.5. Організація та проведення методичних семінарів, конференцій, інших заходів щодо обміну передовим досвідом у сфері міжнародної діяльності і залучення міжнародної технічної допомоги.
9.6. Сприяння активізації зовнішньоекономічних зв’язків та виходу на зовнішній ринок розташованих на території та підприємств, установ та організацій.
9.7. Координація та контроль за імплементацією проєктів національних, регіональних та міжнародних програм, здійснення взаємодії з національними та іноземними органами місцевого самоврядування, установами та підприємствами різних форм власності з метою впровадження проєктних заходів.
9.8. Надання пропозицій стосовно залучення міжнародної технічної допомоги та інших грантових програм відповідно до пріоритетних напрямів економічного і соціального розвитку.
9.9. Надання пропозицій щодо впровадження комплексного підходу в процесі управління проєктною діяльністю шляхом створення та супроводження єдиного централізованого реєстру (на рівні ТГ), запланованих (згідно до пріоритетів розвитку), поданих та реалізованих проєктів міжнародної технічної допомоги, інших грантових програм, а також створенням та моніторингом бази потенційних донорів для фінансування проєктів.
9.10. Представлення в межах наданих повноважень інтересів у відносинах з відповідними органами суб’єктів іноземних держав, а також міжнародними організаціями та установами, фізичними особами з питань міжнародного співробітництва.
9.11. У співпраці з громадськими організаціями, органами виконавчої влади, іншими установами та організаціями, за погодженням з міським головою, готує заявки на отримання міжнародної технічної допомоги для реалізації проєктів в сфері соціально-економічного розвитку;
9.12. Участь у розробці проєктів прогнозів економічного і соціального розвитку території ОТГ на середньо- та короткостроковий період і загальнодержавних програм економічного, соціального розвитку, інших державних цільових програм, забезпечення координації виконання завдань, визначених цими програмами, на території громади.
9.13. Взаємодія з іншими структурними підрозділами (виконавчими органами) Долинської міської ради, органами державної виконавчої влади, підприємствами, установами, організаціями всіх форм власності, суб’єктами господарювання, громадянами тощо з питань повноважень відділу;
9.14. Розробка та подання на розгляд ради програм розвитку міжнародного співробітництва та залучення міжнародної технічної допомоги;
9.15. Підготовка проєктів розпоряджень міського голови, рішень виконавчого комітету та сесій міської ради з питань, що належать до компетенції відділу;
9.16. Виконання інших функції, що випливають з покладених на відділ завдань.
Відділ міжнародного співробітництва та проєктної діяльності відповідно до покладених на нього завдань:
• здійснює координацію, моніторинг та забезпечує реалізацію партнерських проєктів та програм, готує необхідну супровідну документацію;
• вносить пропозиції міському голові, сесії міської ради та виконавчому комітету щодо розвитку міжнародного співробітництва й залучення міжнародної технічної допомоги та інших грантових програм відповідно до пріоритетних напрямів економічного і соціального розвитку;
• забезпечує підготовку, координує діяльність з розробки та написання проєктів для участі в конкурсах, грантових програмах, що проводяться українськими та іноземними організаціями і установами;
• надає методичну, інформаційну, організаційну допомогу управлінням, відділам, іншим структурним підрозділам міської ради, комунальним підприємствам в межах своєї компетенції;
• готує пропозицію щодо формату, розробляє та підтримує в актуальному стані єдиний централізований реєстр (на рівні ТГ) запланованих (згідно пріоритетів розвитку), поданих та реалізованих проєктів міжнародної технічної допомоги та інших грантових програм, створює та проводить моніторинг бази потенційних донорів для фінансування проєктів;
• здійснює аналіз тенденції економічного і соціального розвитку громади, бере участь у визначенні його пріоритетів, готує пропозиції з цих питань;
• бере участь у розробці довгострокових стратегій розвитку громади;
• надає пропозиції, здійснює підготовку/ бере участь у підготовці проєктів прогнозів, цільових програм різних рівнів і заходів щодо стимулювання соціально-економічного розвитку громади, та здійснює контроль за їх виконанням у межах компетенції відділу;
• забезпечує контроль за виконанням рішень міської ради, виконавчого комітету та розпоряджень міського голови з питань, що належать до компетенції відділу;
• Бере участь у різноманітних заходах, семінарах, конференціях та забезпечує якісне представлення міста, його потенціалу з питань, що належать до компетенції відділу;
• сприяє налагодженню співробітництва з містами і регіонами іноземних держав та обміну досвідом;
• здійснює підготовку (бере участь у підготовці), у межах повноважень, проєктів угод, договорів, меморандумів, протоколів зустрічей делегацій і робочих груп, інформаційних та аналітичних матеріалів, проєктів рішення виконавчого комітету та міської ради, розпоряджень міського голови;
• виконує інші функції, пов’язані з виконанням покладених на нього завдань.