Про Порядок демонтажу та звільнення земельних ділянок від незаконно встановлених тимчасових споруд на території м. Долина

Про Порядок демонтажу та звільнення земельних ділянок від незаконно встановлених тимчасових споруд на території м. Долина

РІШЕННЯ

Внесено зміни рішенням сесії Долинської міської ради
№ 423-10/2021 від 25.05.2021

Від 05.12.2012. № 895-25/2012
м. Долина

Про Порядок демонтажу та звільнення земельних
ділянок від незаконно встановлених тимчасових
споруд на території м. Долина

З метою впорядкування розміщення тимчасових споруд та вирішення питань, пов’язаних із самовільним розміщенням тимчасових споруд на території міста Долина, керуючись статтею 25 Закону України «Про місцеве самоврядування в України», міська рада

В И Р І Ш И Л А :

  1. Затвердити Порядок демонтажу та звільнення земельних ділянок від незаконно встановлених тимчасових споруд на території міста Долина (додається).

  1. Організацію виконання даного рішення покласти на заступника міського голови Ігоря Жовніра.




Міський голова Володимир Гаразд








Затверджено:

рішенням міської ради

від 05.12.2012. № 895-25/2012


Порядок

демонтажу та звільнення земельних ділянок від незаконно встановлених тимчасових споруд на території м. Долина

1. Загальні положення

1.1. Порядок демонтажу та звільнення земельних ділянок від незаконного встановлених тимчасових споруд на території міста Долина (надалі – Порядок) розроблений відповідно до Конституції України, Цивільного кодексу України, Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», Закону України «Про благоустрій населених пунктів», Порядку розміщення тимчасових споруд, затвердженого наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 21.10.2011 року № 244.
1.2. Цей Порядок передбачає механізм, підстави, терміни і порядок проведення демонтажу тимчасових споруд (надалі – ТС) на території м. Долина, що розміщені з порушенням вимог чинного законодавства України.

1.3. Тимчасова споруда (далі - ТС) – це споруда функціонального (в тому числі для здійснення підприємницької діяльності), декоративно-технологічного чи іншого призначення, а також мала архітектурна форма, яка виготовляється з полегшених конструкцій з урахуванням основних вимог до споруд, визначених технічним регламентом будівельних виробів, будівель і споруд, і встановлюється тимчасово. 

1.4. Демонтаж, перевезення, зберігання незаконно встановлених ТС (власники яких ухиляються від демонтажу або власники яких не відомі), здійснюється комунальним підприємством «Комунгосп» Долинської міської ради або іншим суб’єктом господарювання, з яким міською радою укладено відповідний договір за участю комісії по демонтажу, за власні кошти або за кошти міського бюджету, з наступним відшкодуванням усіх витрат власником ТС (винним у порушенні).

1.5. Дія даного порядку поширюється на будівельні матеріали, конструкції тощо, що складуються на земельних ділянках міської ради (в тому числі наданих в оренду), якщо такі матеріали розміщені з порушенням правил благоустрою або з порушенням правил безпеки.

2. Порядок демонтажу ТС

2.1. Демонтажу підлягають незаконно встановлені ТС, а відповідна земельна ділянка підлягає приведенню у попередній стан та поверненню власнику, у випадках:
1) відсутності паспорта прив’язки ТС, інших дозвільних документів;
2) анулювання паспорта прив’язки ТС, закінчення терміну його дії;
3) самочинне розміщення ТС;
4) у разі невідповідності розташування ТС паспорту прив’язки ТС, будівельним нормам;
5) відсутності документа, що посвідчує право на земельну ділянку;
6) за рішенням судових органів або поданням інших органів державної влади;
7) в інших випадках, передбачених нормативно-правовими актами міської ради та її органів, чинним законодавством України.
2.2. У разі виявлення самочинно розміщених ТС без відповідної, оформленої в установленому порядку дозвільної документації або з частково оформленою дозвільною документацією, відділом інспекції міської ради виноситься припис його власнику з вимогою усунення порушень шляхом проведення демонтажу цієї споруди до 5 (п’яти) робочих днів.
2.3. Протягом зазначеного терміну власник споруди зобов’язаний за власний рахунок здійснити демонтаж самочинно розміщеної ТС та провести відновлення порушеного благоустрою на місці розміщення ТС.
2.4. У разі невиконання власником вимог припису, без поважних причин, питання про демонтаж ТС вноситься на розгляд Комісії з питань демонтажу та звільнення земельних ділянок від незаконного встановлених тимчасових споруд на території міста Долини.
2.5. Комісія з питань демонтажу та звільнення земельних ділянок від незаконно встановлених тимчасових споруд на території міста Долини (далі – Комісія), склад якої затверджується на пленарному засіданні міської ради, розглядає матеріали, що підтверджують факти порушенням вимог нормативно-правових актів міської ради та її органів, чинного законодавства України, які надаються відділом інспекції міської ради.
За наявності підстав для демонтажу ТС, передбачених пунктом 2.1. даного Порядку, Комісія приймає протокольне рішення.
На підставі протокольного рішення Комісії, відділ інспекції спільно зюридичним відділом міської ради готує проект рішення про попередження про демонтаж або демонтаж та звільнення земельної ділянки від ТС, які встановлені з порушенням вимог чинного законодавства України з переліком ТС, що підлягають демонтажу і надає його на розгляд виконавчому комітету Долинської міської ради.
2.6. Прийняте рішення виконавчого комітету Долинської міської ради про демонтаж та звільнення земельних ділянок від незаконно розміщених тимчасових споруд на території м. Долина розміщується на офіційному сайті Долинської міської ради та у Віснику Долинської міської ради.
2.7. На підставі прийнятого рішення виконавчого комітету Долинської міської ради про демонтаж та звільнення земельних ділянок від незаконно встановлених тимчасових споруд на території міста Долини, готується попередження (з посиланням на відповідне рішення виконавчого комітету) і наклеюються на ТС з проведенням фотофіксації. В попередженні визначається термін усунення власником порушень та приведення земельної ділянки у попередній стан.
2.8. У разі невиконання власником ТС вимог щодо усунення порушень протягом строку зазначеного у попередженні, демонтаж ТС виконується комунальним підприємством «Комунгосп» Долинської міської ради або іншим суб’єктом господарювання, з яким міською радою укладено відповідний договір за участю комісії по демонтажу.
Під час демонтажу ТС, у разі необхідності, залучаються представники державних органів, міських служб та організацій (відділу Державної автомобільної інспекції УМВС України в Івано-Франківській області, РЕМ, правоохоронних органів тощо).
2.9. У випадку, якщо ТС не має власника, або власник ТС невідомий, демонтаж ТС здійснюється згідно даного Порядку.
2.10. Демонтаж ТС здійснюється в наступному порядку:
2.10.1. Комісія складає акт демонтажу ТС (додаток 1) Порядку, який містить:
1) дату, час проведення демонтажу та місце розташування ТС, підстави для їх демонтажу;
2) прізвище, ім’я, по-батькові, посади голови та членів Комісії, їх підписи;
3) найменування підприємств, виконуючих демонтування споруди та відключення від інженерних мереж;
4) опис ТС, що демонтується: геометричні розміри, матеріал, наявність підключення до мереж електро – та водопостачання та перелік візуально виявлених недоліків, пошкоджень, цілісність фасаду, дверей, вікон, замків тощо;
5) відомості про власника ТС;
6) фото фіксацію (відео) ТС з чотирьох сторін;
7) у разі необхідності опис (інформація щодо майна, що знаходиться в об’єкті демонтажу).
2.10.2. Після складання акту демонтажу, ТС опечатується, демонтуються і перевозяться на майданчики тимчасового зберігання, які організовуються та облаштовуються суб’єктом господарювання, задіяним в демонтажі.
2.11. Витрати по демонтажу у випадках, передбачених даним Порядком, здійснюються відповідно до п. 1.4 даного Порядку, та в подальшому – компенсуються власником ТС.
2.12. Демонтовані ТС повертаються власнику після надання відповідних документів, які засвідчують право власності, після оплати ним робіт по відключенню від інженерних мереж, робіт з демонтажу, перевезенню, розвантаженню та зберіганню ТС, відновленню благоустрою на місці демонтованих ТС згідно з розрахунками, наданими суб’єктами господарювання, що були задіяні в демонтажі.
2.13. Для власників ТС розмір плати встановлюється та складається за:
1) демонтування, завантаження та доставку до місця зберігання – у відповідності до калькуляції, наданої суб’єктом господарювання, з яким відповідний виконавчий орган міської ради уклав договір та яке безпосередньо займається демонтажем;
2) зберігання – в розмірі одного неоподаткованого мінімуму доходів громадян за добу зберігання;
3) відключення від інженерних мереж – у відповідності до калькуляцій, наданих суб’єктами господарювання, які безпосередньо займаються відключенням;
4) відновлення благоустрою на місці демонтажу ТС – у відповідності до калькуляції, наданої суб’єктом господарювання, з яким відповідний виконавчий орган міської ради уклав договір на виконання робіт по відновленню благоустрою.
2.14. Після закінчення шестимісячного терміну зберігання примусово демонтованих ТС, власники яких не з’явилися за їх поверненням, від власників яких або їх представників не надійшла заява про повернення демонтованої ТС та не сплатили витрати, передбачені пунктом 2.13 даного Порядку, рішення щодо їх подальшого використання приймає виконавчий комітет Долинської міської ради відповідно до вимог діючого законодавства.
У випадку якщо власник протягом шести місяців після демонтажу ТС (відповідно до ч. 1 ст. 347 Цивільного кодексу України) не забирає належне йому майно то воно може бути реалізоване згідно чинного законодавства України з подальшою компенсацією затрачених коштів на демонтаж, зберігання та поверненням залишків коштів боржнику (власнику).


Додаток 1 до Порядку

АКТ № ___

демонтажу ТС

о _______ годині

___ ________ 20__ року

м. Долина


На виконання рішення виконавчого комітету Долинської міської ради від___________ № _____ «_________________________________________», у присутності комісії з питань демонтажу та звільнення земельних ділянок від незаконного встановлених тимчасових споруд

1. ______________________________________________________проведено
(назва суб’єкта господарювання, яким проведено відключення від інженерних мереж)
відключення ТС від електромереж.
2. ______________________________________________________проведено
(назва суб’єкта господарювання, яким проведено демонтування споруди)
демонтаж ТС та його вивезення.

Адреса розташування ТС ____________________________________________

Власник (користувач) ТС ____________________________________________

Зовнішні ознаки ТС ___________________________________________

(геометричні розміри, матеріал, наявність підключення до мереж електро- та водопостачання та перелік візуально виявлених недоліків, пошкоджень, цілісність фасаду, дверей, вікон, замків тощо)


Фотофіксація проводилась _________________________________ додається.
(назва, модель фото-, відеопристрою)

Голова комісії ______________________
Члени комісії:
______________________
______________________
______________________
______________________

Документ опубліковано 05 грудня 2012
Чинний
Детальніше