Про Порядок надання відеоматеріалу, отриманого з системи відеоспостереження в м.Долина

Про Порядок надання відеоматеріалу, отриманого з системи відеоспостереження в м.Долина

РІШЕННЯ

Від 17.08.2017. № 823-29/2017

м. Долина

Про Порядок надання відеоматеріалу,

отриманого з системи

відеоспостереження в м.Долина

З метою впорядкування надання відеоматеріалу, отриманого з системи відеоспостереження, керуючись законами України «Про основи національної безпеки України», «Про дорожній рух», «Про доступ до публічної інформації», «Про Національну поліцію», ст.25, 26 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, Конституцією України, міська рада

В И Р І Ш И Л А:

1.Затвердити Порядок надання відеоматеріалу, отриманого з системи відеоспостереження в м.Долина (додається).

2.Уповноважити відділ інспекції міської ради розглядати запити та в разі дотримання вимог зазначених у Порядку надавати інформацію, створену з використанням системи відеоспостереження в м.Долина.

3.Дане рішення оприлюднити у «Віснику міської ради» тижневика «Добра справа» і на офіційному веб-сайті міської ради.

Міський голова Володимир Гаразд

Затверджено:

рішенням міської ради

від 17.08.2017. № 823-29/2017

ПОРЯДОК

надання відеоматеріалу, отриманого з системи відеоспостереження в м.Долина

  1. Загальні положення

1.1.Порядок надання відеоматеріалу, отриманого з системи відеоспостереження в м.Долина (далі – Порядок) розроблений із врахуванням законів України «Про основи національної безпеки України», «Про дорожній рух», «Про доступ до публічної інформації», «Про Національну поліцію», ст.25, 26 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”.

1.2.Відеоматеріал – це запис зображення, отриманого в ході проведення відеоспостереження на території м. Долина.

1.3. Запит на отримання відеоматеріалу (далі – запит) – це запит правоохоронних органів, судів, підприємств, організацій, установ та громадян (далі запитувач).

1.4.Термін зберігання відеоматеріалу складає до 7 діб на сервері за наявності технічної можливості. При цьому строк може бути подовжено за розпорядженням міського голови.

1.5.Інформація про використання системи відеоспостереження на території м.Долина розміщується на видному місці при в’їзді в місто. Це може бути інформаційний знак “Увага, для безпеки громадян здійснюється відеозапис!” Така інформація має стримуючий попереджувальний характер на потенційних порушників.

  1. Строки розгляду запитів

2.1.Строки розгляду запитів залежать від технічної можливості і обсягу запитуваного матеріалу.

2.2.Уповноваженим органом Долинської міської ради розглядаються запити, що надійшли до міської ради та з врахуванням технічних можливостей надаються відеоматеріали протягом п’яти робочих днів.

З метою запобігання втрати запитуваного відеоматеріалу, в перший же день при отриманні запиту і за наявності технічної можливості відеоматеріал зберігають.

  1. Порядок розгляду запитів та надання відеоматеріалів

3.1.Уповноважений орган міської ради надає відеоматеріали на зовнішніх носіях. Носії для запису відеоматеріалів надає запитувач.

3.2.Сумарний об’єм відеоматеріалу, що надається не повинен перевищувати 1 години відеозапису. Уповноважений орган міської ради розглядає запит, готує відеоматеріали та видає їх особисто запитувачу або представнику запитувача за довіреністю.

При потребі, у разі проведення оперативно-розшукових заходів державними органами, уповноважених на те законом, сумарний об’єм відеоматеріалу, що надається, може бути збільшений.

Оплата за виготовлення відеоматеріалів не стягується.

3.3.Відеоматеріал, що знаходиться на сервері є службовою інформацією та може надаватись третім особам виключно у випадках та на підставі:

-ухвали суду, що набрала законної сили, щодо надання у розпорядження суду фрагменту відеозапису;

-запиту слідчого про надання відеоматеріалу в рамках кримінального провадження;

– іншим державним органам, уповноважених на те законом, у разі проведення оперативно-розшукових заходів;

-адвокатського запиту (оформленого відповідно до чинного законодавства);

– звернення постраждалих чи учасників ДТП, свідків-очевидців скоєння невстановленими особами адміністративного правопорушення в сфері дорожнього руху чи завдання шкоди майну запитувача;

– коли відеоматеріал містить жахливі факти каліцтва чи летальні випадки даний відеоматеріал надається тільки прямим родичам чи силовим структурам в рамках кримінального провадження.

3.4.Запити запитувача повинні містити:

– пояснення причину для отримання відеоматеріалу ;

– прізвище, ім’я, по батькові запитувача, а якщо запит подається від установи чи організації, – найменування, прізвище, ім’я, по батькові керівника цієї установи чи організації;

– адреса місцезнаходження камери, на отримання відеоматеріалів з якої подано запит;

-період відеоспостереження із зазначенням дати та часу (приблизно) початку та закінчення запису;

– номер контактного телефону;

– дату;

– підпис керівника установи чи організації (або особи, яка виконує його повноваження), засвідчений печаткою.

3.5. Уповноважений орган міської ради розглядає запит, поданий у встановлені розділом 2 цього Порядку строки, за умови дотримання запитувачем вимог, передбачених пунктом 1.4 та 3.3, 3.4 цього Порядку.

3.6.У випадку, коли затребуваний відеоматеріал містить зафіксовані факти порушення правил дорожнього руху невстановленими особами – кермувальниками на авто з номерними знаками, що чітко читаються, дані про марку авто та номерні знаки, з метою встановлення особи водія та отримання від нього письмових пояснень причин скоєння правопорушення, передаються представникам нацполіції.

3.7. Запит, поданий з порушенням строків, установлених пунктом 1.4 цього Порядку, або вимог, передбачених пунктом 3.5 повертається запитувачу уповноваженим органом міської ради без розгляду протягом п’яти робочих днів з дня надходження цього запиту.

3.8.У разі якщо запит стосується надання відеоматеріалів щодо більше ніж трьох відеокамер, різних проміжків часу, уповноважений орган міської ради може продовжити строк його розгляду з відповідним обґрунтуванням, про що повідомляє запитувача в письмовій формі не пізніше п’яти днів з дня отримання запиту.

3.9. За запитами судів та правоохоронних органів відеоматеріали надаються відповідно до чинного законодавства України.

3.10. Уповноважений орган міської ради веде журнал реєстрації отриманих та виданих запитів де вказується інформація про надання або відмову у наданні інформації на запит із зазначенням причини відмови.

3.11.Доступ до приміщення диспетчерської, приміщення де встановлено обладнання, відстежуються та зберігаються відеоматеріали, є обмеженим. Перелік осіб з правом доступу встановлюється міським головою.

  1. Поширення відеоматеріалів в мережі Інтернет

4.1.Відеоматеріал може поширюватись у мережі Інтернет виключно для здійснення превенції та профілактики правопорушень з метою забезпечення національної безпеки та захисту життєво важливих інтересів людини і громадянина, суспільства і держави.

4.2. У випадку, коли отримані запитувачем відеоматеріали були поширені в мережі Інтернет чи в інших ЗМІ, запитувач несе повну відповідальність, згідно чинного законодавства, за можливі наслідки такої дії.

Документ опубліковано 17 серпня 2017
Чинний
Детальніше