Про Порядок проведення конкурсного відбору

Про Порядок проведення конкурсного відбору

РІШЕННЯ

Від 24.09.2015. № 2198-66/2015

м. Долина

Про Порядок проведення

конкурсного відбору

З метою забезпечення впровадження в 2016 році Долинською міською радою та КП «Управління комунального майна» довгострокового проекту «Зменшення енергоспоживання та викидів СО2 в секторі багатоквартирних житлових будинків міста Долина», що реалізовується в рамках Програми Європейського Союзу SUDeP (Sustainable Urban Demonstration Project) згідно Грантового Контракту ENPI/2014/342-059, керуючись Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», міська рада

В И Р І Ш И Л А:

1.Затвердити Порядок проведення в 2016 році конкурсного відбору багатоквартирних житлових будинків міста Долина для проведення заходів з термомодернізації (утеплення) в рамках проекту «Зменшення енергоспоживання та викидів СО2 в секторі багатоквартирних будинків міста Долина» (додаток 1).

2.Затвердити склад конкурсної комісії з проведення в 2016 році конкурсного відбору багатоквартирних житлових будинків міста Долина для проведення заходів з термомодернізації (утеплення) в рамках проекту «Зменшення енергоспоживання та викидів СО2 в секторі багатоквартирних будинків міста Долина» (додаток 2).

3.Рішення міської ради від 19.03.2015. № 1939-59/2015 «Про Порядок проведення конкурсного відбору» вважати таким, що втратило чинність.

Міський голова Володимир Гаразд

Додаток 1 до рішення міської ради

від 24.09.2015. № 2198-66/2015

Порядок

проведення в 2016 році конкурсного відбору багатоквартирних житлових будинків міста Долина для проведення заходів з термомодернізації (утеплення) в рамках проекту «Зменшення енергоспоживання та викидів СО2 в секторі багатоквартирних будинків міста Долина»

Цим порядком проведення в 2016 році конкурсного відбору багатоквартирних житлових будинків міста Долина для проведення заходів з термомодернізації (утеплення) в рамках проекту «Зменшення енергоспоживання та викидів СО2 в секторі багатоквартирних будинків міста Долина» (далі – Порядок) встановлюється основні засади конкурсного відбору будинків (далі – Конкурс) для участі в проведенні заходів з термомодернізації (утеплення) в рамках реалізації проекту «Зменшення енергоспоживання та викидів СО2 в секторі багатоквартирних будинків міста Долина», що реалізовується за підтримки Європейського Союзу в рамках Грантового контракту ENPI/2014/342-059 (далі – Проект).

Порядок містить обов’язкові умови і перелік критеріїв та механізм проведення Конкурсу.

1.1. Обов’язкові умови.

1.1. У відповідності до Проекту, що реалізовується за підтримки Європейського Союзу, передбачається проводити термомодернізацію (утеплення) виключно на багатоквартирних житлових будинках, що відповідають наступним обов’язковим умовам:

1.1.1 багатоквартирний житловий будинок перебуває на балансі КП «Управління комунального майна» (КП «УКМ» здійснює організацію технічного обслуговування будинку);

1.1.2 в будинку забезпечується належне його утримання відповідно до Порядку організації утримання будинків і споруд та прибудинкових територій м. Долина затвердженого рішенням міської ради від 15.12.2014. № 1871-55/2014;

1.1.3 забезпечення будинку опаленням здійснюється за рахунок обладнання що споживає природний газ;

1.1.4 кількість квартир в будинку становить не менше восьми;

1.1.5 заборгованість будинку по сплаті послуг (внесків) на його утримання на час подання заявки на участь в Конкурсі не повинна перевищувати суму еквівалентну 100% місячного нарахування. Підтвердження оформляється довідкою, виданою виконавцем послуги, відповідним ОСББ, або управителем. Довідка повинна містити інформацію про суму заборгованості станом на дату, не раніше 5 днів до дати подання заявки будинком на участь в Конкурсі;

1.1.6 будинок належить до класів енергоефективності ІІІ, IV або V, що визначається питомими тепловтратами огороджуючих конструкцій будинку.

1.2. Розподіл багатоквартирних житлових будинків міста на класи енергоефективності І – V здійснюється перед проведенням Конкурсу Центром енергетичного аудиту КП «УКМ» шляхом загального енергетичного обстеження (аудиту).

Методика обстеження ґрунтується на дослідженні питомих тепловтрат огороджуючих конструкцій будинків, що спричинені їх інженерними характеристиками.

Результати розподілу на групи енергоефективності опубліковуються до оголошення Конкурсу через офіційні джерела комунікації Долинської міської ради (Вісник міської ради, офіційний сайт), а також вільно надаються зацікавленим ініціативним групам через Ресурсний центр Проекту.

  1. 2. Критерії оцінювання.

2.1. Суттю Конкурсу є оцінювання заявок, що подаються ініціативними групами будинків (конкурсантів) згідно обов’язкових умов, основних та додаткових критеріїв оцінки.

2.2. Основні критерії:

2.2.1. Повна відповідність будинку обов’язковим умовам, визначених Розділом 1 даного Порядку. Заявки від будинків, що не відповідають хоча б одній з обов’язкових умов відхиляються та не допускаються до оцінки згідно основних і додаткових критеріїв.

2.2.2. Готовність жителів будинку до участі в проекті. Визначається представленням в пакеті документів заявки від будинку декларації намірів спільної реалізації проекту, підписаної власниками квартир (або їх представниками чи наймачами) в кількості не менше 75% від загальної кількості квартир.

2.2.3. Готовність жителів до співфінансування проекту. Визначається представленням в пакеті документів заявки від будинку декларації гарантування співфінансування заходів із утеплення зовнішніх стін будинку в обсязі не менше 20% без ПДВ (20%) від кошторисної вартості виконання робіт з утеплення.

Внесок Євросоюзу не включає податок на додану вартість з коштів Замовника. (згідно зі статтею 3 Рамкової Угоди між Урядом України та Комісією Європейських Співтовариств “Заходи, що фінансуються в цілому або частково коштом Співтовариства, не обкладаються податками, митними зборами, або іншими стягненнями аналогічного характеру”).

2.2.4. Готовність жителів будинку до фінансування та або виконання всіх додаткових робіт, що не передбачені Проектно-кошторисною документацією, але які необхідно буде виконати для виконання робіт з утеплення, а саме (орієнтовний перелік) :

  • Монтаж і демонтаж супутникових антен.
  • Приведення в належний стан балконів і лоджій.
  • Нарощування труб відведення продуктів згорання від газових приладів.
  • Демонтаж інших самовільно встановлених предметів на фасаді будинку.

Перелік всіх додаткових робіт, що не можуть бути передбачені технологією утеплення будинків та проектно-кошторисною документацією буде визначено Інженерно-технічним відділом КП «УКМ» для кожного будинку в період від моменту створення ініціативної групи до дати початку прийому заявок про участь у конкурсі .

Виражається в окремому розділі декларації (Готовність жителів будинку до участі в проекті) оформленої відповідно до п. 2.2.2 підписаної власниками квартир (або їх представниками чи наймачами) в кількості не менше 100% від загальної кількості квартир яких стосується виконання всіх додаткових робіт (при цьому зазначається № кв., вид та перелік додаткових робіт, підпис власника квартири (уповноваженої особи)).

2.3. Додаткові критерії:

2.3.1. Вищий, ніж мінімально необхідний, рівень підтримки намірів реалізації проекту в будинку, що визначається більшим відсотком власників квартир (або їх представників чи наймачів), що підписали декларацію намірів спільної реалізації проекту.

2.3.2. Вищий, ніж мінімально необхідний, рівень готовності мешканців до співфінансування, що визначається більшим відсотком задекларованого співфінансування заходів з утеплення зовнішніх стін будинку, який підтверджується декларацією гарантування співфінансування.

2.3.3. Готовність жителів до фінансування додаткових заходів з утеплення горища та/або цокольної частини фасаду на умовах співфінансування визначених Проектом або окремим порядком, затвердженим Долинською міською радою. Оформляється протоколом зборів власників квартир (або їх представників чи наймачів) підписаним не менше 75% від загальної кількості квартир.

2.4. Шкала оцінювання заявок по основних і додаткових критеріях:

Критерії, що оцінюються

Кількість балів

1

2

Основні критерії

Декларація про наміри спільної реалізації проекту на будинку підписана не менше 75% від загальної кількості квартир

10 балів

Декларацією гарантування співфінансування заходів із утеплення зовнішніх стін будинку визначено обсяг співфінансування на рівні не нижчому за 20% від кошторисної вартості робіт. Декларація підписана не менше 75% від загальної кількості квартир

10 балів

Належність будинку за класом енергоефективності до групи V (найбільші питомі тепловтрати)

25 балів

Належність будинку за класом енергоефективності до ІV-го класу (високі питомі тепловтрати)

15 балів

Належність будинку за класом енергоефективності до ІІІ-го класу (значні питомі тепловтрати)

10 балів

1

2

Додаткові критерії

Декларація про наміри спільної реалізації проекту на будинку підписана більше за мінімально встановлені 75% від загальної кількості квартир: по 1 балу за кожні додаткові 5%

1-5 балів

Декларацією гарантування співфінансування заходів із утеплення зовнішніх стін будинку визначено обсяг співфінансування на рівні вищому за мінімально встановлені 20% від кошторисної вартості робіт: по 1 балу за кожні додаткові 2% (але не більше 10 балів). Декларація підписана не менше 75% від загальної кількості квартир

1-10 балів

Готовність жителів до проведення додаткових заходів із утеплення горища та/або цокольної частини фасаду на умовах спів фінансування ( оформляється протоколом відповідно до п. 2.3.3. даного Порядку)

5 балів

2.5. Максимальна кількість балів, яку може набрати одна заявка від будинку за результатами оцінювання всіх основних критеріїв становить:

– для будинків групи V – 45 балів;

– для будинків групи IV – 35 балів;

– для будинків групи ІІІ – 30 балів.

2.6. Максимальна кількість балів, яку може набрати одна заявка від будинку за результатами оцінювання всіх додаткових критеріїв становить 20 балів, не залежно від належності будинку до груп ІІІ, ІV чи V за класом енергоефективності.

3. Загальні засади проведення Конкурсу

3.1. Конкурс проводиться з метою відбору, будинків в яких у 2016 році на умовах Проекту буде здійснюватись термомодернізація.

Під термомодернізацією розуміється проведення основних (утеплення зовнішніх стін) та додаткових (утеплення горищ і цокольних частин фасадів) робіт.

3.2. Організатором Конкурсу є комунальне підприємство «Управління комунального майна» Долинської міської ради (далі – Організатор).

Учасниками Конкурсу є співвласники багатоквартирного житлового будинку, які підготували та у визначений час представили належним чином оформлені заявки на участь в Конкурсі (далі – учасники).

3.3. Основна ціль Конкурсу полягає в тому, щоб відібрати для проведення термомодернізації саме ті будинки які мають одночасно великі показники тепловтрат та високе бажання з боку мешканців до спільної реалізації проекту через гарантоване співфінансування.

3.4. Для забезпечення об’єктивного, фахового та прозорого проведення конкурсного відбору Організатором за погодженням з Долинською міською радою створюється конкурсна комісія.

3.5. В обов’язки конкурсної комісії входить:

– перевірка достовірності поданих заявок та відповідності їх обов’язковим умовам;

– оцінювання заявок та визначення основного і резервного списку переможців;

– оприлюднення результатів Конкурсу.

3.6. Персональний склад конкурсної комісії затверджується рішенням Долинської міської ради.

3.7. В своїй діяльності конкурсна комісія дотримується принципів справедливості, неупередженості та професіоналізму.

Під час проведення оцінки заявок конкурсна комісія керується виключно визначеними цим Порядком обов’язковими умовами, основними та додатковими критеріями. Не допускається в процесі оцінки застосування будь яких додаткових, не передбачених даним Порядком чи суб’єктивних критеріїв.

3.8. Діяльність комісії здійснюється шляхом проведення засідань, перебіг яких фіксує протоколами. Протокол підписується всіма присутніми на засіданні членами комісії.

3.9. Засідання конкурсної комісії вважається правомочним, якщо на ньому присутні більше як 2/3 її складу. Рішення прийняті комісією вважається прийнятим, якщо в його підтримку проголосувала проста більшість від загального складу комісії.

3.10. Протоколи засідань підшиваються в окрему папку, і по завершенню діяльності комісії надаються Організатору Конкурсу.

4. Заявки на участь в Конкурсі

4.1. Предметом оцінювання конкурсною комісією є заявки від будинків на участь в Конкурсі.

4.2. Заявки готуються ініціативними групами будинків та подаються на розгляд конкурсної комісії протягом оголошеного періоду прийому заявок. Заявки подані пізніше за встановлений граничний термін їх прийому не можуть бути прийняті і відхиляються без розгляду по суті.

4.3. Заявка на участь в Конкурсі складається з наступних обов’язкових документів:

4.3.1. Заповнений формуляр заявки.

4.3.2. Оригінал протоколу зборів власників квартир (або їх представників чи наймачів) з визначення уповноваженого (старшого) представника будинку.

4.3.3. Оригінал декларації про наміри спільної реалізації проекту оформлений відповідно до п 2.2.2 даного Порядку.

4.3.4. Оригінал декларації готовності до співфінансування проекту оформлений відповідно до п 2.2.3 даного Порядку.

4.3.5. Оригінал декларації готовності до співфінансування додаткових робіт, що не передбачені технологією утеплення будинків оформлений відповідно до п 2.2.4 даного Порядку.

4.3.6 Довідка від виконавця послуги з утримання будинку або ОСББ щодо стану заборгованості по сплаті послуг (внесків).

4.4. Додаткові документи:

4.4.1. Декларація готовності будинку до додаткового проведення робіт з утеплення горища та/або цоколя на умовах співфінансування.

4.4.2. У випадку, якщо будинок має елементи часткового утеплення окремих квартир, то до комплекту заявки додається заява – згода власника квартири, що має утеплення про:

– те, що він добровільно погоджується на демонтаж утеплювача якщо його товщина менша ніж 80 мм.

– те, що він не заперечує в проведенні робіт з утеплення будинку якщо товщина утеплювача більше 80 мм.

4.5. При відсутності хоча б одного документу з переліку обов’язкових, чи якщо кількість підписів на протоколах чи деклараціях менша за необхідну, заявка вважається неповною і може бути відхилена в ході розгляду.

4.6. З метою забезпечення єдиного підходу до розробки окремих елементів заявки, конкурсна комісія розробляє та безкоштовно розповсюджує між усіма бажаючими ініціативними групами відповідні шаблони документів.

4.7. Конкурсна комісія протягом терміну відведеного на підготовку і прийом заявок надає всім бажаючим ініціативним групам консультаційну допомогу щодо вимог правильності заповнення окремих документів заявки. Консультаційні послуги надаються через Ресурсний центр Проекту.

5. Прийом заявок.

5.1. Всі заявки подаються особисто уповноваженими (старшими) від будинків до конкурсної комісії.

5.2. Голова конкурсної комісії створює для заявки окрему номенклатурну папку. Заявка реєструється у відповідному журналі, а заявнику (старшому будинку) видається копія акту про отримання документів, з відміткою про час і дату подання, описом вкладених документів. Прийнятий пакет документів запаковується в пакет в присутності заявника (старшого будинку) на який наклеюється другий примірник акту таким чином, щоб виключалась можливість дочасного розпакування конверту без пошкодження акту прийому передачі документів.

Після належного пакування конкурсної документації вона передається керівнику Проекту для зберігання до моменту проведення відкритого конкурсу по визначенню переможця.

5.3. Після завершення терміну часу, відведеного на прийом заявок, відбувається засідання конкурсної комісії. На засідання підводяться підсумки проведення збору заявок, кожній заявці присвоюється порядковий номер.

6. Перевірка та оцінювання заявок.

6.1. Перевірка та оцінювання заявок поданих на Конкурс відбувається у формі засідання конкурсної комісії.

6.2. Члени конкурсної комісії в визначений день і час здійснюють відкриття пакетів з конкурсною документацією. Після вилучення з пакетів кожна заявка спочатку перевіряється на предмет дотримання обов’язкових умов Конкурсу. По заявках, що не відповідають обов’язковим умовам приймається рішення про відхилення без оцінки основних і додаткових критеріїв.

6.3. В рамках перевірки заявок на відповідність обов’язковим критеріям може проводиться вибіркова перевірка достовірності задекларованого рівня підтримки проекту та обсягів співфінансування, визначених в відповідних деклараціях. Дана перевірка проводиться методом вибіркового телефонного обдзвону 10% мешканців, що значаться в деклараціях і протоколах як такі що підтримали реалізацію проекту та задекларований обсяг співфінансування. В разі виявлення хоча б одного не підтвердження, кількість балів по критеріях підтримки та співфінансування для даної заявки знижується наполовину.

6.4. Заявки, що успішно пройшли перевірку на відповідність обов’язковим умовам далі оцінюються по основних і додаткових критеріях. По кожному з критеріїв заявці присвоюється певна кількість балів згідно затвердженої шкали оцінювання.

6.5. Результатом оцінювання заявок є підсумкова кількість балів, як сума балів виставлених за всі основні та додаткові критерії оцінки.

6.6. Засідання конкурсної комісії є відкритим та прозорим. В якості спостерігачів до роботи Комісії допускаються уповноважені (старші) від будинків, які подали заявки, депутати міської ради, представники громадських організацій та ЗМІ.

6.7. З метою публічності і прозорості процесу нарахування балів, створюється демонстраційна таблиця, на якій заносяться результати оцінювання заявок.

Дана таблиця може бути в електронному вигляді виведена на екран, або в паперовому вигляді – розміщена на спеціальному стенді.

6.8. Технологія проведення оцінювання є наступною:

Один з членів комісії – «доповідач» вголос зачитує критерій по яких оцінюється заявка і вголос називає кількість балів, яка належить по названому критерію. Якщо інформація, зачитана вголос не викликає ніякого сумніву в членів комісії, тоді один з представників робочої групи проект заносить дану кількість балів в демонстраційну таблицю. Після оцінювання заявки про усіх критеріях, називається загальна сума набраних балів, після чого «доповідач» переходить до оцінювання іншої заявки.

6.9. Після завершення оцінювання усіх заявок комісія переходить до встановлення переможців конкурсу.

6.10. Перші заявки з найвищою серед усіх оцінених кількістю балів і на суму коштів, що не перевищує бюджет конкурсу стають переможцями Конкурсу.

6.11. Переможці конкурсу заносяться до основного списку для фінансування в 2016 році, і з представниками жителів цього будинку буде підписано Меморандум про спільну реалізацію проекту.

6.12. В додаток до основного списку переможців конкурсна комісія може прийняти рішення щодо включення 1-2 будинків, що за кількістю набраних балів слідують відразу за будинками основного списку, в резервний список для фінансування в 2016 році. З представниками жителів цих будинків також підписується Меморандум про спільну реалізацію проекту у випадку надлишку фінансування та /або виключення одного або декілька переможців із основного списку за недотримання підписаного меморандуму про співпрацю.

6.13. Результати проведення Конкурсу оформлюються Протоколом, і оприлюднюються в ЗМІ належним чином.

6.14. Кожному учаснику конкурсного відбору направляється офіційне повідомлення про результати Конкурсу з вказанням кількості балів, що набрала заявка.

6.15. Всі спірні питання, що виникають між учасниками Конкурсу та конкурсною комісією вирішуються відповідно до чинного законодавства України.

6.16. Після оголошення переможців Конкурсу та підписання меморандумів про співпрацю КП «УКМ» подає його результати на затвердження міською радою через прийняття рішення міської ради щодо титульного списку на 2016 рік з числа будинків визначених в основний і додатковий список переможців для проведення їх термомодернізації в рамках Програми термомодернізації багатоквартирних житлових будинків міста Долина на 2015-2017 роки.

Додаток 2 до рішення міської ради

від 24.09.2015. № 2198-66/2015

СКЛАД

конкурсної комісії

з проведення в 2016 році конкурсного відбору багатоквартирних житлових будинків міста Долина для проведення заходів з термомодернізації (утеплення) в рамках проекту «Зменшення енергоспоживання та викидів СО2 в секторі багатоквартирних будинків міста Долина»

Голова комісії:

Петро Корбут директор КП «УКМ», керівник проекту.

Заступник голови комісії:

Олександр Жовнір заступник директора КП «УКМ», технічний директор проекту.

Секретар комісії:

Сергій Гаргат заступник директора КП «УКМ» – начальник загального відділу, комунікаційний менеджер проекту.

Члени комісії:

Володимир Смолій заступник міського голови, координатор проекту;

Едуард Комарницький депутат міської ради;

Уляна Романюк депутат міської ради;

Ольга Сопуляк депутат міської ради;

Василь Сокирко депутат міської ради;

Євген Яциняк депутат міської ради.

Документ опубліковано 24 вересня 2015
Чинний
Детальніше