Про Правила благоустрою території, забезпечення чистоти і порядку в м.Долина

Про Правила благоустрою території, забезпечення чистоти і порядку в м.Долина

Внесено зміни від

31.10.2012. № 857-24/2012

Зупинено дію пункту 4.2 від

11.12.2014. № 1820-55/2014

РІШЕННЯ

Від 09.12.2011. № 442-14/2011
м. Долина

Про Правила благоустрою території,
забезпечення чистоти і порядку в м.Долина


Відповідно до Законів України «Про благоустрій населених пунктів», «Про забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення», «Про захист тварин від жорстокого поводження», «Про охорону земель», «Про відходи», керуючись ст.25, 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», міська рада

В И Р І Ш И Л А:

1. Затвердити Правила благоустрою території, забезпечення чистоти і порядку в м.Долина (додаються).

2. Рішення міської ради від 12.09.2002. № 95-3/2002 «Про затвердження правил благоустрою та утримання території міста Долини» вважати таким, що втратило чинність.



Міський голова Володимир Гаразд







Затверджено:

рішенням міської ради

від 09.12.2011. № 442-14/2011

ПРАВИЛА

благоустрою території, забезпечення чистоти і порядку

в м.Долина

1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

Ці Правила благоустрою території, забезпечення чистоти і порядку в м.Долина (далі Правила) розроблено відповідно до Законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про благоустрій населених пунктів», «Про забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення», «Про захист тварин від жорстокого поводження», «Про охорону земель», «Про відходи» та інших законодавчих актів, враховуючи Наказ Міністерства охорони навколишнього природного середовища України від 02.06.2009 р. № 264 «Про затвердження Методичних рекомендацій з розроблення правил утримання домашніх тварин у населених пунктах», рішення міської ради з метою забезпечення відповідного санітарного, екологічного стану території населеного пункту, збереження об`єктів благоустрою та зелених насаджень, врегулювання відносин у сфері поводження з домашніми та іншими тваринами, забезпечення прав і законних інтересів громадян щодо дотримання тиші на вулицях, у житлових будинках, на прибудинкових територіях, лікувальних закладах, закладах освіти і культури, інших громадських місцях.

Правила є обов’язковими для виконання всіма незалежно від форм власності і відомчої належності, розташованими на території міста Долина органами виконавчої влади, об’єднаннями громадян, підприємствами, установами та організаціями, суб`єктами підприємницької діяльності – фізичними особами, посадовими особами, а також громадянами, які постійно або тимчасово проживають на території міста.

Порушення вимог цих Правил тягне за собою відповідальність, передбачену чинним законодавством України.

2. ВИМОГИ ДО БЛАГОУСТРОЮ ТА УТРИМАННЯ ТЕРИТОРІЙ


2.1. Прилеглою територією до підприємств, установ, організацій та житлових будинків вважати тротуари, газони та територію, що прилягає до краю проїзної частини дороги (крім доріг державного значення, прибирання і утримання яких проводиться відповідними дорожніми службами та територій, що закріплені за комунальними підприємствами міста, ОСББ ).
На вулицях, де здійснюється рух громадського пасажирського транспорту, прилеглою вважати територією до ближнього бордюру проїзної частини дороги.

При відсутності вулиць, прилеглою вважати територію на відстані 10 м від межі території, якою користується чи яка належить підприємству, установі, організації, домовласнику, суб`єкту підприємницької діяльності – фізичній особі, громадянам.

Прилеглою територією до капітальних споруд, малих архітектурних форм (кіосків, павільйонів, тимчасових пересувних торгівельних об`єктів тощо) та пунктів масових ігор вважати територію в радіусі або на відстані 10 м від паркану (огорожі), а в разі його відсутності – від стіни такої будівлі чи споруди (крім територій, що закріплені за комунальними підприємствами міста, ОСББ ).

2.2. Суб`єкти господарювання та громадяни забезпечують належний санітарний стан вказаних територій незалежно від того, працюють чи не працюють підприємства, організації, установи та підприємницькі об`єкти, а громадяни-власники будинків – незалежно від проживання; беруть участь у здійсненні заходів, спрямованих на покращення стану благоустрою населеного пункту.

2.3. Підприємства, установи, організації, громадяни несуть відповідальність за неналежне утримання та небезпечний стан підвідомчих каналізаційних шахт (відкриті люки, витікання каналізаційних стоків тощо).
2.4. Відповідальність за санітарний стан:

2.4.1. Навколо підстанцій електромереж, газорозподільних станцій і пунктів, насосних водопровідних та каналізаційних станцій, теплопунктів та інших комунальних об`єктів на відстані 10 м від стіни або огорожі – відповідають посадові особи підприємств, організацій, які є власниками або користувачами об`єкта.

2.4.2. Об`єкта, що будується, знаходиться в стадії ремонту або законсервований, та прилеглої до нього території – відповідають замовники та генеральний підрядник, які забезпечують встановлення естетичного огородження об`єкта, інформаційних щитів.

2.4.3. Територій, на яких проводяться тимчасові роботи з обрізання дерев, улаштування газонів тощо, у період проведення робіт відповідає організація, яка проводить дані роботи.

2.4.4. Зелених зон, що знаходяться на прилеглій території, відповідають керівники чи посадові особи установ, підприємств і організацій чи громадяни.

2.5. Біля малих архітектурних форм, входів до магазинів, ринків, автозупинок, літніх тимчасових майданчиків, об`єктів побутового обслуговування, офісів, установ та інших місць масового відвідування, власником (балансоутримувачем, орендарем) обов’язково встановлюються стаціонарні урни для сміття.

2.6. Номерні знаки та освітлювальні ліхтарі на будинках встановлюються їх власниками (форма номерного знаку погоджується із міською радою).

2.7. Наявність на малих архітектурних формах номерних знаків встановленого зразка та розпорядку роботи забезпечують їх власники.

2.8. Власники (балансоутримувачі, орендарі) зобов’язані своєчасно проводити ремонти своїх фасадів будинків, малих архітектурних форм та інших об`єктів, забезпечувати їх естетичне утримання, а також утримання рекламних конструкцій, щитів, афіш тощо.
2.9. Власники та орендарі об`єктів торгівлі та громадського обслуговування, офісів, тощо зобов’язані обладнувати зовнішнім освітленням споруди (де вони розташовуються), а також забезпечувати належне їх утримання.

2.10. Побутове сміття громадянами, суб`єктами господарювання складається безпосередньо у контейнери, що встановлені на спеціально обладнаних майданчиках.

2.11. Від житлового фонду та підприємств, організацій, установ усіх форм власності побутове сміття вивозиться на підставі договірних відносин суб`єктами господарювання, які надають послуги із вивезення твердих побутових відходів у населеному пункті.

2.12. Відсутність договору на вивезення побутових відходів та створення несанкціонованих сміттєзвалищ тягне за собою відповідальність згідно із чинним законодавством.

2.13. Стихійні сміттєзвалища, що виникли на прилеглих територіях підприємств, установ, організацій, приватних, орендованих земельних ділянках, ліквідовуються власниками (користувачами, орендарями) даних земельних ділянок.

2.14. У разі проведення робіт з будівництва, реконструкції об`єктів, ремонту інженерних мереж власнику (балансоутримувачу, орендарю) необхідно встановити огородження, не допускати накопичення будівельного сміття; утримувати огорожу, підвідомчу та прилеглу територію у належному санітарному стані; після закінчення робіт виконати в повному обсязі відновлення благоустрою території у встановлені терміни. Підприємствам, установам, організаціям усіх форм власності та громадянам складування будівельних матеріалів, конструкцій, обладнання здійснювати в межах відведеної земельної ділянки.

2.15. Догляд та утримання зелених насаджень міста здійснюється згідно Правил посадки зелених насаджень на території міста Долини (затверджених рішенням міської ради від 11.03.2009. № 1229-33/2009)

2.16. Вимоги до облаштування та утримання будівельних майданчиків та місць проведення будівельних і земляних робіт:

Під час проведення будівельних і земляних робіт підприємства, установи, організації усіх форм власності та громадяни зобов`язані:

2.16.1. Утримувати в належному санітарному стані та огороджувати земельні ділянки, що відведені під будівництво.

2.16.2. До початку проведення робіт облаштувати будівельний майданчик.
Тимчасові огорожі будівельних майданчиків та місця проведення земляних робіт повинні бути вичищені від сміття, не мати отворів, пошкоджених ділянок, сторонніх наклейок, оголошень та написів.
Огорожі та їх конструкції повинні бути пофарбовані фарбами, стійкими до несприятливих погодних умов, а при повторному використанні – відремонтовані та пофарбовані заново.
Інші питання влаштування огорож регулюються відповідно до Положення про влаштування огорож в м.Долині (затверджених рішенням міської ради від 20.02.2008. № 801-21/2008).

2.16.3. Забезпечувати чистку транспортних засобів на території будівельного майданчика, не допускати винесення ґрунту та бруду на дороги, прибудинкові території, тротуари тощо.

2.16.4. Не допускати накопичення будівельних відходів на будівельних майданчиках та прилеглих територіях, забезпечувати виконання заходів із недопущення пилоутворення на територіях об`єктів.

2.16.5. Не захаращувати пожежні проїзди, пішохідні доріжки, не пошкоджувати зелені насадження.

2.16.6. Систематично вивозити будівельні відходи з будівельних майданчиків у спеціально відведені місця.

2.16.7. Забезпечувати під час виконання земляних робіт належні умови руху транспорту та пішоходів:
– виставляти попереджувальні знаки;
– встановлювати огорожу стандартного зразка.
Відповідальність за організацію безпеки руху транспорту та пішоходів у місцях виконання робіт до повного відновлення дорожнього покриття несе організація, яка виконує дані роботи.

2.16.8. Здійснювати відновлення покриття у місцях проведення земляних робіт до попереднього стану перед початком проведення земляних робіт.

2.17. Забороняється:

2.17.1. При виконанні земляних і будівельних робіт:
– засипати землею та будівельними матеріалами дерева, кущі, газони, люки колодязів, водоприймальні решітки, дренажі, проїжджу частину вулиці, тротуари;
– псувати існуючі споруди, зелені насадження, елементи благоустрою, засоби регулювання дорожнього руху;
– залишати на проїжджій частині вулиць, на тротуарах, газонах землю та будівельне сміття після закінчення робіт;
– займати зайві площі для складування матеріалів, огороджувати територію для проведення робіт більше відведеної;
– захаращувати проходи і проїзди, порушувати нормальний проїзд автотранспорту і рух пішоходів.

2.17.2. Захаращувати вулиці, площі, сквери, газони, квітники, місця загального користування, прилеглі території спорудами, конструкціями, будівельними матеріалами, предметами, побутовими та харчовими відходам, будівельним сміттям, інвентарем, залишками зелених насаджень тощо.

2.17.3. Встановлювати малі архітектурні форми, гаражі індивідуального і колективного користування, засоби інформації (рекламні щити тощо), торгівельний інвентар (лотки, столики, холодильні камери тощо) без відповідного дозволу виконавчого комітету міської ради або уповноваженого ним органу.

2.17.4. Проводити самовільні роботи з будівництва, реконструкції об’єктів, прокладання та ремонту інженерних мереж, упорядкування прилеглої до них території, розриття території (доріг, тротуарів, площ, газонів, зелених зон тощо) без відповідного дозволу виконавчого комітету міської ради або уповноваженого ним органу.

2.17.5. Забруднювати територію міста при перевезенні сипучих та інших матеріалів.

2.17.6. Спалювати сміття, листя, виробничі та побутові відходи на території міста Долини (в т. ч. і на територіях підприємств, установ, організацій).

2.17.7. Вивішувати різного виду оголошення та інформаційно-агітаційні плакати, листівки тощо у невідведених спеціально для цього місцях.

2.17.8. Пошкоджувати лави, урни, малі архітектурні форми тощо.

2.17.9. Зберігати товари і вільну тару біля магазинів, малих архітектурних форм, інших об’єктів торгівлі та сфери послуг.

2.17.10. Захаращувати балкони, лоджії предметами і матеріалами, які змінюють архітектурний вигляд фасадів будівель та споруд.

2.17.11. Мити транспортні засоби, механізми, прати килими на прибудинкових територіях багатоквартирних будинків, прилеглих територіях закладів освіти, медицини та культури, газонах, пішохідних доріжках, берегах річок, водойм, парках, скверах, в місцях масового відпочинку громадян та в інших невідведених для цього місцях.

2.17.12. Рухатися автотранспортними засобами та залишати їх, крім спеціальних машин швидкої допомоги, пожежної та аварійної техніки, транспорту підприємств, організацій, установ, що надають комунальні послуги в населеному пункті) тротуарах, газонах, пішохідних доріжках та на відстані 5 м від спеціальних майданчиків, де встановлені контейнери для твердих побутових відходів, та в інших випадках відповідно до вимог Правил паркування та стоянки транспортних засобів у місті Долина (затверджених рішенням міської ради від 20.05.2010. № 1884-44/2010) і Правил дорожнього руху.

2.17.13. Встановлювати технічні засоби регулювання дорожнього руху, обмеження проїзду автомобільного транспорту без погодження з виконавчим комітетом міської ради та Державтоінспекцією.

2.17.14. Самовільно влаштовувати городи на прибудинкових територіях багатоквартирних будинків, висаджувати та знищувати дерева, кущі тощо.

2.17.15. Випасати худобу в парках, скверах та інших місцях загального користування тощо.

2.17.16. Здійснювати торгівлю на вулицях, площах, у дворах, під’їздах, скверах, парках та в інших невідведених для цього місцях.

2.17.17. Проводити випуск неочищених стічних вод (рідких нечистот) на площі, вулиці, проїзди, придорожні кювети, парки, сквери, газони, пішохідні доріжки, береги річок, водойми, в місцях масового відпочинку громадян та інших невідведених для цього місцях.

3. ПРАВИЛА УТРИМАННЯ ДОМАШНІХ ТВАРИН

І ПОВОДЖЕННЯ З НИМИ


3.1. Фізичні та юридичні особи, які утримують домашніх тварин, зобов’язані суворо дотримуватись вимог діючих нормативно-правових актів, санітарно-гігієнічних, ветеринарних правил і норм, а також цих Правил, не допускати порушень прав і законних інтересів інших фізичних та юридичних осіб, не створювати загрози для безпеки людей, а також тварин, у тому числі через жорстоке поводження з ними.

3.2. Відповідальність за дії тварин несуть їх власники. Шкода, заподіяна третій особі внаслідок агресивної або непередбачуваної дії тварини, підлягає відшкодуванню в повному обсязі особою, яка її утримує, згідно з вимогами чинного законодавства.

3.3. При додержанні вимог чинного законодавства дозволяється утримувати домашніх тварин (псів, котів) (загальною кількістю не більше 3 (трьох) дорослих тварин) – у квартирах, в яких проживає одна сім’я.

3.4. У квартирах, де проживає кілька сімей дозволяється утримувати домашніх тварин (псів, котів) більше 3 (трьох) дорослих тварин лише за письмовою згодою всіх мешканців квартири. При цьому не дозволяється утримувати домашніх тварин в місцях загального користування.
3.5. У будинках де є двір загального користування утримувати собак у вольєрах погоджених розташуванням з мешканцями будинку (загальною кількістю не більше 2 (двох) дорослих тварин) на одну квартиру.
3.6. Власники домашніх тварин зобов’язані:

3.6.1. Забезпечити умови утримання тварин, які повинні відповідати їх біологічним, видовим та індивідуальним особливостям, задовольняти їхні природні потреби в їжі, воді, сні, рухах, контактах із собі подібними, у природній активності та інші потреби.

3.6.2. Дотримуватися санітарно-гігієнічних норм експлуатації жилого приміщення, де утримуються тварини, та норм співжиття.

3.6.3. Забезпечити своєчасне надання їм ветеринарних послуг (обстеження, лікування, щеплення тощо).

3.6.4. Не допускати, щоб домашні тварини забруднювали горище, коридори, підвали, сходові площадки у будинках, а також вулиці, площі, тротуари, стадіони, спортивні та дитячі майданчики, газони, квітники тощо.

3.6.5. Забезпечити наявність намордника (для собак та інших тварин), повідка, що необхідні для вигулу домашніх тварин поза місцем їх постійного утримання.

3.6.6. Вживати заходів для запобігання порушення тваринами тиші у приміщеннях, де вони перебувають.

3.6.7. Прибрати екскременти за своїми тваринами.

3.6.8. Запобігати неконтрольованому розмноженню домашніх тварин.

3.6.9. Проводити захоронення тварин у спеціально відведених місцях.

3.6.10. Передавати тварини іншим особам за умов забезпечення цих осіб відповідними засобами, необхідними для утримання тварин та поводження з ними. Користувачі зобов’язані дотримуватися цих правил у частині вимог щодо утримання і поводження з ними та несуть відповідальність за дотримання цих вимог.

3.7. Власникам домашніх тварин забороняється:

3.7.1. Утримувати тварин у місцях загального користування, коридорах, підвалах, горищах, сходових площадках тощо.

3.7.2. Заводити тварин у приміщення магазинів, об’єктів громадського харчування, установ охорони здоров’я, на території дитячих майданчиків крім випадків передбачених чинним законодавством.

3.7.3. Вигулювати собак без повідків та намордників у невстановлених для цього місцях.

3.7.4. Викидати трупи тварин у контейнери для збирання сміття.

3.8. Профілактичні та протиепізоотичні заходи:

3.8.1. У випадках укусу або травмування людини твариною власник або потерпіла особа повинні негайно інформувати заклади охорони здоров`я і ветеринарної медицини.

3.8.2. Регулювання чисельності тварин, що не утримуються людиною, але перебувають в умовах, повністю або частково створюваних діяльністю людини, проводиться відповідно до вимог Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження».

4. ПРАВИЛА ДОТРИМАННЯ ТИШІ У ГРОМАДСЬКИХ МІСЦЯХ

4.1. Підприємства, організації, установи, фізичні особи – підприємці, а також громадяни при здійснення будь-яких видів діяльності з метою відвернення і зменшення шкідливого впливу на здоров`я населення шуму, неіонізуючих випромінювань та інших фізичних факторів зобов`язані здійснювати відповідні організаційні, господарські, технічні, технологічні, архітектурно-будівельні та інші заходи щодо попередження перевищення рівнів шуму, зниження його до рівнів, установлених санітарними нормами для відповідного часу доби.
4.2. Суб`єкти господарювання, які мають відповідні дозволи на здійснення феєрверків та інших заходів із використанням вибухових речовин і піротехнічних засобів технічного та спеціального призначення, повинні погоджувати їх проведення у заборонений час (з 22.00 до 8.00 год.) із уповноваженим органом міської ради та органами Міністерства надзвичайних ситуацій.
4.3. На території населеного пункту забороняється:

4.3.1. Гучний спів, викрики, користування звуковідтворювальною апаратурою та іншими джерелами побутового шуму у нічний час з 22.00 до 8.00 год.

4.3.2. Проведення ремонтних та будівельних робіт, що супроводжуються шумом (у робочі дні з 22.00 до 8.00 год., святкові дні, які визначені законодавством – цілодобово), у житлових будинках, квартирах, офісних приміщеннях, приміщеннях підприємств торгівлі та громадського харчування, у вбудованих і прибудованих до житлових будинків нежилих приміщеннях, інших захищених об`єктах без попередження мешканців прилеглих житлових приміщень, будинків про початок робіт і час їх завершення. Нормативний рівень шуму на весь час проведення робіт не повинен перевищувати санітарних норм цілодобово.

4.3.3. Продаж піротехнічних виробів побутового призначення без наявності дозвільних документів, сертифікатів відповідності державної системи сертифікації або свідоцтв про визнання та інструкції з їх застосування, у неспеціалізованих об`єктах торгівлі.

4.3.4. Використання піротехнічних виробів, які створюють ефекти на висоті та/або шумові ефекти, ближче 100 м від лікарень, церков, дитячих установ, шкіл та інших громадських споруд і житлових будинків; кидати приведені в дію піротехнічні вироби під ноги перехожих, із вікон та балконів, здійснювати феєрверки з дахів домів та інші дії, від яких можуть постраждати люди або майно.

4.3.5. Проведення ремонту у житлових будинках електричних приладів, обладнання, інструментів з підвищеним рівнем шуму з 18.00 до 9.00 год.

4.4. Випадки, на які не поширюються вимоги щодо додержання тиші та обмежень певних видів діяльності:

4.4.1. Здійснення в закритих приміщеннях нежитлових будинків будь-яких видів діяльності, що супроводжуються підвищеним рівнем шуму, за умов, що виключають проникнення шуму в прилеглі приміщення, в яких постійно чи тимчасово перебувають люди; за межі таких приміщень.

4.4.2. Попередження та/або ліквідація наслідків аварій, стихійного лиха, інших надзвичайних ситуацій.
4.4.3. Проведення зборів, мітингів, демонстрацій, інших масових заходів, про які завчасно оповіщено органи місцевого самоврядування.

4.4.4. Відзначення встановлених законом святкових і неробочих днів, Дня міста, інших свят відповідно до рішень міської ради, проведення спортивних змагань.

4.4.5. Надання невідкладної допомоги, попередження або припинення правопорушення, попередження крадіжок, пожеж.

5. КОНТРОЛЬ ЗА ВИКОНАННЯМ ПРАВИЛ

5.1. Контроль за станом благоустрою міста Долини, дотриманням та здійсненням заходів, спрямованих на виконання вимог цих Правил, інших нормативно-правових актів здійснюється виконавчими органами міської ради, Долинським РВ УМВС, Державтоінспекцією, районною санепідемстанцією, управлінням Держкомзему у Долинському районі, комунальними підприємствами житлово-комунального господарства та іншими уповноваженими органами.

5.2. Уповноважені посадові особи проводять перевірки та складають протоколи у випадку порушення законодавчих актів у сфері благоустрою та цих Правил і подають їх на розгляд органам державного контролю у сфері благоустрою, правоохоронним органам або до адміністративної комісії Долинської міської ради.

6. ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ

6.1. Відповідальність за утримання в належному санітарному стані прибудинкової території та за благоустрій вулиць, парків, скверів, ринків, кладовищ, загальноміських територій та інших об`єктів благоустрою території покладається на керівників підприємств, установ, організацій та закладів, власників житлових будинків, будівель, тимчасових споруд та мешканців м. Долина.

6.2.До протиправних дій чи бездіяльності у сфері благоустрою, що є порушенням цих Правил, належать:

6.2.1. Несвоєчасне, неналежне виконання або відмова від виконання рішень та розпоряджень органів міської ради з питань благоустрою.

6.2.2. Ухилення від зустрічі з посадовими особами, які здійснюють контроль за санітарним станом населеного пункту, та відмову надати відповідним контролюючим органам необхідну документацію чи відомості.

6.2.3. Неналежне виконання або невиконання вимог цих Правил.

6.3. Порушення цих Правил тягне за собою відповідальність, передбачену Кодексом України про адміністративні правопорушення та іншими нормативними актами.

Документ опубліковано 09 грудня 2011
Чинний
Детальніше