Про програму діяльності комунального підприємства «Долина – Інвест» на 2015 рік

Про програму діяльності комунального підприємства «Долина – Інвест» на 2015 рік

РІШЕННЯ

Від 19.03.2015. № 1935-59/2015

м. Долина

Про програму діяльності комунального

підприємства «Долина – Інвест» на 2015 рік

З метою забезпечення сталого розвитку Долинського району та міста Долина, в першу чергу, через системну роботу по створенню умов для використання місцевих ресурсів, проведенню активної роботи по розробці інвестиційних проектів та промоції інвестиційних можливостей, залученню інвесторів, керуючись Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», міська рада

В И Р І Ш И Л А:

1. Затвердити Програму діяльності підтримки залучення комунального підприємства «Долина – Інвест» на 2015 рік (додається).

2. Інформацію про хід виконання даної Програми заслухати на сесії міської ради в І кварталі 2016 року.

3. Фінансовому відділу міської ради, виходячи з можливостей доходної частини міського бюджету на 2015 рік, забезпечити фінансування заходів Програми.

4. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію міської ради з питань планування, бюджету, майна та власності.

Міський голова Володимир Гаразд

Затверджено:

рішенням міської ради

від 19.03.2015. № 1935-59/2015

ПРОГРАМА

діяльності комунального підприємства «Долина – Інвест » на 2015 рік

1.Опис існуючої ситуації

Програма діяльності комунального підприємства «Долина – Інвест» на 2015 рік є продовженням роботи по створенню нових можливостей для використання незадіяних ресурсів територіальної громади.

2. Мета та завдання Програми

Основною метою діяльності комунального підприємства «Долина – Інвест» на 2015 рік є продовженням роботи по основних напрямках, задекларованих в Програмах 2013-2014 років, а саме: створення індустріального парку, створення передумов для використання соляної ропи та пошук потенційний інвесторів для інших вільних земельних територій.

На 2015 рік підприємство ставить перед собою такі завдання:

1.Підготовка інвестиційних пропозицій, в першу чергу по індустріальному парку, для участі у всеукраїнському конкурсі інвестиційних програм та проектів на 2015 та 2016 роки, що можуть реалізовуватися за кошти державного фонду регіонального розвитку.

2.Створення передумов для використання соляної ропи з комерційною ціллю у відповідності до нової концепції використання.

3.Виготовлення детального плану території під будівництво спортивно – тренувальної бази в районі колишнього військового містечка, підготовка інвестиційних пропозицій та проведення заходів з пошуку інвесторів.

4. Постійна діяльність направлена на промоції інвестиційних можливостей міста.

5. Моніторинг конкурсів та грандів та підготовка проектних пропозицій.

3. Технології виконання завдань.

Заплановані завдання планується виконати в наступний спосіб.

3.1.Підготовка інвестиційних пропозицій, в першу чергу по індустріальному парку, для участі у всеукраїнському конкурсі інвестиційних програм та проектів на 2015 та 2016 роки, що можуть реалізовуватися за кошти державного фонду регіонального розвитку.

У відповідності до Постанови Кабінету Міністрів в Україні будуть впроваджуватися інвестиційні програми та проекти, які будуть фінансуватися з державного фонду регіонального розвитку. Конкурсний відбір інвестиційних програм і проектів розвитку транскордонного співробітництва буде здійснюватися відповідно до Положення про порядок проведення конкурсного відбору проектів (програм) транскордонного співробітництва, які можуть бути включені до державної програми розвитку транскордонного співробітництва, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 травня 2005 р. № 339

Наше місто має можливість отримати фінансування з державного фонду регіонального розвиту, оскільки проект «Створення індустріального парку Долина» відповідає пріоритетам, визначеним у Державній стратегії регіонального розвитку. Тому, одним із головних завдань для підприємства ми бачимо своєчасну і якісну підготовку конкурсної заявки для участі в конкурсі 2015 року. Крім підготовки заявки на конкурс 2015 року, підприємство планує провести підготовчі роботи для оформлення заявки на всеукраїнський конкурс у 2016 р.

3.2.Створення передумов для використання соляної ропи з комерційною ціллю у відповідності до нової концепції використання.

На протязі кількох останніх років використання соляної ропи Долинських підземних родовищ розглядалося виключно, як лікувальний, бальнеологічний проект. Проте, на протязі 2014 року, проводячи моніторинг ринку солі, соляних сумішей та розчинів, було сформовано нове бачення потенційного використання соляної ропи, яке ми сьогодні вносимо на розгляд депутатів.

Згідно попереднього бачення для використання соляної ропи необхідно було провести декілька етапів досліджень, отримати заключення від Одеського інституту медичної реабілітації та курортології позитивне заключення про лікувальні властивості наших розсолів, а потім маючи на руках позитивний висновок починати співпрацю з інвесторами щодо побудови комплексу лікувальних закладів. Цей, на перший погляд нескладний план насправді виявився досить складним, тривалим та вартісним. Успішно пройшовши перших 2 етапи наукових досліджень ми були змушені призупинити процес. Для виконання завдань науково – дослідної роботи щодо визначення впливу зовнішнього застосування води нашого родовища ми не змогли знайти виконавців. В 2013 році попередньо погодився Івано-Франківський національний медичний університет, проте, коли справи підійшли до підписання угоди, науковці переглянули свої попередні домовленості і встановили зовсім інші вартості проведення цих робіт, піднявши їх в декілька разів від стартових. Неможливість вирішення питання з отриманням позитивного висновку про лікувальні властивості змусило нас шукати інших шляхів для використання нашої ропи. Аналізуючи ситуацію на ринку, вивчаючи пропозиції інших виробників солі ми встановили, що можна знайти інше використання для наших розсолів. Це виготовлення препаратів для оздоровчих ванн. Результатів тих досліджень, які є в розпорядженні міської ради станом на сьогодні цілком достатньо для випуску продукції. Економічний аналіз доводить що виготовлення даної продукції є достатньо рентабельним. 1 кг готової продукції можна реалізовувати по 15-18 гривень, в той же час, 1 харчової солі – лише по 4-5 гривень, а технологічний процес відрізняється лише одним етапом вартістю до 3-5 гривень. Виходячи з вище викладеного підприємство ставить перед собою завдання в 2015 році виконати усі передумови для початку випуску прибуткової продукції в 2016 році. На даний момент існують дві основні причини, які не дозволяють почати використовувати мінеральну воду з наших підземних родовищ. Перша причина полягає у відсутності свердловини, придатної для викачування ропи, оскільки існуючий шахтний колодязь «Барбара», який являється історичним пам’ятником і предметом претензії Фонду державного майна. В такому стані свердловина не може використовуватися для промислового використання. Отже, ще до початку промислової діяльності необхідно облаштувати нову свердловину. Сама по собі нова свердловина не дає права добувати розсоли, тому отримання ліцензії на видобування є другим важливим моментом . Над вирішенням цих двох проблем буде працювати підприємство в 2015 році.

3.2.1 облаштування нової свердловини.

Забезпечення виконання даного завдання передбачає впровадження наступних пунктів: розробку проектної документації, укладання угоди з підрядником, проведення буріння, облаштування свердловини. Всі ці роботи зможуть бути виконані у випадку надання підприємству додаткового фінансування. На першому етапі планується виготовлення проектно-кошторисної документації. Після виготовлення проекту, по результатах перегляду бюджету за перше півріччя підприємство буде готовити бюджетні запити для отримання коштів на облаштування нової свердловини. У випадку позитивного рішення, свердловина буде облаштована до середини осені, і стане придатна для промислового викачування соляних розсолів з підземних родовищ.

3.2.2 початок роботи по отриманню ліцензії для промислового використання соляних розсолів .

Підприємство планує розпочати роботу по отриманню ліцензії на промисловий видобуток соляної ропи. Короткий алгоритм цих кроків: рішення сесії міської ради, рішення сесії Іванно-Франківської обласної ради. Наступний крок погодження Міністерства природи та Держгірпромнагляду, далі висновок Інституту геогологічних наук Національної академії наук про можливість використання об’єкта з науковою та культурною метою (для територій та об’єктів, які мають важливе наукове і культурне значення). Потім проведення самого конкурсу. На протязі усіх цих етапів нас очікують наступні фінансові витрати, такі як платні послуги за розрахунок стартової ціни, та сплата самої ціни за користування, тощо. Зараз, в Програмі не передбачені кошти на оплату цих витрат, оскільки перші кроки не потребують значного фінансування. По мірі просування підприємство буде формувати бюджетні запити і звертатися до міської ради за додатковими фінансами.

3.3. Виготовлення детального плану території під будівництво спортивно – тренувальної бази в районі колишнього військового містечка, підготовка інвестиційних пропозицій та проведення заходів з пошуку інвесторів.

Як наслідок активної промоційної роботи потенційних можливостей міста проведеної підприємством в 2014 році нам вдалося привернути увагу потенційних інвесторів до нашої земельної ділянки в районі колишнього військового містечка. Завдяки співпраці з представниками спорту міста, вдалося зацікавити потенційних інвесторів, які розглядають дану земельну ділянку, як спортивно – тренувальну. В листопаді 2014 року на сесії міської ради підприємство отримало дозвіл на виготовлення детального плану території. В 2015році ми плануємо продовжити рух в цьому напрямку. По території військового містечка буде проведено виготовлення детального плану території. На підставі детального плану території буде підготовлений інвестиційний проект. Розроблений проект буде запропоновано інвесторам для обговорення та прийняття рішення. У випадку досягнення консенсусу, та за погодження сесії міської ради, буде прийнято рішення про відвід земельної ділянки. У випадку недосягнення консенсусу з даним інвестором, проект буде запропоновано іншим.

3.4. Постійна діяльність направлена на промоції інвестиційних можливостей міста.

Незважаючи на складний політично-економічний стан в Україні, діяльність по просуванню наших можливостей не можна зупиняти ні в якому разі.

Буде продовжена робота, запланована на 2014 рік, яка в зв’язку з форс-мажорними обставинами не була виконана, а саме: систематизовано всю наявну інформацію по даних земельних ділянках та розроблено інвестиційні пропозиції у відповідності до існуючих стандартів інвестиційного менеджменту. Проектні пропозиції будуть розроблені на 4-х мовах: українська, англійська, польська, німецька До кожної інвестиційної пропозиції будуть розроблені і розтиражовані візуальні промоційні продукти, як в електронному вигляді так і на паперових носіях.

Крім того планується провести роботу по розробці стратегічної програми по розвитку туризму та бальнеології. Наявність такого роду документу істотно підвищить інвестиційну привабливість наших пропозицій, тому стратегічне планування ми розглядаємо не як окреме завдання, а як важливу частину завдання по роботі з інвесторами.

Для просування розроблених пропозицій в 2015році планується використовувати лише мало бюджетні способи. Ми плануємо брати участь лише в таких публічних заходах як виставках, ярмарках, тощо, де буде відсутня плата участь за розміщення пропозицій, або якщо нам вдасться залучити спонсорів. Для прикладу це можуть бути виставки, які проводяться Івано-Франківською ОДА, чи Міністерством регіонального розвитку, тощо.

3.5. Моніторинг конкурсів та грандів та підготовка проектних пропозицій.

Як демонструє успішний досвід 2014 року на прикладі проекту «Зменшення енергоспоживання та викидів СО2 в секторі багатоквартирних житлових будинків міста Долини» постійний моніторинг конкурсних пропозицій та участь у міжнародних проектах технічної допомоги, є дуже ефективним використанням фінансового та людського ресурсу міської ради, що приносить велику користь для нашої територіальної громади. Тому робота в даному напрямку буде продовжуватися на протязі 2015 року. Підприємство буде моніторити всі можливості, і за погодженням з міською радою брати активну участь в підготовці конкурсних заявок.

4. Терміни реалізації Програми

Програма пропонується до виконання на протязі січня-грудня 2015 року.

5. План заходів з реалізації Програми

Усі заходи Програми групуємо у відповідності до її завдань:

з/п

Назва заходу

Термін виконання

1

2

3

1. Підготовка інвестиційних пропозицій для участі у всеукраїнському конкурсі інвестиційних програм та проектів на 2015-2016 роки, що можуть реалізовуватися за кошти державного фонду регіонального розвитку
1.1 Підготовка проектної заявки на участь у всеукраїнському конкурсі 2015 року Березень-квітень
1.2 Підготовка проектної заявки на участь в конкурсі 2016 року Травень- грудень
2. Створення передумов для використання соляної ропи з комерційною ціллю у відповідності до нової концепції використання
2.1 Створення нової свердловини

2.1.1

Виготовлення проектно-кошторисної документації Квітень- червень

2.1.2

Формування бюджетного запиту Липень

2.1.3

Облаштування нової свердловини, у випадку позитивного рішення Липень-вересень

2.2

Початок роботи по отриманню ліцензії для промислового використання соляних розсолів

2.2.1

Підготовка питання на розгляд сесії міської ради Квітень

2.2.2

Підготовка питання на розгляд сесії обласної ради Травень- липень

2.2.3

Проведення наступних кроків. Пов’язаних з витрати буде залежати від можливостей бюджету провести оплату послуг залучених організацій Друге півріччя

2015 року3. Виготовлення детального плану території під будівництво спортивно – тренувальної бази в районі колишнього військового містечка, підготовка інвестиційних пропозицій та проведення заходів з пошуку інвесторів

3.1

Виготовлення детального плану території під спортивно – тренувальну базуКвітень

3.2

Розробка інвестиційних пропозиційТравень

3.3

Діяльність направлена на пошуки інвестораЧервень-грудень4. Постійна діяльність направлена на промоції інвестиційних можливостей міста

4.1

Підготовка інвестиційних проектів згідно аплікаційних форм, тиражування розроблених матеріалівБерезень -травень

4.2

Просування розроблених пропозицій в мережі Інтернет серед потенційних інвесторівТравень – грудень

4.3

Розробка стратегічного плану в сфері туризму та бальнеологіїКвітень – липень

4.4

Участь в публічних заходах ( виставках, семінарах, тощо) з метою просування розроблених інвестиційних пропозиційТравень – грудень

1

2

3

5. Моніторинг конкурсів та грандів та підготовка проектних пропозицій

5.1

Моніторинг пропозицій, погодження проблематики, підготовка заявок, участь в конкурсіПостійно на протязі року

7. Фінансування Програми

№ з/п

Статті видатків

Сума,

грн

1

Фонд оплати праці з нарахуваннями. Із розрахунку

директор 0,5*12*5000

42 000

Офісні витрати (канцтовари тощо) 500 *12 – 3 000

3000

2

Послуги з виготовлення проектних пропозицій, концепцій, дизайнів, макетів тощо

18 000

3

Послуги з підготовки інвестиційних проектів в т.ч.:

Геодезичні роботи по земельних ділянках інвестиційних проектів
Виготовлення детального плану території солезаводу
Виготовлення детального плану території військового містечка

21 000

7 000

7 000

7 000

4

Витрати на послуги по просуванню інвестиційних проектів (друкована продукція, участь в заходах, виставках, інші витрати тощо)

10 000

5

Видатки на послуги з організації процесу стратегічного планування у сфері туризму і бальнеології (організаційні видатки, залучення експертів тощо)

6 000

Всього

100 000

8. Очікувані результати

За підсумками реалізації програми підтримки залучення інвестицій та роботи комунального підприємства «Долина – Інвест» на 2015 рік планується досягнення наступних основних результатів:

– Отримання фінансування з державного фонду регіонального розвитку для виконання конкурсної заявки.

– Підготовка значної частини заявки на участь в конкурсі 2016 року.

– Облаштування нової свердловини для викачування розсолів з підземних родовищ; – Створення ТОВ, за участю міської ради та початок діяльності по виготовленню ліцензії.

– Знаходження інвестора для побудови спортивно-тренувального комплексу в районі військового містечка.

– Збільшення інтересу з боку потенційних інвесторів до інвестиційних пропозицій та можливостей міста.

– Подача не менше однієї заявки на участь в конкурсах технічної допомоги.

Документ опубліковано 19 березня 2015
Втратило чинність
Детальніше