Про програму підтримки мобілізаційної роботи та сприяння обороні України в місті Долині на 2014-2018 роки

Про програму підтримки мобілізаційної роботи та сприяння обороні України в місті Долині на 2014-2018 роки

РІШЕННЯ


Від 10.07.2014. № 1631-48/2014
м. Долина

Про програму підтримки мобілізаційної роботи та сприяння обороні України в місті Долині на 2014-2018 роки

Виходячи із останніх суттєвих негативних геополітичних змін в глобальній системі безпеки, загострення суспільно-політичної ситуації всередині України, високий ризик виникнення військової загрози для суверенітету, територіальної цілісності держави, з метою створення на регіональному рівні передумов для належної підтримки загальнодержавної мобілізаційної роботи та сприяння обороні України, керуючись Законами України «Про оборону», «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», «Про військовий обов’язок і військову службу», «Про місцеве самоврядування в Україні», міська рада

В И Р І Ш И Л А:

  1. Схвалити програму підтримки мобілізаційної роботи та сприяння обороні України в місті Долині на 2014-2018 роки (додається).
  2. Виконавцям Програми в межах своєї компетенції забезпечити реалізацію її заходів.
  3. Фінансовому відділу міської ради в межах коштів передбачених в міських бюджетах на 2014-2018 роки профінансувати виконання заходів Програми.
  4. Звіт про хід виконання Програми заслуховувати щорічно в І кварталі року наступного за звітним.
  5. Контроль за виконанням даного рішення покласти постійну комісію міської ради мандатну, з питань депутатської діяльності та етики, соціального захисту та правопорядку і на заступника міського голови Володимира Смолія.
Міський голова Володимир Гаразд

Затверджено:

рішенням міської ради

від 10.07.2014. № 1631-48/2014

ПРОГРАМА

підтримки мобілізаційної роботи та сприяння обороні України

в місті Долині на 2014-2018 роки

1. Загальна частина

На сьогоднішній день у зв’язку із різкими змінами геополітичної ситуації та фактичним крахом існуючої останні кілька десятиліть системи безпеки в світі і на Європейському континенті зокрема, держава Україна змушена надолужувати втрачену роками систему ефективної протидії агресії та зазіханням на територіальну цілісність і суверенітет.

Економічна, політична, а останнім часом і замаскована військова агресія Російської Федерації по відношенню до України є реальною загрозою цілісності нашої держави та внутрішньому благополуччю. Анексія території АР Крим, ескалація збройного протистояння на півдні і сході України, підтримка діяльності на території України незаконних озброєних кримінальних та терористичних угруповань, провокації спрямовані на підрив мирного життя і стабільності по всій території України – таким є обличчя зовнішньої політики Росії по відношенню до нашої держави останні кілька місяців.

В таких надскладних умовах сьогодні запорукою стабільності та відновлення конституційного ладу і спокою в державі повинен стати сильний і готовий до відсічі будь яким агресорам і терористам силовий блок країни: армія, міліція, спецпідрозділи. Проте, за роки незалежності кожне із цих відомств зазнало руйнівного впливу в умовах безгрошів’я та корупції. Крім того, фактично було втрачено такий важливий взаємозв’язок між силовим блоком держави та громадськістю. Держава в цілому, і її силові органи та населення виявились не готовими до протистояння з агресором. Попри те, що сьогодні ці взаємозв’язки доводиться і частково вдається відновлювати, не менш важливою є подальша відбудова в державі системи сприяння обороні та громадському порядку.

Найперше на базовому рівні кожної громади України повинна бути відновлена робота спрямована на підготовку населення, в тому числі молоді, до можливої необхідності стати на захист своєї держави, краю чи міста від будь якого роду агресії. Для цього необхідно реанімувати і підсилити роботу насамперед в навчальних закладах, забезпечити населення належним рівнем інформації про послідовність дій в тій чи іншій надзвичайній ситуації. Кожен свідомий громадянин повинен чітко знати і розуміти свою роль в тій чи іншій надзвичайній події, вміти надати кваліфіковану допомогу постраждалим, мати навики і знання з основ військової справи. Для забезпечення внутрішнього громадського спокою на території населених пунктів сьогодні як ніколи доцільним є відновлення функціонування загальновідомих добровільних дружин з охорони громадського порядку, налагодження кооперації таких формувань з органами МВС.

Враховуючи вищенаведене, Долинською міською радою розроблена дана довгострокова програма, мета і завдання якої сприятимуть підвищенню загального рівня мобілізаційної готовності територіальної громади міста, таким чином забезпечуючи вагомий внесок в загальнодержавну систему безпеки.

Термін дії Програми розрахований на 5 років (2014-2018 роки).

Реалізація Програми відбуватиметься за рахунок спільних скоординованих дій партнерів-співвиконавців, серед яких:

  • Долинська міська рада спільно з підпорядкованими комунальними підприємствами.
  • Долинський об’єднаний військовий комісаріат.
  • Управління освіти, молоді та спорту Долинської РДА.
  • Громадське об’єднання «Самопоміч».
  • Громадська організація «Благодійний фонд громади міста Долина».
  • Інші партнери, які виявлять бажання долучитись до реалізації окремих заходів Програми з числа органів державної влади, місцевого самоврядування, інституцій громадянського суспільства.

2. Мета та завдання Програми

Метою Програми є створення в місті Долина належних умов для підвищення загального рівня мобілізаційної готовності громади, що полягає у готовності до захисту держави, краю чи міста від будь якого виду агресії, протидії надзвичайним ситуаціям.

В рамках досягнення задекларованої мети Програми передбачається робота, спрямована на виконання наступних завдань:

  1. Забезпечення якісного військово-патріотичного виховання молоді на території м. Долина за рахунок підсилення існуючої роботи в школах та підтримки діяльності відповідних організацій патріотичного спрямування.
  2. Поширення знань і навиків первинної медико-санітарної допомоги серед населення з метою готовності до їх застосування в повсякденному житті, в умовах військового часу чи в наслідок виникнення надзвичайних ситуацій.
  3. Підвищення рівня мобілізаційної готовності, знань і навиків з військової підготовки, а також протидії надзвичайним ситуаціям серед дорослого населення.

Задля реалізації кожного із зазначених завдань передбачається виконання окремих заходів системного та одноразового характеру, переліку яких наведено в наступному розділі програми.


3. Заходи з реалізації Програми


№ з/п

Найменування заходів

Термін виконання

Фінансування з міського бюджету

Очікуваний результат

1

2

3

4

5

1. Військово-патріотичне виховання шкільної молоді
Виконавці: управління освіти, молоді та спорту Долинської РДА, спільно з Долинською міською радою і КП «Комунгосп» та у співпраці із місцевою «Самообороною»

1.1

Покращення матеріальної бази загальноосвітніх шкіл міста для проведення занять з предмету «Захист Вітчизни» та медико-санітарної підготовки

Щорічно в межах передбаченого фінансування

56 000 грн.

(7 шкіл х 8000 грн.)

Придбання навчально-демонстраційних моделей військового озброєння для проведення занять, підручників, посібників, стендів, іншого необхідного обладнання та інвентарю

1.2

Підвищення кваліфікаційного рівня педагогів викладачів предметів «Захист Вітчизни» та медико-санітарної підготовки

Щорічно

Постійне вдосконалення методології викладання, підвищення інтерактивності занять.

1.3

Облаштування та відкриття в м. Долина тиру для проведення навчальних стрільб з пневматичної зброї для учнів міських шкіл та всіх бажаючих громадян

До кінця 2014 р.

4 000 грн.

Проведення ремонтних робіт в приміщенні (враховано окремо в бюджеті розвитку на 2014 рік), придбання пневматичної зброї та іншого необхідного обладнання та інвентарю

1.4

Проведення щорічних військово-спортивних змагань серед загальноосвітніх шкіл міста

Щорічно в межах навчального року

15 000 грн.

(5 років х 3000 грн.)

Придбання призів для шкіл переможців у формі спортивно-туристичного та іншого необхідного обладнання.

1.6

Підтримка діяльності та розвитку місцевого осередку Пласту

Щорічно

25 000 грн.

(5 років х 5000 грн.)

Створення умов для занять для осередку, придбання матеріальної бази, залучення шкільної молоді до участі в товаристві
2. Поширення знань і навиків первинної медико-санітарної допомоги серед населення
Виконавці: громадське об’єднання «Самопоміч», ГО «Благодійний фонд громади міста Долина», спільно з Долинською ЦРЛ та Долинською міською радою

2.1

Створення необхідної матеріальної бази для проведення практичних занять з основ первинної медико-санітарної допомоги

2014-2015 роки

30 000 грн.

Придбання тренувальних манекенів людини, муляжів різного типу поранень, іншого необхідного обладнання та інвентарю.

1

2

3

4

5

2.2

Проведення теоретичних, практичних занять та майстер-класів в мікрорайонах міста щодо навиків первинної медико-санітарної допомоги

Щорічно, відповідно до графіка

Проведення майстер-класів з мешканцями із залученням волонтерів громадських об’єднань, лікарів, представників Червоного хреста.

2.3

Проведення широкої інформаційної кампанії в місцевих ЗМІ з метою доведення до населення основних правил та прийомів надання невідкладної медичної і долікарської допомоги

Щорічно, не менше 1 публікації на квартал

Фінансування друкованої продукції в межах коштів передбачених в програмі ОМС

Публікація в друкованих ЗМІ пам’яток щодо правил надання невідкладної долікарської допомоги, друк та поширення роздаткових матеріалів, буклетів, пам’яток
3. Підвищення рівня мобілізаційної готовності дорослого населення
Виконавці: Долинський об’єднаний військовий комісаріат спільно з Долинською міською радою, КП «Комунгосп», Долинським РВ УМВС і Долинським РВ УДСНС та у співпраці із місцевою «Самообороною»

3.1

Облаштування міського відкритого тиру для занять з вогневої підготовки

2014-2015 рр.

Потреба в коштах буде оцінена пізніше

Вивчення можливих місць, підготовка пропозицій і технічних рішень, виготовлення ПКД, подання пропозицій щодо передбачення коштів з міського бюджету на облаштування

3.2

Сприяння створенню та функціонуванню міського добровільного клубу власників зброї, співпраця з місцевим осередком УТМР.

Постійно

Сприяння в юридичній реєстрації об’єднання, проведення регулярних заходів, навчальних стрільб тощо.

3.3

Підвищення якості мобілізаційної роботи на підприємствах, установах, організаціях. Відновлення військово-патріотичної і спортивної підготовки трудових колективів

Постійно

Кошти підприємств, установ, організацій

Створення передумов для належного військово-патріотичного виховання та спортивної підготовки працівників підприємств, установ та організацій, придбання необхідного інвентарю.

3.4

Проведення регулярних змагань між колективами підприємств, установ та організацій з військово-патріотичної підготовки та спорту

Щорічно

Проведення щорічних військово-спортивних спартакіад між колективами підприємств, установ та організацій міста і району.

3.5

Проведення інформаційної кампанії щодо інформування населення про порядок дій під час військової загрози та надзвичайних ситуацій: поширення пам’яток серед мешканців про порядок евакуації у випадку НС; сприяння створенню добровільних будинкових (квартальних, вуличних) дружин протидії НС.

Щорічно, не менше 1 публікації на квартал

Фінансування друкованої продукції в межах коштів передбачених в програмі ОМС

Публікація в друкованих ЗМІ пам’яток щодо правил поведінки під час військової загрози, в умовах військового стану та під час надзвичайних ситуацій.

1

2

3

4

5

3.6

Підвищення мобілізаційної готовності в колективах закладів соціальної сфери, підприємств, установ та організацій

Щорічно

Проведення зустрічей з колективами підприємств, установ, організацій, вуличні майстер-класи, навчання з евакуації та дій на випадок виникнення НС тощо.

3.7

Створення мережі звукового оповіщення по місту паралельно з розвитком системи відеоспостереження

Щорічно

50 000 грн.

(5 років х 10000 грн.)

Придбання і встановлення гучномовців системи оповіщення в місцях масового скупчення людей


.





4.






























Фінансування реалізації Програми

Основним фінансовим інструментом, необхідним для успішного досягнення мети та завдань Програми є міський бюджет м. Долина.

Крім коштів міського бюджету на виконання Програми будуть активно залучатись кошти виконавців окремих заходів програми у формі трудової участі, різноманітні позабюджетні кошти, в тому числі: міжнародна технічна допомога, цільові державні програми, гранти, кошти бюджетів вищого рівня тощо.

З міського бюджету на реалізацію Програми протягом 2014-2018 років заплановано витратити всього 180 000 грн., в тому числі по роках:

– 2014 рік – 63 200 грн.;

– 2015 рік – 29 200 грн.;

– 2016 рік – 29 200 грн.;

– 2017 рік – 29 200 грн.;

– 2018 рік – 29 200 грн..

Дані видатки планується передбачати з коштів бюджету розвитку відповідного року.

Документ опубліковано 10 липня 2014
Чинний
Детальніше