Про програму підтримки залучення інвестицій та роботи комунального підприємства «Долина-Інвест» на 2013 рік

Про програму підтримки залучення інвестицій та роботи комунального підприємства «Долина-Інвест» на 2013 рік

РІШЕННЯ

Від 10.01.2013. № 958-27/2013
м. Долина

Про програму підтримки залучення
інвестицій та роботи комунального
підприємства «Долина-Інвест» на 2013 рік

З метою забезпечення сталого розвитку міста Долина на основі залучення інвестицій, реалізації стратегічних інвестиційних проектів, а також становлення іміджу відкритого та інвестиційно привабливого міста, керуючись Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», міська рада

В И Р І Ш И Л А:

1. Затвердити програму підтримки залучення інвестицій та роботи комунального підприємства «Долина-Інвест» на 2013 рік (додається).

2. Комунальному підприємству «Долина-Інвест» забезпечити виконання заходів Програми.

3. Фінансовому відділу міської ради, забезпечити фінансування заходів Програми виходячи з призначень міського бюджету на 2013 рік.

4. Інформацію про виконання даної Програми заслухати на сесії міської ради в I кварталі 2014 року.

5. Контроль за виконанням даного рішення покласти на заступника міського голови Ігоря Жовніра.



Міський голова Володимир Гаразд

Затверджено:

рішенням міської ради

від 10.01.2013. № 958-27/2013


ПРОГРАМА

підтримки залучення інвестицій

та роботи комунального підприємства «Долина-Інвест» на 2013 рік

1. Опис існуючої проблеми

Проблема нашого міста полягає в тому, що його дохідна частина, яка базується на діючих підприємствах, в основному нафтогазового комплексу, з кожним роком все менше і менше здатна задовольнити потреби територіальної громади. Державна бюджетна політика, щорічне зростання незабезпеченості делегованої державою функції фінансування дошкільної освіти та збільшення вилучення коштів в районний бюджет щорічно погіршує ситуацію, і як наслідок постає реальна загроза в найближчій перспективі стати бюджетодефіцитним містом, з усіма негативними наслідками, які з цього випливають для наших жителів. Перспектива дефіцитного міського бюджету, при відсутності ясного бачення перспектив на збільшення доходів від новостворених підприємств та нових робочих місць, стає з кожним роком все реальнішою.

В попередні роки ми, в основному, займалися очікуванням приходу інвестора. Брали участь в проведенні промоційних заходів і з нетерпінням очікували появи цікавих пропозицій. Проте, на інвесторів було марно очікувати.

Не зовсім вдалий досвід попередніх років говорить про те, що при відсутності активної, агресивної політики в просуванні своїх пропозицій, посилення їх конкурентних переваг, не приводить до підвищення інтересу з боку потенційних інвесторів.

В конкурентній боротьбі за інвестиційні залучення з іншими подібними територіями ми практично не використовуємо своїх конкурентних переваг. Конкурентними перевагами, які не використовуються на даний момент є: наявність кваліфікованих фахівців по роботі з інвесторами (три представники нашої територіальної громади мають таку кваліфікацію, для порівняння у всій Івано-Франківській області їх всього вісім); наявність природних ресурсів з вивченим та не доведеним до кінця потенціалом, а також вільні земельні ділянки, з параметрами, які підпадають під вимоги новоприйнятого Закону України «Про індустріальні парки».

Негативний досвід очікування ми вже спробували. Результати були відповідні. Потрібно спробувати системно поміняти методи і підходи до роботи з потенційними інвесторами.

І тому, для запровадження нових підходів і застосування нових методів роботи, базованих на рекомендаціях кращих спеціалістів в сфері інвестиційного менеджменту, з метою вирішення проблем, ми пропонуємо прийняти дану Програму, реалізація якої змінить позицію нашого міста по відношенню до потенційних інвесторів з пасивно-очікувальної до активної.

2. Мета та завдання Програми

Основною метою діяльності комунального підприємства «Долина-Інвест» є запровадження нових підходів інвестиційного менеджменту в сфері роботи з потенційними інвесторами, створення передумов для економічного розвитку та підвищення конкурентоспроможності вільних територій міста (колишньої солеварні, нової промислової зони, міського парку, колишнього військового містечка, а також інших вільних земельних ділянок міста, які на даний момент не використовуються чи використовуються недостатньо ефективно), створення на території міста індустріального парку, активізація інвестиційної діяльності, розвиток сучасної виробничої та ринкової інфраструктури та залучення з цією метою інвестицій (державних, приватних і т.п.), що сприятимуть розвитку міста, створення нових робочих місць, збільшення надходжень до міського бюджету та сприяння появі туристичних, рекреаційно-оздоровчих та інших продуктів на основі сформованого попиту.

Виходячи із задекларованої мети на 2013 рік перед підприємством поставлено ряд наступних завдань:

  1. Створення на території міста індустріального парку на землях нової промислової зони.
  2. Проведення досліджень щодо лікувального використання мінеральної розведеної води шахтного колодязя «Барбара», створення передумов для визначення запасів та для отримання ліцензії на її використання.
  3. Створення демонстраційної моделі рекреаційно-оздоровчого використання води шахтного колодязя «Барбара».
  4. Промоціювання інших вільних територій та можливостей міста.



3. Детальний опис Програми

Виходячи з мети та завдань Програми на 2013 рік, пропонується наступний механізм та алгоритм її реалізації:

3.1. Створення на території міста індустріального парку на землях нової промислової зони.

3.1.1. Першим кроком до створення індустріального парку буде розробка Концепції майбутнього індустріального парку. Концепція парку, у відповідності до чинного законодавства буде містити наступну інформацію: назву індустріального парку; ініціатора створення (Долинська міська рада); мету створення та функціональне призначення індустріального парку; місце розташування та розмір земельної ділянки; строк на який створюється індустріальний парк; вимоги до учасників індустріального парку; орієнтовні сумарні обсяги споживання енергоресурсів; план розвитку індустріального парку; орієнтовні ресурси (фінансові, матеріальні, технічні, трудові, природні, тощо) необхідні для створення та функціонування індустріального парку, очікувані джерела їх залучення; організаційну модель функціонування індустріального парку; очікувані результати функціонування індустріального парку та інші відомості.

3.1.2. Наступним кроком буде погодження та затвердження Концепції рішенням сесії міської ради.

3.1.3. Далі, у відповідні терміни буде здійснено подачу пакету документів в Держінвестпроект для включення парку до Реєстру індустріальних парків: заява про включення парку до реєстру індустріальних парків, рішення про створення індустріального парку, концепції індустріального парку, витяг з державного земельного кадастру щодо земельної ділянки.

Довідково: Для того щоб індустріальний парк мав шанс претендувати на державну підтримку, передбачену Законом України «Про індустріальні парки», він повинен бути включений до Реєстру індустріальних парків.

3.1.4. Наступним кроком буде відбір на конкурсних умовах керуючої компанії. Це завдання ми розділяємо на 2 етапи.

Першим етапом буде виготовлення промоційних матеріалів про перспективи нашого індустріального парку та максимальне поширення цієї інформації серед діючих деловеперських компаній на теренах України, а також за кордоном.

Другим етапом буде підготовка та проведення самого конкурсу.

В процесі підготовки буде виконано наступні завдання: розроблені умови конкурсу, створена конкурсна комісія, затверджено її склад та порядок роботи, підготовлено конкурсну документацію, публічно оголошено про початок конкурсу в ЗМІ, визначено порядок оплати реєстраційного внеску і письмово підтверджено надходження заявок, тощо. Результатом очікується проведення самого конкурсу, наслідком якого повинен стати вибір керуючої компанії та підписання угоди між Долинською міською радою та керуючою компанією.

3.2. Проведення досліджень щодо лікувального використання мінеральної розведеної води шахтного колодязя «Барбара», визначення запасів та створення передумов для отримання ліцензії на її використання.

Вже на протязі 2-х років Долинською міською радою проводяться роботи над визначенням лікувально-оздоровчих властивостей розсолів свердловини «Барбара» з метою визначення можливості їх використання для бальнеології. На кінець 2012 року дослідження підійшли до етапу клінічних досліджень.

ДУ «Український науково-дослідний інститут медичної реабілітації та курортології МОЗ України» (м. Одеса), нашим партнером в цьому проекті, підготовлено Програму «Дослідження динаміки клініко-функціональних показників у хворих різних нозологічних груп під впливом зовнішнього застосування мінеральної розведеної води шахтного колодязя «Барбара» м. Долина Івано-Франківської області», 2 етапом якої є:

«Опрацювання клінічних даних та розробка рекомендацій щодо лікувального використання мінеральної розведеної води шахтного колодязя «Барбара» м. Долина Івано-Франківської області», який планується виконати в 2013 році у співпраці з Долинською ЦРЛ.

В межах цього етапу передбачено переобладнання частини приміщень районної лікарні (приміщення колишньої пральні) під бальнеологічний центр для проведення процедур із застосуванням суміші води та розсолів на хворих різних нозологічних груп, збору даних по їх результатах для подальшого опрацювання та розробки рекомендацій Одеським НДІ.

Реалізація даного завдання передбачає наступні кроки:

  1. Розробка і підписання 3-сторонньої угоди на проведення клінічних досліджень (Долинська міська рада – Долинська ЦРЛ – Одеський НДІ).
  2. Отримання дозволу від Головного управління охорони здоров’я Івано-Франківської ОДА на проведення збору клінічних даних Долинською ЦРЛ на базі новоствореного бальнеологічного центру.
  3. Підписання Меморандуму про спільну роботу над реалізацію Програми між КП «Долина-Інвест» (представник інтересів Долинської міської ради) та Долинською ЦРЛ.

В межах підготовленого проекту згаданого вище Меморандуму, на КП «Долина-Інвест» передбачається покласти наступні обов’язки, фінансування яких необхідно забезпечити з коштів міського бюджету на 2013 рік:

– Допомога в переобладнанні приміщень колишньої пральні ЦРЛ під бальнеологічний центр (проведення внутрішніх ремонтних робіт) та встановлення необхідного обладнання (бак для зберігання розсолів з нержавіючого металу та супутнє обладнання).

– Придбання необхідного обладнання для закачування, транспортування та зберігання розсолів (пластикові баки та супутнє обладнання).

– Забезпечення бальнеологічного центру ЦРЛ необхідною кількістю розсолів для проведення клінічних досліджень.

– Контроль за своєчасним та якісним переданням результатів проведення процедур на групах пацієнтів (основна і контрольна).

– Контроль за виконанням інших суттєвих умов угоди на проведення клінічних досліджень ДП «Український науково-дослідний інститут медичної реабілітації та курортології».

– Приймання по акту виконаних робіт результатів роботи НДІ (остаточний висновок про лікувально-оздоровчі властивості).

3.3. Створення демонстраційної моделі рекреаційно-оздоровчого використання води шахтного колодязя «Барбара».

Паралельно з виготовленням необхідного пакету документів та проведенням клінічних досліджень, планується розпочати активну роботу по створенню прецеденту використання розсолів колишнього сільзаводу в відпочинкових та оздоровчих цілях. За основу планується взяти діючі моделі в містах Солотвино, Берегово тощо.

Детально вивчивши досвід інших міст, пропонується вибрати оптимальну модель та розробити концепцію і бізнес-план створення Долинського «Аквапарку» на території відпочинкової зони «Парк-став», відповідно до наявного ПДП. Далі необхідно буде провести роботу по залученню зацікавлених приватних інвесторів та розпочати роботи по виготовленню необхідної проектно-кошторисної документації, із таким розрахунком, щоб вже у 2014 році такий «Аквапарк» міг розпочати свою діяльність і в ньому активно використовувались розсоли «Барбари». Цей фактор відіграв би важливу роль не лише в задоволенні попиту мешканців міста Долина та околиць в змістовному відпочинку, але й значно посприяв би «розкрутці» та поширенню інформації про бальнеологічні можливості нашого міста серед потенційних інвесторів та туристів.

Таким чином, зважаючи на вищенаведене, послідовність кроків для реалізації даного завдання є наступною:

3.3.1. Вивчення існуючого стану та досвіду розбудови бальнеологічного туризму в інших містах України, розробка концепції та бізнес-плану.

3.3.2. Виготовлення презентаційних матеріалів.

3.3.3. Проведення промоційної роботи з приватними інвесторами.

3.3.4. Розробка конкурсної документації та проведення конкурсу на визначення інвестора, визначення переможця.

3.3.5. Укладання угоди з інвестором, надання дозволу на виготовлення проектно-кошторисної документації та на будівництво об’єкта.

3.4. Промоціювання інших вільних територій та можливостей міста.

Крім вище перерахованих інвестиційних проектів планується також проводити промоційну роботу по просуванню інших вільних земельних ділянок міста, які можуть бути цікавими для інвесторів. В даний перелік входить насамперед територія колишнього військового містечка та інші дрібніші об’єкти.

З цією метою, персоналом КП «Долина-Інвест» буде систематизовано всю наявну інформацію по даних земельних ділянках та розроблено інвестиційні пропозиції у відповідності до існуючих стандартів інвестиційного менеджменту. Проектні пропозиції будуть розроблені на 4-х мовах: українська, англійська, російська, польська. До кожної інвестиційної пропозиції будуть розроблені і розтиражовані візуальні промоційні продукти, як в електронному вигляді так і на паперових носіях.

Після завершення виготовлення продукції, пропозиції будуть поширюватися по новоствореній базі інвестиційних компаній. Плануються наступні шляхи поширення: електронна розсилка, розміщення інформації на спеціалізованих веб-порталах, через активну співпрацю з Держінвестпроектом, та шляхом особистого презентування під час зустрічей з представниками інвестиційних кампаній .


4. Терміни реалізації Програми
Програма пропонується до виконання на протязі січня-грудня 2013 року.

5. План заходів з реалізації Програми

Усі заходи Програми групуємо у відповідності до її завдань:

п/п

Назва заходу

Термін виконання

1

2

3

Завдання 1: Створення на території міста індустріального парку на землях нової промислової зони

1.1

Розробка та затвердження концепції індустріального парку І квартал, 2013 р.

1.2

Підготовка пакету документів та подача заявки на включення до державного реєстру індустріальних парків до Держінвестпроекту Квітень – травень, 2013 р.

1.3

Розробка та тиражування промоційних матеріалів Квітень, 2013 р.

1.4

Просування розроблених матеріалів серед деловеперських компаній з метою пошуку потенційних зацікавлених для набуття права керуючої компанії Травень – червень, 2013 р.

1.5

Проведення конкурсу на визначення керуючої компанії індустріального парку:

Розміщення оголошень про проведення конкурсу Травень – червень, 2013 р.

Прийом заявок від учасників конкурсу Липень – серпень, 2013 р.

Проведення конкурсу та визначення переможця Вересень, 2013 р.

1.6

Підписання угоди з керуючою компанією на створення та функціонування індустріального парку Жовтень, 2013 р.

1.7

Співпраця з керуючою компанією Жовтень – грудень, 2013 р.

1

2

3

Завдання 2: Проведення досліджень щодо лікувального використання мінеральної розведеної води шахтного колодязя «Барбара», створення передумов для визначення запасів та для отримання ліцензії на її використання.

2.1

Підготовка та підписання 3-сторонньої угоди на проведення ІІ етапу клінічних досліджень та меморандуму з Долинською ЦРЛ Січень – лютий, 2013 р.

2.2

Підготовка та облаштування приміщень бальнеологічного центру ЦРЛ, закупка і встановлення необхідного обладнання Березень, 2013 р.

2.3

Організаційна допомога в проведенні збору клінічних даних Долинською ЦРЛ та контроль за виконанням досліджень Одеським НДІ Квітень – жовтень, 2013 р.

2.4

Прийняття робіт від Одеського НДІ – висновку про лікувально-оздоровчі властивості розсолів колодязю «Барбара» Листопад – грудень, 2013 р.
Завдання 3: Створення демонстраційної моделі рекреаційно-оздоровчого використання води колодязя «Барбара».

3.1

Збір інформації, розробка концепції і затвердження її на сесії міської ради, розрахунок бізнес-плану проекту Долинського «Аквапарку» Січень – травень, 2013 р.

3.2

Виготовлення перзентаційних матеріалів, робота по просуванню пропозицій Травень-липень 2013

3.3

Підготовка і проведення конкурсу Липень-вересень 2013

3.4

Укладання угоди Жовтень — листопад 2013
Завдання 4: Промоціювання інших вільних територій та можливостей міста.

4.1

Збір інформації та розробка 2-х інвестиційних пропозицій по вільних земельних ділянках міста, відповідно до загальноприйнятих норм інвестиційного менеджменту Січень – лютий, 2013 р.

4.2

Переклад розроблених інвестиційних пропозицій на іноземні мови та виготовлення презентаційних матеріалів Лютий – квітень, 2013 р.

4.3

Просування розроблених пропозицій серед потенційних інвесторів Травень – грудень, 2013 р.

6. Ресурси необхідні для виконання Програми

Для виконання запланованих заходів необхідні певні ресурси: робочі місця, оргтехніка, персонал.
На початок діяльності до моменту підтвердження ефективності роботи, підприємство буде забезпечене оснащеними робочими місцями та засобами зв’язку за рахунок ГО «Асоціація «Підприємці Долинщини».
Забезпечення персоналом пропонується вирішити шляхом затвердження наступного штатного розпису:

грн.

п/п

Назва посади

Місячний оклад

Гірські

(25%)

Нарахування (36,77%)

Всього на місяць

Річний фонд оплати праці

1

Директор

4 000

1 000

1 838,5

6 838,5

82 062

2

Бухгалтер

3 000

750

1 378,9

5 128,9

61 546,8

Всього

7 000

1 750

3 217,4

11 967,4

143 608,8


Проте, виходячи з того, що КП «Долина-Інвест» тільки розпочинає роботу та має протягом 2013 року довести доцільність свого існування та подальшого фінансування діяльності, а також виходячи з обмежених можливостей міського бюджету, пропонується на 2013 рік затвердити фінансування для оплати праці лише директора, із розрахунку 0,5 посадового окладу.
До питання додаткового фінансування повернутися після звіту діяльності по результатах роботи за перше півріччя.










7. Фінансування програми

п/п

Статті видатків

Сума коштів,
грн.

1. Поточні видатки, в т.ч.:

76 000,00

1.1

Кошти необхідні для початку діяльності підприємства (виготовлення печатки, рахунку, реєстрація тощо)

2 000,00

1.2

Кошти спрямовані на оплату праці (з розрахунку 0,5 ставки директора), в т.ч.:

41 031,00

заробітна плата (разом з гірськими 25%)

30 000, 00

нарахування на заробітну плату (36,77%)

11 031, 00

1.3

Оплата послуг залучених організацій(організація проведення клінічних досліджень)

29 469,00

1.4

Виготовлення та тиражування промоційної продукції

1 750,00

1.5

Відрядження

1 750,00

2. Капітальні видатки

88 000,00

2.1

Придбання обладнання для транспортування і зберігання розсолів

20 000,00

2.2

Виготовлення проектів відведення земельних ділянок індустріального парку та території колишнього сільзаводу

30 000, 00

2.3

Ремонт приміщення бальнеологічного центру(субвенція районному бюджету)

38 000, 00


8. Очікувані результати
За підсумками реалізації програми підтримки залучення інвестицій та роботи комунального підприємства «Долина-Інвест» на 2013 рік планується досягнення наступних основних результатів:
– створення на території міста Долина індустріального парку на землях нової промислової зони;
– занесення інформації про індустріальний парк в м. Долина до Державного реєстру;
– укладання угоди з управлінською компанією на оренду земельної ділянки, відведеної під індустріальний парк;
– завершення досліджень по мінеральній воді шахтного колодязя «Барбара», отримання позитивних результатів та рекомендацій для лікувально-оздоровчого застосування;
– розробка концепції та бізнес-плану проекту Долинського «Аквапарку», залучення інвестора в його будівництво на території міського парку на найбільш оптимальних умовах для міста;
– збільшення інтересу з боку потенційних інвесторів до інвестиційних пропозицій та можливостей міста.

Документ опубліковано 10 січня 2013
Втратило чинність
Детальніше