РІШЕННЯ
Від 20.08.2019. № 59-3/2019
м. Долина
Про присвоєння відзнаки міста Долини
«Орден імені Мирослава Антоновича»
Враховуючи вагомий особистий внесок у відродження та розвиток професійного мистецтва, літератури, самодіяльної народної творчості, у висвітленні діяльності історичних постатей Долинщини в їх боротьбі за волю і незалежність України, формуванню позитивного іміджу міста Долини, відповідно до Положення «Про відзнаку міста Долини «Орден імені Мирослава Антоновича» затвердженого рішенням міської ради від 13.07.2017. № 772-27/2017, керуючись Законом України “Про місцеве самоврядування в Україні”, міська рада
В И Р І Ш И Л А:
1.Затвердити протокол лічильної комісії про присвоєння відзнаки міста Долини «Орден імені Мирослава Антоновича» (додається).
2.Присвоїти відзнаку міста Долини «Орден імені Мирослава Антоновича»:
– Володимиру Васильовичу ДОМШИНСЬКОМУ – відомому українському композитору, аранжувальнику, педагогу (додається).
3.Інформацію про відзначення опублікувати у «Віснику міської ради» та на сайті міської ради.
Міський голова Володимир Гаразд
Додаток до рішення міської ради
від 20.08.2019. № 59-3/2019
Володимир Васильович
ДОМШИНСЬКИЙ
(27.07.1954)
Володимир Домшинський – відомий український композитор, аранжувальник, педагог.
Народився Володимир Васильович 27 липня 1954 року в c. Оболоня. Закінчив Долинську середню школу № 1, Долинську дитячу музичну школу. Навчався в Івано-Франківському музичному училищі (клас гобоя П. Стефурака), яке закінчив у 1973 р. 1973-1975 рр. – служба в армії, став кандидатом в майстри спорту по радіоспорту. У 1988 р. закінчив Дрогобицький педагогічний інститут Львівської області (нині педагогічний університет). Працював солістом-інструменталістом у донецькому ансамблі «Донбас» (м. Донецьк, 1975), музичним керівником колективу «Дністер» Тернопільської філармонії (1976-1978), музичним і художнім керівником колективу «Едельвейс» (м. Стебник, Львівської області 1978–1979), ВІА «Закарпаття» (Ужгород, 1979-1981), «Світязь» (м. Луцьк, 1981-1983), ВІА «Беркут» Івано-Франківської філармонії (1984-85). У 1991 році при Івано-Франківській філармонії створив гурт «Галичина», з яким працював два роки. Пізніше працював державним службовцем відділу культури Івано-Франківського міськвиконкому (1993-1994) та завідувачем музичною частиною Івано-Франківського обласного музично-драматичного театру (1998-2002), де проявив себе як класичний композитор. Володимир Домшинський написав музику до таких вистав Івано-Франківського обласного музично-драматичного театру ім. І. Франка: «Дерева вмирають стоячи» А. Касони (2001), «Ніч на полонині» Олександра Олеся (2002), «Кінець віку» В. Шевчука (2003), «Дивна місіс Севідж» Дж. Патріка (2006).
З 2002 року розпочинається київський період в житті Володимира Домшинського, який композитор назвав «боротьбою за особисте утвердження в столиці». У 2002-2007 рр. працює старшим викладачем кафедри культурології у Національному аграрному університеті (нині університет біоресурсів і природокористування). На кафедрі викладав клас вокалу, клас ансамблевого співу і клас інструментальної музики. В 2005-2007 роках проводив творчі експедиції в Черкаській, Полтавській, Дніпропетровській та Івано-Франківській областях, під час яких зібрано багато фольклорного матеріалу, старовинних пісень та оповідань. Багатоплідна творча праця в столиці увінчалася успіхом. Володимир Домшинський написав музику до трьох вистав для Київського театру оперети, дістав звання заслуженого діяча мистецтв України (2004), орден «Знак пошани» (2005), отримав премію ім. Дмитра Луценка «Осіннє золото» (2006). Національне телебачення і радіомовлення визнало його найкращим композитором України 2006 року.
Після успішної творчої кар’єри у Києві, Володимир Домшинський на запрошення Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника повернувся до Івано-Франківська. Від 2007 р. по 2016 р. працює на кафедрі академічного та естрадного співу Інституту мистецтв Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника, спочатку на посаді доцента, пізніше на посаді професора. За час роботи в ПНУ ім. В. Стефаника випущено 2 компакт-диска із піснями у виконанні студентів Володимира Домшинського. В 2007 році опубліковані методичні рекомендації «Методика роботи із самодіяльним естрадним ансамблем». У 2007 та 2008 роках випущені компакт-диски з творчим доробком як композитора-пісняра для практичної роботи зі студентами. Неодноразово студенти Володимира Домшинського були відзначені преміями у таких Міжнародних пісенних конкурсах, як «Захід-21 століття» (м. Івано-Франківськ), «ArtLikeFast» (м. Київ), «На хвилях Світязя» (м. Луцьк). Перед своїми студентами ставив єдину непорушну умову – співати тільки українською. Сам композитор мав немало пропозицій від російських продюсерів та відомих російських виконавців співпрацювати з ними, від яких категорично відмовлявся, в чому проявив свою громадянську позицію.
Володимир Домшинський надзвичайно талановитий, працьовитий, професійний композитор. У творчому доробку Володимира Васильовича близько 900 пісень, обробки українських народних пісень, музика до театральних вистав, хорові та інструментальні твори, музика до пам’ятних урочистостей. Він плідно працює в жанрі української естрадної пісні. Його творчому стилю притаманні мелодика, наспівність, щирість, задушевність, глибокий ліризм. Пише пісні на слова видатних поетів-піснярів. Співпрацює з Ліною Костенко, Вадимом Крищенком, Юрієм Рибчинським, Степаном Галябардою, Андрієм Демиденком, Неонілою Стефурак та іншими.
Пісні Володимира Домшинського виконують відомі українські співаки: Василь Зінкевич, Іво Бобул, Віталій Білоножко, Надія Шестак, Лілія Сандулеса, Павло Зібров, Володимир Гришко, гурти «Гетьман», «Козацькi забави», «Будьмо» та інші. Багато пісень композитора у репертуарі о. Вітольда Левицького та Долинського ансамблю «Діти світла».
Член Національної ліги композиторів України з 1997 р.