РОЗПОРЯДЖЕННЯ
Від 20.10.2021 №291
Про територіальні формування
цивільного захисту
Для проведення великих обсягів робіт з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, а також для проведення аварійно-відновлювальних робіт, які потребують залучення великої кількості населення і техніки, відповідно до Кодексу цивільного захисту України, постанови Кабінету Міністрів України від 09.10.2013 р. № 787 «Про затвердження Порядку утворення, завдання та функції формувань цивільного захисту», наказу Міністерства внутрішніх справ України від 31.01.2015 р. № 113 «Про затвердження Примірного положення про формування цивільного захисту»:
- Утворити територіальні формування цивільного захисту Долинської міської ланки Івано-Франківської обласної територіальної підсистеми Єдиної державної системи цивільного захисту, визначити їхню організаційну структуру згідно з розрахунком (додається) та доручити загальне керівництво територіальними формуваннями цивільного захисту заступнику міського голови.
- Затвердити положення про територіальні формування цивільного захисту Долинськоїміської ланки Івано-Франківської територіальної підсистеми Єдиної державної системи цивільного захисту (додається).
- Керівникам підприємств, установ, організацій, об’єктові формування цивільного захисту яких включено до складу територіальних формувань міської ланкитериторіальної підсистеми Єдиної державної системи цивільного захисту, забезпечити готовність особового складу формувань, закріпленої за ними спеціальної техніки та майна до виконання завдань за призначенням.
- Координацію роботи щодо виконання даного розпорядження покласти на відділ з питань надзвичайних ситуацій, цивільного захисту, мобілізаційної роботи та реінтеграції ветеранів міської ради (Л. Кіщук).
- Контроль за виконанням цього розпорядження покласти на заступника міського голови Віктора Громиша.
Міський голова Іван Дирів
ЗАТВЕРДЖЕНО
розпорядженням міського голови
Від 20.10 .2021 №291
Положення
про територіальні формування цивільного захисту Долинської міської ланки Івано-Франківської обласної територіальної підсистеми Єдиної державної системи цивільного захисту
І. Загальні положення
- Формування цивільного захисту – позаштатні підрозділи, які утворюються суб’єктами господарювання на непрофесійній основі згідно з вимогами Порядку утворення, завдань та функцій формувань цивільного захисту, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 09 жовтня 2013 року № 787.
Територіальні формування цивільного захисту міського підпорядкування (далі – формування) утворюються шляхом об’єднання утворених на території міської територіальної громади об’єктових формувань цивільного захисту. Зазначені формування призначені для великих обсягів робіт з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, у тому числі тих, що виникли внаслідок воєнних (бойових) дій чи терористичних актів, а також проведення відновлювальних робіт, які потребують залучення населення і техніки. Формування входять до сил цивільного захисту міської ланки Івано-Франківської обласної територіальної підсистеми Єдиної державної системи цивільного захисту.
- У своїй діяльності формування керуються Конституцією України, законами України, указами Президента України та постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції України та законів України, актами Кабінету Міністрів України, іншими актами законодавства України та цим Положенням.
- Основні завдання, функції та права формувань цивільного захисту
- Основними завданнями формувань є:
проведення аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт з ліквідації надзвичайних ситуацій, у тому числі ситуацій, що виникли внаслідок воєнних (бойових) дій або терористичних актів;
проведення відновлювальних робіт, що потребують залучення великої кількості людей і техніки у мирний час та в особливий період;
здійснення заходів щодо життєзабезпечення населення, яке постраждало від надзвичайних ситуацій, воєнних (бойових) дій або терористичних актів;
виконання робіт з локалізації зони впливу шкідливих і небезпечних факторів, що виникають під час аварійних ситуацій і аварій на об’єктах підвищеної небезпеки;
гасіння великих, в тому числі, лісових пожеж;
проведення спеціальної обробки техніки, будівель, майна, територій та санітарної обробки людей;
інженерне, транспортне, матеріально-технічне забезпечення заходів цивільного захисту;
забезпечення функціонування системи зв’язку цивільного захисту.
- Відповідно до покладених завдань основними функціями формувань є:
проведення загальної та спеціальної розвідки у зоні надзвичайної ситуації;
пошук, рятування та надання до медичної допомоги постраждалим;
здійснення заходів щодо локалізації надзвичайних ситуацій, у тому числі тих, що виникли внаслідок воєнних (бойових) дій або терористичних актів;
рятування матеріальних та культурних цінностей;
відновлення систем водо-, газо-, електро-, теплопостачання при їх пошкодженні під час виникнення надзвичайних ситуацій;
санітарне очищення та знезараження території.
Працівники формувань зобов’язані:
виконувати визначені завдання залежно від характеру надзвичайної ситуації;
дотримуватись під час проведення аварійно-відновлювальних робіт заходів безпеки, правил поведінки в зоні надзвичайної ситуації;
навчатися діям в умовах загрози і виникнення надзвичайної ситуації, а також оволодівати навичками надання першої допомоги потерпілим, користування засобами індивідуального і колективного захисту.
- З метою підвищення ефективності робіт щодо ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій міська територіальна громада може визначати для формувань інші завдання та функції.
- Формування мають право на:
отримання інформації про надзвичайну ситуацію та заходи необхідної безпеки;
безперешкодний доступ на територію суб’єктів господарювання, що постраждали внаслідок надзвичайної ситуації;
вимогу від усіх осіб, які перебувають у зоні надзвичайної ситуації, дотримання встановлених норм безпеки.
- Порядок розгортання та приведення у готовність формувань визначається планом приведення у готовність цих формувань.
III. Керівництво формуваннями цивільного захисту
- Безпосереднє керівництво формуванням здійснює його командир, який призначається рішенням суб’єкта господарювання, що утворив таке формування.
- Командир формування зобов’язаний:
здійснювати керівництво формуванням;
визначати першочергові завдання та напрями діяльності формування;
забезпечувати рівень готовності формувань до дій за призначенням;
співпрацювати з іншими формуваннями;
аналізувати та узагальнювати результати діяльності формування;
звітувати керівництву про проведену роботу;
організовувати та проводити підготовку працівників формування до дій у надзвичайних ситуаціях;
здійснювати інші повноваження відповідно до чинного законодавства та завдань, покладених на формування.
- Командир має право:
брати участь у розробленні документів, пов’язаних з діяльністю формування;
надавати пропозиції керівництву щодо вдосконалення роботи формування, покращення умов праці, матеріального стану та соціального захисту його працівників;
надавати пропозиції щодо заохочення та накладення дисциплінарних стягнень на працівників.
- Організаційна структура формувань цивільного захисту
- Організаційна структура формувань визначається міською територіальною громадою з урахуванням Примірного розрахунку створення територіальних та об’єктових формувань цивільного захисту та Рекомендованих організаційних структур та оснащення формувань цивільного захисту, затверджених наказом МВС України від 31.01.2015 р. № 113.
- Суб’єкти господарювання, що утворили об’єктові формування, які об’єднані у територіальні формування цивільного захисту міського підпорядкування, залежно від можливостей можуть змінювати кількість техніки і працівників в організаційних структурах об’єктових формувань в межах, що дозволяють цим формуванням виконувати завдання за призначенням.
- Порядок оснащення формувань цивільного захисту технікою і майном
- Табель оснащення формування технікою і майном розробляється на підставі визначеної організаційної структури формування, а також Порядку забезпечення населення і працівників формувань та спеціалізованих служб цивільного захисту засобами індивідуального захисту, приладами радіаційної та хімічної розвідки, дозиметричного і хімічного контролю, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19 серпня 2002 року № 1200.
- За працівниками закріплюються визначені для використання під час проведення аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт техніка і майно суб’єктів господарювання, що утворили формування, в обсягах, необхідних для виконання завдань за призначенням.
- Облік техніки і майна, визначених для використання під час проведення аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт, ведеться суб’єктами господарювання, що утворили формування.
VІ. Підготовка формувань цивільного захисту
Підготовка формувань цивільного захисту організовується і здійснюється згідно з Порядком підготовки до дій за призначенням органів управління та сил цивільного захисту, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 26 червня 2013 р. № 443, Порядком здійснення навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 26 червня 2013 р. № 444, а також згідно з Планом комплектування навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Івано-Франківської області слухачами з функціонального навчання у сфері цивільного захисту на рік, який затверджується розпорядженням облдержадміністрації.
VІІ. Прикінцеві положення
- Залучення формувань цивільного захисту до дій за призначенням здійснюється згідно з планами реагування на надзвичайні ситуації та планом цивільного захисту на особливий період.
- Рішення про залучення територіальних формувань цивільного захисту міського підпорядкування до дій за призначенням приймає міський голова або комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій міської ради.