Про виконання програми діяльності комунального підприємства «Долина – Інвест » за 2016 рік

Про виконання програми діяльності комунального підприємства «Долина – Інвест » за 2016 рік

РІШЕННЯ

Від 26.01.2017. № 599-21/2017

м. Долина

Про виконання програми діяльності

комунального підприємства

«Долина – Інвест » за 2016 рік

Заслухавши інформацію директора комунального підприємства «Долина – Інвест» Олександра Кізими про виконання програми діяльності комунального підприємства «Долина – Інвест» за 2016 рік, керуючись Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», міська рада

В И Р І Ш И Л А:

1.Затвердити звіт про виконання діяльності комунального підприємства «Долина – Інвест » за 2016 рік (додається).

2.Роботу комунального підприємства «Долина – Інвест» по виконанню Програми вважати задовільною.

3.Рішення міської ради від 15.02.2016 №122-5/2016 «Про програма діяльності комунального підприємства «Долина-Інвест» на 2016 рік» вважати таким, що втратило чинність.

Міський голова Володимир Гаразд

Додаток до рішення міської ради

від 26.01.2017. № 599-21/2017

ЗВІТ

про виконання Програми діяльності комунального підприємства

«Долина – Інвест » на 2016 рік

Протягом 2016 року підприємство продовжувало діяльність в напрямку отримання спецдозволу на використання мінеральної води підземних родовищ в місті Долині. Таким чином можна рахувати, що діяльність підприємства є логічним продовженням роботи розпочатої в попередні роки .

На 2016 рік підприємство ставило перед собою такі основні завдання:

  1. Успішна реалізація проекту «Створення передумов для розвитку бальнеологічного туризму в місті Долина».
  2. Підготовка інвестиційних пропозицій для участі у Всеукраїнському конкурсі інвестиційних програм та проектів на 2017 рік.
  3. Виготовлення детального плану території під будівництво спортивно – тренувальної бази в районі колишнього військового містечка, підготовка інвестиційних пропозицій та проведення заходів з пошуку інвесторів.
  4. Постійна діяльність направлена на промоції інвестиційних можливостей міста.

Детальніше розглянемо проведену роботу та отримані результати по основних завданнях Програми 2016 року.

  1. Успішна реалізація проекту «Створення передумов для розвитку бальнеологічного туризму в місті Долина».

Одним з ключових завданнях в 2016 році, було завдання виконати передбачені проектом завдання та отримати фінансування від Державного Фонду регіонального розвитку на реалізацію першого етапу проекту «Створення передумов для розвитку бальнеологічного туризму в місті Долина» . Нагадаємо, що в 2015 році наш проект виграв конкурс і для його реалізації було передбачено співфінансування з Державного бюджету в розмірі 2 070 000 грн, з яких 1 000 000 гривень ми повинні були отримати в 2016 році.

Реалізація проекту передбачала роботу в двох основних напрямках: відновлення видобування соляної ропи , а також створення бальненологічного оздоровчого центру який би дану ропу використовував для проведення оздоровчих процедур і слугував демонстраційною моделлю для потенційних інвесторів.

Відповідно, до цих напрямків, підприємство вибудовувало свою діяльність в 2016 році.

В питаннях відновлення видобутку, нами було виконано декілька проектів, які наблизили нас до досягнення кінцевої мети.

Ще в 2015 році було розроблено проект детального планування території колишнього солевиварювального комбінату. В лютому 2016 року даний проект, у відповідності до процедури, проходив громадське обговорення. Питання було настільки актуальним та дискусійним, що з першого разу 9 лютого не вдалося досягти підтримки, і на сесії було прийнято рішення повторно провести громадські слухання, які відбулися в суботу 13 лютого в «Старій Долині», при повному залі жителів, наші плани щодо відновлення видобутку соляної ропи знайшли повну підтримку серед учасників. Проте, під час слухань було висунуто ряд пропозицій та уточнень, і проект детального плану було повернуто на доопрацювання.

Остаточну версію проекту було затверджено на червневій сесії міської ради. Затвердження проекту відкрило нам шлях до подальших дій. В червні, розглянувши наше клопотання, міська рада прийняла рішення від 23.06.2016. № 313-10/2016, яким дала дозвіл на розроблення проекту землеустрою. На підставі рішення було сформовано технічне завдання та укладена угода на розробку проекту землеустрою щодо впорядкування території для містобудівних потреб території колишнього солевиварювального комбінату, що знаходиться в місті Долині за адресою вул. Оболонська. Даний проект був розглянутий і затверджений рішенням сесією Долинської міської ради від 25.08.2016. № 411-15/2016, що дало можливість підприємству продовжувати діяльність в цьому напрямку. Наступним кроком підприємство зареєструвало право власності на земельну ділянку, площею 6,6 га . Далі нами було розроблено геолого- технічне завдання на виконання спеціалізованих вишукувань, проведена робота з пошуку виконавця і після ряду переговорів була укладена угода на виготовлення проектно-кошторисної документації «Проект на буріння розвідувально-експлуатаційної свердловини в місті Долина Івано-Франківської області». Даний проект був погоджений ДП «Західукргеологія» національної акціонерної компанії «Надра України», отримав позитивний висновок, після чого кошторисна документація була направлена на експертизу в комунальне підприємство Івано-Франківської обласної ради « Про-експерт» і пройшла експертну оцінку.

В період, поки проводилося виготовлення проектів, було організовано і проведено обстеження території на предмет наявності вибухонебезпечних предметів, оскільки на території будуть проводитися бурильні роботи. Роботи виконувалися силами спеціального загону обласного МНС.

Після завершення усіх етапів проектних робіт підприємство уклало угоду з підрядником на виконання робіт по бурінню, яке приступило до її виконання. В грудні в Долину було перевезено техніку, підготовлено площадку і розпочато буріння. Після завершення свят і встановлення більш–менш сприятливої погоди (морози не вище 5 градусів) роботи будуть продовжені.

Це все що стосується діяльності в напрямку відновлення видобутку соляної ропи.

У відповідності до другого напрямку, створення оздоровчого центру, нами була проведена наступна робота. Розпочали ми свою діяльність з консультацій. Досвіду проектування бальнеологічних комплексів, серед членів нашої робочої групи не було, тому ми звернулися за допомогою до спеціалістів Львівського Національного медичного університету імені Данила Галицького. Медики погодилися на співпрацю, і до кінця березня 2016 року ними було розроблено Медико-технічний проект реабілітаційно- оздоровчого центру в місті Долині. Даний проект передбачав в собі облаштування такого центру в приміщенні колишньої центральної котельні. Вирішення питання з бальнеологічним центром в приміщенні котельні частково змінювало Концепцію проекту, оскільки перша версія проекту передбачала створення оздоровчих басейнів на території міського парку, і нам довелося вносити зміни в проектну заявку. Нова проектна заявка була подана на розгляд комісії, і отримала схвалення. Після цього було проведена значна робота по підбору проектантів, вибору оптимальних технологічних рішень, і врешті в серпні була укладена угода на розробку проекту «Реконструкція частин будівлі існуючої котельні під влаштування оздоровчого центру по вул. Грушевського, 26-Б в місті Долина». Проект був завершений, пройшов експертизу. За його розробку був проведений розрахунок в сумі 356 037 гривень, з коштів фонду регіонального розвитку.

Після проведення тендерних процедур, роботи по впровадженню проекту розпочнуться весною 2017 року.

  1. Підготовка інвестиційних пропозицій для участі у Всеукраїнському конкурсі інвестиційних програм та проектів на 2017 рік.

На виконання цього завдання, робочою групою, спільно з відділом інвестицій, енергозбереження та муніципального розвитку була підготовлена та подана конкурсна заявка «Розширення комплексної системи теплопостачання бюджетних установ міста Долини на базі місцевих альтернативних джерел енергії». У відповідності до поданої заявки ми очікуємо фінансування з боку Фонду регіонального розвитку на рівні 9 070 000 гривень. Розгляд заявок повинно відбутися в першому кварталі 2017 року.

  1. Виготовлення детального плану території під будівництво спортивно – тренувальної бази в районі колишнього військового містечка.

Діяльність по цьому пункту Програми не провадилася, як така, що трохи передчасна. Оскільки привабливість території військового містечка в дуже великій мірі залежить від видобування соляної ропи, її кількісних та якісних характеристик, які на цей момент ще невідомі, то роботи по плануванню необхідно відкласти до моменту пробної відкачки, визначення параметрів ропи та отримання спецдозволу на її видобування. Тобто планування освоєння території військового містечка необхідно відкласти до 2018 року. Кошти, які планувалося потратити на виготовлення проекту залишилися невикористаними.

  1. Діяльність направлена на промоції інвестиційних можливостей міста.

В контексті завдань цього пункту Програми робочою групою, спільно з відділом інвестицій, енергозбереження та муніципального розвитку міської ради було розроблено презентаційні матеріали, а також проведено ряд презентацій нашого проекту. А саме: начальник відділу Наталя Головата презентувала наш проект на засіданні Міністерства аграрної політики та продовольства, Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, на засідання міст учасників проекту ПРОМІС, на засіданні правління Української асоціації активного та екологічного туризму. Після останньої презентації голова правління наніс діловий візит в місто для більш детального вивчення ситуації з розвитком бальнеології, де було обговорено формат співпраці на 2017 рік.

Презентували ми наш проект і під-час візиту в Польщу.

Проводилася презентація та обговорення проекту під-час візиту в Долину угорської делегації на чолі з Державним Секретарем Міністерства розвитку людських ресурсів.

Підготовлено ряд статей і репортажів, проведені переговори з угорськими потенційними інвесторами. Можна сказати, що інтерес до нашого проекту досить значний. І тому в 2017 році ми можемо очікувати ще більшого посилення такого інтересу, після того, як ми отримаємо всі результати геоло-розвідки надр, визначимо запаси ропи, отримаємо спецдозвіл і побудуємо свердловину та насосну станцію. До реалізації всіх цих завдань інвестори утримуються від вкладення коштів.

Отримані результати :

Підсумовуючи всю діяльність по виконанню завдань Програми можна констатувати наступні результати.

  1. Розпочато реалізація проекту, який фінансується з Державного Фонду регіонального розвитку. Розроблена проектна документація та проведена експертиза проекту.
  2. Розроблений, погоджений та затверджений проект детального плану території.
  3. Розроблено, погоджено та затверджено Проект землеустрою щодо впорядкування території для містобудівних потреб.
  4. Розроблено, погоджено та проведено експертизу проекту «Буріння розвідувально-експлуатаційної свердловини».
  5. Розпочато роботи по бурінню.
  6. Розроблено і подано на Всеукраїнський конкурс проектів регіонального розвитку одну проектну заявку.
  7. Розроблені презентаційні матеріали .
  8. Взято участь в шістьох заходах з презентації нашого проекту і його інвестиційних можливостей.

Кошти.

На виконання Програми в 2016 році було витрачено 227 701,18 грн, а саме по наступних статтях:

№ з/п Статті видатків Запланована сума, грн Фактично використано, грн %
1 Фонд оплати праці з нарахуваннями 124 200,00 95130,53 76,6
2 Офісні витрати (канцтовари, тощо) 3 000,00 1811,14 60,4
3 Витрати пов’язані з реалізацією проекту 326 000,00 130 759,51 40,1
4 Інші витрати 10 000,00
Всього 463 200,00 227 701,18 49,1

Директор КП «Долина –Інвест» Олександр Кізима

Документ опубліковано 26 січня 2017
Втратило чинність
Детальніше