Про виконання програми «Обдаровані діти м. Долина» на 2010-2015 роки

Про виконання програми «Обдаровані діти м. Долина» на 2010-2015 роки

РІШЕННЯ

Від 06.04.2016. №177-6/2016

м. Долина

Про виконання програми

«Обдаровані діти м. Долина»

на 2010-2015 роки

Заслухавши звіт начальника управління освіти, молоді та спорту районної державної адміністрації, про виконання програми «Обдаровані діти м. Долина» на 2010-2015 роки, керуючись Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», міська рада

В И Р І Ш И Л А:

1.Затвердити звіт про виконання програми «Обдаровані діти м.Долина» на 2010-2015 роки (додається).

2.Роботу по виконанню Програми вважати задовільною.

3.Рішення міської ради від 20.05.2010. № 1868-44/2010 «Про програму «Обдаровані діти м.Долина» на 2010-2015 роки» вважати таким, що втратило чинність.

Міський голова Володимир Гаразд

Додаток до рішення міської ради

від 06.04.2016. № 177-6/2016

Звіт

про «Обдаровані діти м.Долина» на 2010-2015 роки

З метою систематизації досвіду педагогічних працівників, які працюють з обдарованими дітьми, оптимізації діяльності закладів освіти, підтримки та стимулювання обдарованих дітей та педагогічних працівників реалізовуються Підпрограма «Обдаровані діти» на 2008-2015 роки районної Програми розвитку освіти в Долинському районі на 2008-2015 роки, затверджена рішенням вісімнадцятої сесії п’ятого скликання Долинської районної ради від 03.07.2008 року №341-18/2008 та міська програма «Обдаровані діти м. Долина» на 2010-2015 роки, затверджена сорок четвертою сесією п’ятого скликання Долинської міської ради від 20.05.2010р. №1868-44/2010. Хід виконання програм заслуховується на засіданнях сесії міської ради. На виконання програми розроблено план роботи з обдарованими дітьми на навчальний рік.

Відповідно до статті 21 Закону України «Про освіту» у закладах освіти діє державна психологічна служба. Методичним кабінетом управління освіти, молоді та спорту сформовано банк діагностичних методик, спрямованих на виявлення обдарованих дітей. Щорічно проводиться психолого – педагогічний моніторинг готовності дітей 1 класу до навчання в школі і виявлення їх здібностей та моніторинг адаптації дітей 5 класу до навчання в школі ІІ ступеня. Розроблено програму для практичних психологів «Пошук обдарованих дітей», де включено роботу з педагогічними колективами, батьками та учнями. Підготовлено методичні рекомендації для вчителів, працівників психологічної служби та батьків «Робота з обдарованими учнями», де є рекомендації психолога щодо підтримки обдарованих дітей в період підготовки до екзаменів, олімпіад та здачі ЗНО. Районний методичний кабінет підготував і провів для педагогічних працівників району тренінгові заняття «Шлях до серця обдарованої дитини».

Проведенню І та ІІ етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів передувала ретельна робота методичного кабінету. Відбулися інструктивно-методичні наради з учителями-предметниками щодо питань організаційно-методичного забезпечення проведення І етапу олімпіад. Запроваджено електронний звіт проведення І етапу, апробовано електронну реєстрацію учасників ІІ етапу олімпіади з математики і фізики.

Ця інноваційна форма збору інформації отримала схвальні відгуки педагогів, тому методичний кабінет планує наступного року запровадити такі електронні звіти та реєстрацію учасників ІІ етапу з усіх навчальних предметів. На сайті віртуального районного методичного об’єднання учителів фізики розміщено тестові завдання підвищеної складності, розроблені районним методичним кабінетом, для підготовки учнів 7 класу до участі в олімпіаді з фізики.

Надано методичну допомогу вчителям природничого циклу щодо підготовки учнів до участі у практичному турі олімпіади з екології (розроблено критерії оцінювання презентації та постерного захисту екологічних проектів).

Творча група учителів української мови та літератури підготувала навчально-методичне видання «Готуємо до олімпіади, конкурсів» (на допомогу учителю-філологу та обдарованому учневі). На районних постійно діючих семінарах, засіданнях творчих груп, майстер-класах дано практичні поради, рекомендації, зроблено аналіз участі дітей в олімпіадах.

РМК організував проведення тренувальних зборів для якісної підготовки учнів до III етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з української мови та літератури, історії, інформаційних технологій.

Досвід роботи з обдарованими учнями було презентовано на занятті обласного семінару працівників відділів (управлінь) освіти райдержадміністрацій, відповідальних за викладання математики та фізики на базі Долинського природничо-математичного ліцею. Районний методичний кабінет поділився з учасниками обласного семінару досвідом впровадження хмарних технологій у роботі з обдарованими учнями.

Методичним кабінетом управління освіти, молоді та спорту укладено каталог обдарованих дітей Долинщини «Наша гордість і надія», який щороку поповнюється новими іменами та результатами.

У 2015-2016 навчальному році ІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади проведено з 18 навчальних предметів. У І етапі брали участь 6926 учнів (2014-2015 н.р.-6708), у ІІ – 948(2014-2015 н.р.-834) із 37 навчальних закладів району. Завдання для проведення І етапу розробили предметно-методичні комісії, до складу яких входили досвідчені педагоги району. 396 призових місць (2014-2015 н.р.-295) у ІІ етапі олімпіади (І місце-62, ІІ-135, ІІІ-199; 2014-2015 н.р.- І місце-50, ІІ-102, ІІІ-143).

Уже другий рік поспіль за результатами ІІ етапу олімпіади перше місце посів Долинський природничо-математичний ліцей – 104 переможці (2014-2015 н.р. – 93), друге – Долинська СШ І-ІІІ ступенів № 6 – 51переможець (2014-2015 н.р. – 45), третє місце цьогоріч розділили Долинська гімназія № 1 – 48 та Вигодська ЗОШ І-ІІІ ступенів – 46 переможців (2014-2015 н.р. – 43 та 27 переможців).

Демонстрацію добрих знань з предметів, новизну і оригінальність у вирішенні поставлених завдань проявили 68 учнів переможців ІІІ етапу олімпіади (І місце – 8 переможців, ІІ – 17, ІІІ – 43).

Методичним кабінетом управління освіти, молоді та спорту Долинської РДА організовано та проведено І етап конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт у 15 секціях на базі закладів нового типу. 16 переможців із 25 учасників І етапу конкурсу-захисту змагалися у ІІ етапі. 11 переможців ІІ (обласного) етапу конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАНУ (І місце – 5 учнів, ІІ – 4, ІІІ – 2).

3 переможців ІІІ етапу XVІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика вибороли право представляти творчий потенціал області на всеукраїнському рівні. Дунець Леся, учениця 11 класу Вигодської ЗОШ І-ІІІ ступенів нагороджена стипендією Кабінету Міністрів України за перемогу у ІV (загальнонаціональному) етапі Всеукраїнської олімпіади з української мови та літератури. Чотирьом учням – переможцям ІV етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів та ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів МАНУ призначено стипендію голови облдержадміністрації та голови обласної ради.

З метою розвитку творчої особистості школяра, виховання лідерства та громадянських обов’язків учнів, розвитку «життєвих» навичок у прийнятті рішень, формування соціальної відповідальності особистості плідно працює школа «Лідер» на базі Долинського районного будинку дитячої та юнацької творчості.

Результати проведення конкурсів, перемоги в олімпіадах всіх рівнів висвітлювались на сайті РМК, шпальтах газет «Освітянське слово», «Свіча», «Добра справа».

Щорічно управління освіти, молоді та спорту разом з методичним кабінетом організовують і проводять свято-зустріч «Обдарована дитина» з керівництвом міста та району.

Фінансування на виконання заходів програми «Обдаровані діти м. Долина» у 2015 році з міського бюджету становило 12 тисяч гривень. Нагороджено грошовими преміями 14 переможців ІІІ та ІV етапів Всеукраїнської учнівської олімпіади з базових дисциплін, конкурсів, спортивних змагань, переможців – членів Малої академії наук України.

З метою матеріального стимулювання педагогічних працівників, учні яких стали переможцями міжнародних, всеукраїнських, обласних етапів учнівської олімпіади з базових дисциплін, конкурсів, турнірів, спортивних змагань щорічно встановлено надбавку до заробітної плати у розмірі від 49% до 10 % від посадового окладу педагогів.

Начальник управління освіти, молоді та спорту

районної державної адміністрації Володимир Сподар

Документ опубліковано 06 квітня 2016
Чинний
Детальніше