РІШЕННЯ
Від 09.12.2011. № 441-14/2011
м. Долина
Про виконання програми розвитку
туризму і діяльності Туристично-інформаційного
центру «Бойківщина» на 2011 рік
Заслухавши звіт директора Асоціації «ТІЦ «Бойківщина» Н.Б. Яремій про виконання програми розвитку туризму і діяльності Туристично-інформаційного центру «Бойківщина» на 2011 рік, керуючись Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», міська рада
В И Р І Ш И Л А:
Затвердити звіт про виконання програми розвитку туризму і діяльності Туристично-інформаційного центру «Бойківщина» на 2011 рік. (додається).
Міський голова Володимир Гаразд
Додаток до рішення міської ради
від 09.12.2011. № 441-14/2011
Звіт
Про виконання програми розвитку туризму і
діяльності Туристично-інформаційного центру «Бойківщина» на 2011 рік.
Аналізуючи роботу, яка виконувалася «Туристично-інформаційним центром «Бойківщина» на протязі звітного періоду, було досягнуто мету Програми та виконано головні завдання. Робота організації була спрямована на стимулювання та координацію туристичних процесів району, управління ними, популяризацію існуючого та створення нового туристичного продукту для наповнення програми перебування туристів та забезпечення послідовного зростання темпів розвитку туризму в місті Долині та районі.
Відповідно до завдань Програми була виконана наступна робота.
1. Планування.
Було проведено систематизацію туристичних об’єктів та атракцій. Створено електронну базу даних, яка включає інформацію про заклади проживання, харчування та обслуговування. Робота проводилася на протязі всього звітного періоду. Набута інформаційна база завжди використовувалася при виконанні заходів Програми та статутної діяльності ТІЦу. На даний час цю інформаційну базу готуємо до розміщення на сайті Долинської міської ради в розділі «Відпочинок в Долині».
Було розроблено медійну карту Івано-Франківщини та прилеглих до Долинщини територій Львівської області. Наявність систематизованої інформації щодо ЗМІ значно спростила роботу в напрямку поширення інформації про заходи, які організовувалися ТІЦ.
Було здійснено 6 робочих візитів в міста Моршин та Трускавець для зустрічей з представниками місцевих туристичних компаній: ЗАТ «Трускавецькурорт», туроператор «Тур-Галичина», туроператор «Європа», туристична компанія «Україна», СКК «Моршинкурорт». Було поширено промоційні матеріали та досягнуто домовленостей про включення туристичних атракцій Долинщини в майбутні туристичні екскурсійні маршрути.
2. Збільшення кількості туристичних маршрутів.
Описані 3 маршрути вихідного дня: «На гору Яйко Ілемське», «На гору Горган Ілемський», «На полонину Гича». Розроблено та підготовлено до друку листівки з описаними маршрутами вихідного дня.
З метою розвитку велосипедного руху та велотуризму в Долині було подано проектну заявку на обласний конкурс з туризму одним із заходів якого було проведення змагань «Велоквест». Тема проектної заявки – «Розвиток велосипедного туризму через проведення свята «Велоквест». Комісія обласного конкурсу проектів з розвитку туризму повідомила, що проект за кількістю набраних балів не ввійшов до складу проектів-переможців, проте, враховуючи, що ідея цікава, члени Конкурсної комісії вирішили рекомендувати головному управлінню з питань туризму, євроінтеграції, зовнішніх зв’язків та інвестицій облдержадміністрації розглянути можливість підтримки окремих заходів проекту. Проте захід був проведений за кошти міського бюджету.
З метою зменшення негативного впливу автомобільного транспорту на довкілля через створення умов для безпечного та комфортного пересування на велосипеді для всіх категорій мешканців міста, а також підвищення престижності його використання було подано проектну заявку на здобуття малого гранту в Посольство Королівства Норвегії. Заходи проекту передбачали встановлення інформаційних знаків та вказівників напрямків руху для велосипедистів, нанесення розмітки. В напрямку активізації молодіжного руху було передбачено створення «Велосипедної школи», проведення масштабної акції «Велосипедний день», основними заходами якої мали бути проведення велозмагань, велопробігу, конкурсів, показових виступів велосипедистів екстрималів. Проект був прийнятий технічним секретаріатом, проте фінансовий фонд Посольства цьогоріч був скорочений. В зв’язку з цим було отримано офіційну відповідь з Посольства, в якій було висловлено щиру вдячність за участь в конкурсі та пораду подати дану проектну заявку в інші донорські організації.
3. Безпосередня організація, долучення до проведення існуючих та робота над збільшенням кількості спеціальних нагод відвідати Долинщину.
В Долині, вже втретє проведено «Свято бойківського меду» в рамках святкування Днів міста Долини. Цього року на святі було зареєстровано 60 пасічників-учасників, що представляли свій мед на конкурс. Бджолярі представляли різні бджолярські організації Західної України. Були бджолярі і з інших регіонів України. Гостями свята та членами конкурсного журі були Голова ради ВГО «Братство бджолярів України» Сергій Шмуля, головний редактор журналу «Український пасічник» Микола Осташевський, науковці, керівники бджолярських осередків. Завдяки цьому підвищилася активність місцевих пасічницьких об’єднань, підвищився інтерес до участі широкого кола пасічників та збільшилося коло відвідувачів, в тому чисті й іногородніх.
В результаті налагоджених партнерських стосунків між ТІЦ та керівництвом ВГО «Братства бджолярів України», яка є однією з співорганізаторів Міжнародного конгресу «Апімондія-2013» було досягнуто домовленості про включення туристичних маршрутів Долинщини в туристичну програму конгресу – заходу міжнародного рівня в світі бджільництва. Розробка пропозицій туристичних маршрутів для «Апімондії-2013» включена в Програму діяльності ТІЦ «Бойківщина на 2012 рік.
Також, завдяки святу меду місто Долина стане місцем проведення «Весняного звіту бджолярів в Карпатах». Для обміну досвідом та навчання, Долину відвідають близько 200 бджолярів. До складу оргкомітету входить ТІЦ «Бойківщина», редакція журналу «Український пасічник», ГО «Братство карпатських бджолярів». На разі відбулося перше робоче засідання оргкомітету.
Ще одним з організованих нашою організацією заходів стали змагання велосипедистів «Велоквест», що вперше проводилися в нашому місті. Це змагання команд на велосипедах у спритності та швидкості проходження траси, що включало пересування між контрольними точками на території міста. У цих змаганнях взяли участь 5 команд в кожній з яких було по 5 учасників. У велоквесті взяли участь: команда «Велосталкер» м. Івано-Франківськ, Болехівський велосипедний клуб, велоклуб «Шприха» м. Стрий, члени Асоціації велосипедистів Львова та команда міста Долини. Переможці змагань були урочисто нагороджені дипломами та призами. Позитивним ефектом від проведення цього заходу став сформований осередок активних велосипедистів на базі команди міста Долини, що в майбутньому стане базовою основою для впровадження велосипедних проектів.
Також вперше в рамках святкування Днів міста Долини 2011 було проведено Турнір з риболовлі «Долинське озеро – 2011», в якому взяли участь 22 учасники-рибалки. Турнір відвідало близько однієї тисячі осіб. В рамка змагань було організовано польову кухню для всіх учасників турніру та бажаючих мешканців міста. Результатом цих змагань стало формування стратегічного бачення програми зарибнення міського ставу та розвитку рибальства як виду активного відпочинку, збільшення кількості змагань з акцентом на зимовий період року.
В напрямку залучення спортивних змагань регіонального та всеукраїнського рівня було проведено Всеукраїнський кубковий турнір серед юнаків та юніорів «Кубок Карпат» та V етапу Чемпіонату України з фрі-файту дивізіону «Еліта». Участь у турнірі взяли 80 учасників з 8 областей України. Робота ТІЦу полягала в залученні спонсорських коштів, виборі та підготовці місця проведення заходу, організації рекламної кампанії турніру. В результаті налагодженої співпраці між ТІЦ «Бойківщина» та керівництвом Всеукраїнської федерації фрі-файту та контактних єдиноборств було прийняте рішення спільного проведення “Міжнародний турнір серед юнаків з фрі-файту “КУБОК КАРПАТ” 1-3 червня 2012 року. Участь у турнірі братимуть команди з Росії, Молдови, Румунії та, звісно ж, з України, загальною кількістю близько 100 осіб.
В напрямку збільшення кількості нових розважальних та пізнавальних заходів робилися кроки в напрямку залучення в місто системи знань і методик Чжун Юань Циган. Ця система дозволяє нормалізувати психофізичний стан, розвинути творчі здібності і здійснити прорив в сферу особливих можливостей. В результаті зустрічей з наставниками Чжун Юань Циган було досягнуто згоди на проведення в Долині пробних занять. Розвиток цієї ідеї включений в Програму роботи ТІЦ на 2012 рік.
4. Промоціювання.
Підготовлено 28 статей, які розміщені в газеті «Добра справа», 1 інформаційне повідомлення в журналі «Український пасічник» м. Львів, 1 анонс в журналі «Пасіка» м. Київ, 1 програму проведення «Свята бойківського меду» в газеті «Рідне поле» м. Стрий.
Звучало 5 інформаційних повідомлень тривалістю 45 сек. 5 раз./день 15 днів на радіо «Хвиля гір» по висвітленню заходів, що проводилися в рамках святкування Днів міста Долина 2011 р.
Розміщено 14 повідомлень в мережі Інтернет на сайтах: www.pravda.if.ua; www.museum.if.ua ; www.velo-stalker.if.ua ; www.galychyna.if.ua ; www.rtic.if.ua ; www.rada.dolyna.info
Було надруковано та встановлено 4 білборди (постери) (4х2 – 2 шт. та 6х3 – 2 шт.). Анонс «Свята бойківського меду» (2 шт.). Один з них був встановлений при в’їзді в місто Долину, інший – в місті Моршині. Анонс Всеукраїнського кубкового турніру серед юнаків та юніорів «Кубок Карпат» (2 шт.). Один з білбордів був встановлений при в’їзді в місто Долину, інший – в центрі міста, навпроти магазину «АБЦ».
Ще одним заходом Програми в напрямку промоціювання було виготовлення документації на встановлення 2-х туристично-інформаційних кіосків. Для досягнення цілі була виконана така робота: було подано заяву на одержання дозволу на розміщення об’єкта торгівлі (сфери послуг) (малої архітектурної форми, відділом містобудування та архітектури, виготовлено дві схеми прив’язки МАФ, одержано листи-узгодження органів санітарного контролю та погоджений сортиментний перелік. Але, на жаль, у зв’язку із набранням чинності «Постанови КМУ від 25.05.2011 №548 «Про затвердження Порядку проведення експертизи містобудівної документації» втратила чинність Постанова КМУ від 26.08.2009 №982 «Про затвердження порядку розміщення малих архітектурних форм для провадження підприємницької діяльності», тому на даний час будь-яких інших нормативно-правових актів, які регламентують порядок розміщення МАФів немає, про що йдеться в офіційному листі-відповіді Долинської міської ради. Тому плануємо відновити роботу в цьому напрямку в майбутньому після появи відповідних нормативних актів.
Встановлено і наповнено сіті-лайт.
Сіті-лайт – конструкція 1,2 x 1,8 м на нозі з внутрішнім підсвітом. Об’єкт змонтований на вулиці Грушевського неподалік Долинської школи-інтернат. По обидві сторони сіті-лайта розміщені туристичні карти міста Долина та району. На картах позначено позначками цікаві туристичні місця, історичні пам’ятки, музеї, деякі туристичні маршрути, списки місць відпочинку та місць харчування.
ТІЦ брав участь у туристичній виставці «Писанкове Прикарпаття». На виставці що відбувалася в Івано-Франківську в рамках відзначення Всесвітнього дня туризму та Дня туризму в Україні в співучасті з спеціалістами відділу туризму та інвестицій Долинської РДА було представлено експозицію промоційних матеріалів міста та району. Серед матеріалів були буклети «Сім незабутніх вражень бойківського краю» українською та польською мовами, листівки «Свято бойківського меду», буклети приватних об’єктів туристичної інфраструктури.
Участь у навчальних семінарах:
– Конференція в рамках Проекту «Гармонізація розвитку туризму в сільській місцевості Карпатського регіону». Програма прикордонного співробітництва ЄІСП Угорщина-Словаччина-Румунія Україна 2007-2011, м. Івано-Франківськ, 1 березня 2011 р.
– Навчально-практичний семінар «Сприяння органів місцевого самоврядування розвиткові туризму» в Івано-Франківському обласному центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій. Семінар проводився за сприяння і участю Представництва Фонду Ганса Зайделя (ФРН) в Україні, 27-28 квітня 2011 р.
– Семінар по підготовці проектів. Програма ЄІСП Польща-Білорусь- Україна, м. Івано-Франківськ, 7 червня 2011 р.
– Тренінг для представників туристично-інформаційних центрів, пунктів туристичної інформації та працівників туристичної галузі Івано-Франківської області в рамках проекту «Почни свій бізнес на селі. Позааграрна підприємницька діяльність задля добробуту українських селян (агротуризм)». Програма «Співпраця для розвитку» Міністерство закордонних справ РП у 2011 р, с-ще Десятин, 18-20 червня 2011 р.
– Навчальний візит в Польщу в рамках проекту «Почни свій бізнес на селі. Позааграрна підприємницька діяльність задля добробуту українських селян (агротуризм)». Програма «Співпраця для розвитку» Міністерство закордонних справ РП у 2011 р. Нижньосілезьке воєводство, 04-09 вересня 2011р.
– II Школа транскордонного співробітництва «Відкриваємо можливості розвитку громади», м. Ужгород, 17-19 листопада 2011 р.
Підготовка до друку промоційних матеріалів.
Розпочата робота по підготовці краєзнавчої роботи «Поховальні традиції Бойківського краю». Так відбулася зустріч з отцем Матеєм, літургістом Монастиря Св. Онуфрія у Львові. В ході розмови було обговорено формат та суть краєзнавчої роботи. Подальшими кроками стала комунікація з Отцем Сільвером (Степаном) Витвицьким, за рекомендаціями якого розпочався збір інформації шляхом проведення інтерв’ю зі старожилами району. Станом на сьогодні є записані та опрацьовані 2 інтерв’ю.
В напрямку підготовки промоційних матеріалів була проведена робота по створенню листівки «Свято бойківського меду в місті Долина», що була видана польською та українською мовами, підготовлено 2 туристичні план-схеми міста Долини та району з позначеними цікавими туристичними місцями, закладами проживання та харчування, що поміщені на сіті-лайт.
5. Використання коштів відповідно до бюджету Програми.
Загальна затверджена сума бюджету Програми: 26 000 грн.
Станом на III квартал 2011 року на рахунок «Асоціації «Туристично-інформаційний центр «Бойківщина» в ГУДК України в Івано-Франківській області надійшло 19 500 грн.
6. Залучені кошти.
14 940 грн. – з обласного бюджету в рамках регіональної цільової Програми розвитку туризму в області на 2011-2015 роки. Підготовлено та надруковано туристичний буклет “Siedem niezapomnianych wrażeń Bojkowskiego regionu”, обсягом 44 аркуші форматом А5 на польській мові, тиражем 500 шт.
4 470 грн. – з обласного бюджету в рамках регіональної цільової Програми розвитку туризму в області на 2011-2015 роки. Частково покриті витрати пов’язані з виготовленням та встановленням сіті-лайта.
3700 грн. – з обласного бюджету в рамках регіональної цільової Програми розвитку туризму в області на 2011-2015 роки. Друк постерів та роздаткової продукції в рамках «Свята бойківського меду».
Загальна сума залучених коштів 23 110 грн.
Директор Асоціації «ТІЦ «Бойківщина» Н.Б. Яремій