Про виконання програми соціально-економічного та культурного розвитку м. Долина на 2011 рік

Про виконання програми соціально-економічного та культурного розвитку м. Долина на 2011 рік

РІШЕННЯ

Від 26.04.2012. № 620-18/2012

м.Долина

Про виконання програми соціально-економічного

та культурного розвитку м. Долина на 2011 рік


Заслухавши та обговоривши звіт міського голови про виконання програми соціально-економічного та культурного розвитку м. Долина на 2011 рік та керуючись ст. 26 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, міська рада

В И Р І Ш И Л А:

Затвердити звіт про виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку м. Долина на 2011 рік (додається).

Міський голова Володимир Гаразд

Додаток рішення міської ради

від 26.04.2012. № 620-18/2012

Звіт

про виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку міста на 2011 рік

Висока якість життя громадян

1. Створення комфортних умов проживання

Робота в напрямку забезпечення населення житлом

Протягом звітного року на території мікрорайону «Полуванки» проведено відвід земельних ділянок під будівництво багатоповерхових житлових будинків для працівників Служби зовнішньої розвідки та Служби безпеки України.

По вул. Томашівського у м. Долина розроблено Проект детального планування (ПДП) забудови індивідуальних житлових будинків. Даний ПДП було обговорено на громадських слуханнях, за бажанням громадян будуть проведені повторні громадські слухання.

Міською радою 04.03.2011 року прийнято за основу цільову соціально-економічну програму будівництва (придбання) доступного житла на 2011-2017 роки (яка доопрацьовується).

Відповідно до рішення міської ради від 07.08.2008р. № 1039-25/2008 зарезервована земельна ділянка площею 2270 кв.м. в мікрорайоні «Полуванки» для будівництва двох 5-ти поверхових житлових будинків для соціального та доступного житла із нанесенням її на генеральний план забудови.

Протягом січня – квітня 2011 року міською радою проводилась інформаційно-роз’яснювальна робота серед громадян міста щодо вказаної Програми, зокрема, у «Віснику міської ради» тижневика «Добра справа», висвітлювалась інформація про Державну цільову соціально-економічну програму будівництва (придбання) доступного житла.

З початку 2011 року та в даний час проводиться робота щодо формування реєстру громадян – потенційних учасників Програми будівництва (придбання) доступного житла із числа тих, які перебувають на квартирній черзі. В даний час до списку осіб, що мають право на доступне житло включено вісім громадян.

Долинській РДА подано списки громадян, які повинні забезпечуватись житлом за рахунок субвенцій та державних програм – військовослужбовців звільнених у запас або відставку (в тому числі учасників бойових дій в Афганістані), громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Створено Єдиний реєстр громадян, що потребують поліпшення житлових умов при виконавчому комітеті Долинської міської ради, до якого занесено 444 форми (анкети) громадян. Під час проведення контролю за стоном обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов і перебувають на квартирному обліку у виконавчому комітеті Долинської міської ради за період з 01.01.2011 року по 31.12.2011 року:

– 79 громадян знято з квартирного обліку;

– 9 громадян взято на квартирний облік;

– 2 громадян поновлено на квартирному обліку;

– 53 квартири передано в особисту власність громадян;

– 1 квартиру передано в найм;

– 2 квартири надано сім’ям для покращення житлових умов;

– 2 громадянам покращено житлові умови шляхом долучення нежитлових приміщень, з подальшою їх реконструкцією під житлові.

За 2011 рік виконавчим комітетом Долинської міської ради прийнято:

  • 7 рішень про дозвіл на укладення угод по відчуженню житла, якими зобов’язано батьків забезпечити дітей житлом за новим місцем проживання. Всі діти житлом за новим місцем проживання забезпечені.

  • 6 рішень про збереження житла за дітьми, які перебувають в дитячих закладах.

Створення ОСББ

Консультативна і юридична підтримка, психологічна допомога – це складові щоденної роботи громадської організації “Центр підтримки та розвитку реформ”, що сприяє розвитку і діяльності об’єднань співвласників багатоквартирних будинків у місті.

Протягом звітного року було надано близько 180 консультацій щодо питань створення і діяльності об’єднань співвласників багатоквартирних будинків.

Для достатньої поінформованості населення міста активно проводились зустрічі з жителями міста. Впродовж 2011 року було проведено 65 зустрічей в дворах будинків.

Для стимулювання створення нових ОСББ проводились роз’яснювальні зустрічі та проводилась інформаційна робота у ЗМІ і на місцевому радіо.

Для підтримки діяльності існуючих ОСББ проводились такі заходи:

– підготовка установчих документів для тих об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, які здійснювали державну реєстрацію в органах місцевого самоврядування;

– підготовлено 120 листів-попереджень боржникам по несплаті на утримання будинку і прибудинкової території;

– підготовлено 28 позовних заяв в суд;

– надано відповіді на листи-скарги жителів ОСББ;

– розроблено договори реструктуризації боргу по сплаті на утримання будинку і прибудинкової території.

В рамках співпраці із ПРООН/МПВСР організовано та проведено навчальний семінар для голів правлінь ОСББ, ініціативних груп, а також представників органів місцевого самоврядування та депутатів. Основним завданням даного семінару було доведення доцільності і важливості створення об’єднань співвласників багатоквартирних будинків.

Протягом року в ЗМІ періодично друкувались інформаційно-роз’яснювальні статті щодо реалізації Програми створення, стимулювання та підтримки діяльності об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) у м. Долина на 2011 рік. Загальна кількість статей – 28.

По вул. Грушевського було розміщено банер з метою ознайомлення жителів міста з можливістю покращити своє життя в будинку шляхом створення ОСББ.

Переобладнання будинків малосімейного типу

З даною метою Калуським відділом Івано-Франківської філії ДП УДНДІ проектування міст «Діпромісто» розроблено робочий проект «Реконструкція житлового будинку на вул. Чорновола, 10 в м. Долина». В даний час проект на стадії експертизи, яку проводить філія ДП «Спеціалізована державна експертна організація Центральна служба Української державної будівельної експертизи» в Івано-Франківській області. Проводяться доопрацювання за рекомендаціями в архітектурно-будівельній та кошторисній частинах.

Якісне електропостачання багатоквартирних будинків

Протягом року КП «ЖЕО» виконані наступні роботи:

Проведена: заміна автоматичних електровимикачів 16 і 20А в багатоквартирних будинках в кількості – 751шт.; заміна автоматичних електровимикачів80А в багатоквартирному будинку по вул. Грушевського 16а -1 шт.; заміна автоматичних електровимикачів63А в багатоквартирних будинках в кількості -74 шт.; заміна автоматичних електровимикачів100А в багатоквартирному будинку по вул. Грушевського, 16а – 1 шт.; встановлено лічильники обліку електроенергії в багатоквартирних будинках в кількості-8 шт.; заміна запобіжників 160А, 250А в багатоквартирних будинках в кількості – 47шт.; заміна утримувачів запобіжників в багатоквартирних будинках в кількості – 30шт.; заміна кабеля електропостачанняв багатоквартирних будинках вкількості-122м/п; реконструкція електромереж в багатоквартирному будинку по вул. Грушевського, 14а; заміна фазної шини ел.проводом ф20мм2-5м/п в багатоквартирному будинку по вул. Обліски, 34.

Безперебійна робота ліфтів

Протягом року КП «ЖЕО» виконані наступні роботи:

– проведена заміна стулок дверей кабіни ліфта ліфта в багатоквартирному будинку по вул. Чорновола, 12/2 під’їзд 1, 3 поверх в кількості-3шт.;

– проведена заміна ліноліумної підлоги в кабінах ліфтів-7,0м2 в багатоквартирних будинках;

– проведено ремонт електродвигунів ліфта в багатоквартирних будинках;

– проведено повний технічний огляд ліфта в багатоквартирному будинку по вул. Чорновола, 16/1,2 під’їзд.

2. Якісні житлово-комунальні послуги та благоустрій міста

Ремонт об’єктів комунальної власності

Протягом року було проведено ряд заходів по ремонту будинків, що знаходяться в обслуговуванні КП «ЖЕО», а саме:

  • вул. Грушевського, 26а, ремонт внутрішньобудинкових мереж водопостачання та водовідведення;

  • проспект Незалежності, 16, ремонт внутрішньобудинкових мереж водопостачання та водовідведення;

  • вул. Степана Бандери, 14, ремонт внутрішньобудинкових мереж водопостачання та водовідведення;

  • вул. Чорновола, 16, ремонт прибудинкових доріг;

  • вул. Хмельницького, 13, ремонт козирків над балконами (1шт., кв. 61);

  • вул. Грушевського, 14а, ремонт електромереж;

  • вул. Обліски, 34, дашків над балконами, встановлення дверей;

  • вул. Обліски, 8, 18, 18а, ремонт електромереж;

  • вул. Довбуша, 2, 2а, ремонт електромереж;

  • вул. Довбуша, 4, 4а, ремонт електромереж;

  • вул. Грушевського, 15, 17, 19, 21. 23, ремонт електромереж;

  • проспект Незалежності, 12, ремонт електромереж (частково);

  • проспект Незалежності, 7, ремонт електромереж;

  • вул. Пушкіна, 7, ремонт електромереж;

  • вул. Степана Бандери, 9, ремонт м’якої покрівлі;

  • вул. Чорновола, 10, виготовлення проектно- технічної документації.

Збереження та утримання об’єктів благоустрою

Протягом року КП «ЖЕО» виконані наступні роботи:

Проведено ремонт лавок та елементів дитячих майданчиків.Виконано роботи по очистці та побілці бордюр на прибудинкових територіях.

Встановлено 23 лавки по вул. Хмельницького, 13, вул. Обліски, 18, 18а, 20, вул. Чорновола, 18, вул. Степана Бандери, 3, 5, 7, 9, 14, проспекту Незалежності, 4, 10/1підїзд, вул. Обліски, 22.

Встановлено елементів дитячих майданчиків в кількості 9 шт. на суму 24100 грн.

Крім вище зазначено КП»ЖЕО» постійно здійснює обслуговування єлементів благоустрою які відносяться до господарського відання .

Встановлено інформаційні таблички на будинках м. Долина в кількості 150 шт., а саме: вул. Грушевського, вул. Обліски, вул. Пушкіна, вул. Хмельницького, вул. Чорновола, вул. Степана Бандери, вул. Лаврищева, вул. Шептицького, вул. Міцкевича, вул. Омеляна Антоновича, проспект Незалежності, майдан Січових Стрільців, вул. Івасюка, вул. Красінського, вул. Довбуша, вул. Молодіжна, вул. Пачовського, вул. Котляревського.

Протягом року КП «Комунгосп» виконані наступні роботи:

Проведено монтаж декоративних елементів з граніту на пам’ятнику жертв депортації українців з Польщі в сквері біля Будинку техніки по вул. Грушевського; виконані роботи по облаштуванню братської могили на кладовищі по вул. Нова, за допомогою підрядної організації відремонтовано пам’ятний знак на могилі Пачовського; закрито аварійну частину постаменту пам’ятника Грушевському; до святкування Дня Перемоги проведено поточний ремонт пам’ятника учасникам другої світової війни по вул. Омеляна Антоновича та стели по вул. Міцкевича; частково відремонтовано пам’ятний знак по вул. Південній.

Відремонтовано автобусну зупинку по вул. Підлівче, облаштовано за допомогою підрядних організацій автобусну зупинку по вул. Шевченка. Проводився ремонт придорожнього огородження території міського парку по вул. Шевченка-Міцкевича, придорожнього огородження по вул. Грушевського. При потребі здійснювалася прочистка русел річок, потічків особливо в районі пішохідних та автомобільних містків від засмічення намулом, деревиною та іншими відходами. Проведено фарбування стійок дорожніх знаків по вул. Чорновола, вул. Пушкіна, вул. Довбуша, вул. Степана Бандери, вул. Грушевського, проспект Незалежності, майдані Січових Стрільців та лавок по вул. Омеляна Антоновича, по проспекту Незалежності, на пірсі в міському парку. Неодноразово проводився ремонт стендів та дощок рекламних оголошень по вул. Грушевського. Відремонтовано пішохідний міст по вул. Нова та частково проведено ремонт пішохідного моста по вул. Омеляна Антоновича, за допомогою підрядних організацій проведено ремонт містка по вул. Міцкевича на території міського парку. Двічі проводилася очистка та побілка бордюр, дерев, огорож сміттєвих майданчиків, опор ліній електропередач по вулицях міста.

У звітному році для забезпечення благоустрою міста кошти депутатського фонду було використано на наступні роботи:

– встановлення вхідних дверей в будинку по вул. Хмельницького,13 на суму 2200 грн.;

– встановлення огорожі по пр. Незалежності, 2 на суму 2300 грн. та на суму 3787,50 грн.;

– благоустрій території школи-інтернат на суму 2500 грн.;

– придбання та встановлення баскетбольної стійки по вул. Пушкіна на суму 2812 грн.;

– встановлення лавочок по вул. Степана Бандери,3 на суму 3600 грн. ( КП»ЖЕО»);

– встановлення лавочок та каналізаційних люків по вул. Івасюка на суму 1079,10 грн.;

– встановлення лавочок по вул. Обліски,24б на суму 1320 грн. ( КП»ЖЕО»);

– встановлення лавочок по вул. Чорновола,14 на суму 1076 грн. ( КП»ЖЕО»);

– встановлення лавочок пл. вул. Пушкіна, 1 та пісочниці по вул. Грушевського, 18а на суму 2188 грн.;

– встановлення лавочок по вул. Котляревського, 9 на суму 1370,24 грн.;

– влаштування сміттєвої площадки по вул. Тупікова, 2 на суму 5000 грн.;

– відновлення надмогильного пам’ятника родини Пачовського на суму 3002,40 грн.;

– ремонт дороги по вул. Кармелюка на суму 5000 грн., по вул. Південна на суму 2256,98 грн., по вул. Чорновола, 12 на суму 5000 грн., по вул. Поповича на суму 5000 грн.;

– благоустрій території по вул. Левинського на суму 5000 грн.;

– встановлення малих жолобів для водовідведення по вул. Винниченка та Південній на суму 4882,96 грн.;

– облаштування благоустрою прибудинкових територій на суму 5000 грн. ( КП»ЖЕО»);

– облаштування території біля приміщення боксерського клубу по вул. Обліски, 40 на суму 5000 грн. ( КП»ЖЕО»);

– встановлення альтанки по вул. Обліски, 20а на суму 4000 грн.

В тому числі через КП «ЖЕО» було освоєно кошти в сумі 14924 грн. для виконання робіт з благоустрою у 2012 році.

Освітлення вулиць, парку, скверів, дворових територій

Для обслуговування 28,5 км ЛЕП вуличного освітлення та 1125 світлоточок КП «Комунгосп»проведено наступний ряд робіт:

– заміна (при потребі) ламп в світильниках вуличного освітлення (практично по всіх вулицях міста);

– ремонт світильників та електрообладнання, що вийшло з ладу;

– періодично здійснювалися профілактичні роботи на 12 підстанціях вуличного освітлення;

– залежно від тривалості світлового дня, проводилося перепрограмування таймерів, якими регулюється включення і виключення мережі вуличного освітлення, для більшої економії витрачання коштів на освітлення вулиць міста;

– проведено реконструкцію вуличного освітлення по вул. Нафтовиків, вул. Обліски, вул. Омеляна Антоновича, вул. Привокзальній, вул. Стефаника, на території міського парку;

– здійснено освітлення дворових територій будинків № 7, 9 по вул. Степана Бандери, будинків № 17, 19, 21, 23 по вул. Грушевського, будинків № 8, 8а, 10, 12, 14 по проспекту Незалежності;

– освітлено сквер напроти Долинської дитячої лікарні, територію КП «Арка» та міського УКБ, частково територію Долинської дитячої лікарні.

– встановлено додаткові світлоточки по вул. Шептицького, вул. Лаврищева, майдані Січових Стрільців, вул. Чорновола, вул. Міцкевича, вул. Хмельницького, вул. Чернишевського.

На виконання всіх цих робіт використано 833,40 тис. грн.

За кошти депутатського фонду виконано:

– вуличне освітлення пр. Незалежності, 10, 12 на суму 5000 грн.;

– придбання квіткових ваз та матеріалів для реконструкції вуличного освітлення по вул. Степана Бандери, 5, 7, 14 на суму 7700 грн.;

– реконструкція вуличного освітлення по вул. Грушевського, 15, 17, 19, 21, 23 на суму 5000 грн.;

– реконструкція вуличного освітлення та встановлення лавочок біля стадіону по вул.. Південна на суму 2860,04 грн.;

– реконструкція вуличного освітлення по пр. Незалежності, 8, 8а на суму 5000 грн.;

– вуличне освітлення по вул. Обліски, 22а, 20б та підсипання дороги на прибудинковій території на суму 4000 грн.;

– вуличне освітлення по вул. Шептицького на суму 976,84 грн.;

– вуличне освітлення та встановлення лавочок по вул. Омеляна Антоновича у сквері напроти дитячої лікарні на суму 3000 грн.;

– вуличне освітлення по вул. Обліски, 40 на суму 5000 грн.

Впорядкування зелених насаджень

Протягом року КП «ЖЕО» було проведено роботи по видаленню аварійних дерев в кількості 8 шт., та здійснено покіс трави на прибудинкових територіях близько 10 га.

Протягом року КП «Комунгосп» виконані наступні роботи:

Видалено 118 аварійних дерев по вулицях міста, а саме: на території Долинської ЦРЛ, вул. Яворівській, вул. Пачовського, вул. Грушевського, вул. Оксани Грицей, вул. Чернишевського, майдані Січових Стрільців, вул. Стефаника, вул. Нафтовиків, вул. Тупіковій, вул. Нова, вул. Омеляна Антоновича, вул. Шептицького, на території Долинської дитячої лікарні, вул. Південній, вул. Коновальця, вул. Івасюка, вул. Кармелюка, вул. Чкалова, вул. Міцкевича, вул. Котляревського, проспекті Незалежності, території міського парку.

Проведено обрізку гілок та формування крони дерев по вул. Івасюка (на території НВК №2), вул. Нафтовиків, вул. Крушельницької, вул. Хмельницького, вул. Чкалова, вул. Грушевського, вул. Чернишевського, вул. Омеляна Антоновича, живоплоту по вул. Данила Галицького. Для виконання даних робіт було використано 266,20 тис. грн.

Проведено неодноразовий покіс, збирання та вивезення трави з газонів, скверів, парків міста по вулицях міста, а саме: вул. Обліски, вул. Грушевського, вул. Хмельницького, вул. Пушкіна, вул. Чернишевського, проспекті Незалежності, вул. Степана Бандери, майдані Січових Стрільців, вул. Чорновола, вул. Довбуша, вул. Нафтовиків, у сквері біля Будинку техніки, в міському парку та в «старій» частині міста. Для виконання даних робіт було використано 173,60 тис. грн.

За кошти депутатського фонду було закуплено та встановлено декоративні клумби по вул. Довбуша та Грушевського на суму 2484 грн.

Забезпечення чистоти вулиць і дворів

Протягом року КП «Комунгосп» виконані наступні роботи:

Практично щоденно проводилося прибирання проїзних частин вулиць міста, тротуарів, територій парків, скверів загальною площею більше 120 тис. м², з збором, навантаженням та вивезенням вуличного змету, з залученням до виконання даних робіт 30 двірників, тракторної та автомобільної техніки, кількох робітників благоустрою; проведено облаштування пандусів на пішохідних переходах по вул. Чорновола, вул. Грушевського, вул. Нафтовиків, проспекті Незалежності. Здійснювалося прибирання території біля сміттєвих майданчиків по вул. Грушевського, 11, 26, 23, вул. Пушкіна, вул. Степана Бандери, вул. Обліски, вул. Хмельницького, вул. Чорновола, вул. Нафтовиків, 10, 18, проспекту Незалежності, 4, 17. Проведено очищення тротуару від трави, глини по вул. Обліски. Постійно прибирались автобусні зупинки по вулицях міста, очищались доріжки та канави на території міського парку, сквері по вул. Чернишевського, очищено від трави головне кільце на майдані Січових Стрільців та тротуарні плити напроти колишнього кінотеатру «Україна». Встановлено мармурову плиту на бюветі в міському парку. В зимовий період здійснювалося прогортання снігу з проїзної частини вулиць міста, тротуарів та підсипання їх протиожиледною сумішшю.

КП «ЖЕО» прибирання прибудинкових територій міста здійснюється постійно.

Утримання мережі відведення дощових і талих вод та підтримання проїзних частин доріг в зимовий час в належному стані

Протягом року КП «Комунгосп» виконані наступні роботи:

Протягом року проводилося утримання в функціональному стані 124 колодязів дощової каналізації, неодноразово прочищено мережу дощової каналізації по вул. Пушкіна, вул. Хмельницького, вул. Грушевського, вул. Нафтовиків, вул. Лаврищева, вул. Чорновола, вул. Зелена та проспекті Незалежності. Проведено ремонт 10 решіток колодязів дощової каналізації, при потребі очищались решітки дощової каналізації після випадання раптової великої кількості опадів, здійснювалися роботи по підняттю горловин колодязів дощової каналізації по вул. Нафтовиків та вул. Зелена. Проведено очищення придорожньої канави та встановлення в ній бетонних лотків по вул. Садовій та вул. Івасюка, проводилося очищення придорожніх канав по вул. Миру, вул. Зелена, вул. Шевченка та ін.

За допомогою підрядних організацій облаштовано дощову каналізацію напроти будинку № 20 по вул. Грушевського, вул. Степана Бандери, привокзальній площі Долинського з/д вокзалу.

Протягом року КП «ЖЕО» виконані наступні роботи:

Проведено очищення водостічних жолобів від піску і трави в багатоповерхових будинках, 780м/п (майдан Січових Стрільців, 1; проспект Незалежності, 7, 19; вул. Степана Бандери, 14; вул. Обліски, 24, 22а, 20; вул. Грушевського, 23).

Благоустрій кладовищ

Протягом року КП «Комунгосп» виконані наступні роботи:

Протягом звітного періоду проводився збір та вивезення побутових відходів з кладовищ міста по вул. Хмельницького та Південній в об’ємі 1450 м³.

На міському кладовищі по вул. Хмельницького здійснено вивезення накопичення ґрунту, чим значно розширено корисну площу під поховання.

На міському кладовищі по вул. Південній проводилася вирубка чагарнику, покіс і вивезення трави.

На кладовищі по вул. Омеляна Антоновича проведено видалення аварійних дерев, постійно здійснюється контроль за станом братської могили та надмогильних пам’ятників видатним долинянам.

Розроблено проект на розширення кладовища по вул. Хмельницького Івано-Франківською філією «НДІ Проектреконструкція».

3. Якісні транспортні послуги і безпечні умови пересування містом

Забезпечення безперебійної роботи міського транспорту

Для всіх транспортних засобів розроблені індивідуальні схема руху та розклад руху. Інтервал руху по основному маршруту РЕМ – ДЕД становить:

з 7.00 год. до 7.28 год. – 7 хвилин;

з 7.33 год. до 8.08 год. – 5 хвилин;

з 8.13 год. до 18.08 год. – 7 хвилин;

з 18.15 год. до 19.20 год. – 15 – 20 хвилин.

З 19.50 год. до 20.20 год. (вечірні рейси на осінньо-зимовий період) проводять чергування 2 транспортні засоби з інтервалом руху 30 хвилин.

З 18.15 год. до 20.20 год. розроблені похвилинні графіки руху з конкретним визначенням часу відправки з міських зупинок по маршруту.Даний графік публікувався в газеті та розміщений у всіх автобусах.

Розроблений також графік чергування у вихідні та святкові дні.

Контроль за роботою міських автобусів здійснюється транспортною комісією безпосередньо та через отримані скарги. З водіями та власниками автобусів проводиться профілактично-роз’яснювальна робота, складаються акти, направляються претензії.

У весняно-літній період забезпечено маршрут до садово-городніх масивів в межах міста по вул. Підлівче.

Камери відео- та фотофіксації у 2011 році не встановлювалися у зв’язку із відсутністю коштів.

Інформаційне забезпечення учасників дорожнього руху

04.08.2011 року міською радою прийнято рішення № 316-9/2011 «Про програму встановлення інформаційних табличок та знаків в м. Долина на 2011 – 2015 роки», відповідно до якої у 2012 році передбачено придбання та встановлення знаків «Автобусна зупинка» та інформаційних табличок з розкладом руху по міських зупинках. На ці потреби у бюджеті 2012 року закладено 40 тис. грн., виконавцем визначено КП «Комунгосп».

Інформація про похвилинні графіки руху у вечірній час з конкретним визначенням часу відправки з міськихзупинок по маршруту РЕМ – ДЕД друкувалися у Віснику міської ради.

Сприяння велосипедному руху в місті

Протягом року в сфері підтримки розвитку велосипедного руху, перш за все було розроблено та прийнято на сесії міської ради стратегічний документ – Концепцію сприяння розвитку велосипедного руху в м. Долина на 2011-2020 роки. Даним документом, було заплановано протягом 2011 року розробити детальний проект влаштування першої велосипедної доріжки в межах вул. Грушевського – Шевченка. Ці роботи було виконано спеціалізованим підприємством Івано-Франківська філія «Укрдіпродор» спільно з НДІ «Проектреконструкція». До процесу розробки проектної документації, крім проектантів та працівників міської ради, також широко залучались різноманітні міжнародні та вітчизняні експерти, представники ДАІ. В рамках розробленого проекту влаштування першої велосипедної доріжки було також виготовлено проект облаштування перехрестя вул. Грушевського – Хмельницького з встановленням там світлофорного об’єкта. На даний момент проектна документація влаштування першої велосипедної доріжки та встановлення світлофорного об’єкта проходить необхідні експертизи та погодження, а протягом 2012 року заплановано працювати над залученням фінансових ресурсів для їх реалізації.

Крім того, протягом 2011 року в контексті підтримки розвитку велосипедного руху в місті було проведено наступні заходи:

організовано перший міський велопробіг в рамках Днів енергії 26-30 квітня;

під час святкування Днів міста проведено змагання з велоквесту серед збірних команд міст Долина, Івано-Франківськ, Львів, Стрий, Болехів;

в ЗМІ та на офіційному сайті міської ради було розміщено ряд інформаційних матеріалів про користь їзди на велосипеді, а також опитувань щодо окремих аспектів розвитку велосипедного руху в місті.

4. Ефективне управління нерухомим майном

територіальної громади міста

Залучення коштів від продажу нежитлових приміщень

У 2011 році було виготовлено технічну документацію на 10 нежитлових приміщень комунальної власності. Виконано роботи по технічній інвентаризації 11 об’єктів. Затверджено незалежну оцінку на 3 нежитлові приміщення.

Проведення приватизації об’єктів шляхом аукціону.

Виставлено на аукціон 3 об’єкти комунальної власності, з яких 2 приватизовано шляхом продажу на аукціоні, загальною площею 88,9 кв. м, на суму 338000,00 грн., а саме:

нежитлова будівля (вбиральня)загальною площею 23,2 кв. м, вул. Шевченка, 2а. (аукціон відбувся – 11 квітня 2011 року);

частина нежитлового приміщеннязагальною площею 65,7 кв. м, вул. Грушевського, 11 (аукціон відбувся – 20 вересня 2011 року).

Станом на грудень 2011 року кількість майна комунальної власності становить 74 об’єкти (загальна кількість об’єктів комунальної власності – 90, з яких 16 приватизовано, шляхом аукціону протягом 2009-2011рр.).

Залучення коштів від передачі в оренду нежитлових приміщень

Протягом року здійснювався контроль щодо фінансових поступлень від оренди нежитлових приміщень та їх ефективного використання.

Станом на 01.01.2012 року перелік майна комунальної власності територіальної громади міста Долина, що перебуває в оренді, налічує 45 об’єктів. Балансоутримувачами є комунальні підприємства «Комунгосп», «Житлово-експлуатаційна організація» та «Архітектурно-планувальне бюро «Арка» (оренда рекламних носіїв), якими проводиться робота по укладенню договорів оренди, відповідно до рішень міської ради та її виконавчого комітету, звітів про незалежну оцінку майна.

КП «ЖЕО»:

– 43 об’єкти, загальною площею 9700,1 кв. м, з них звільнені від орендної плати 31 об’єкт загальною площею 8766,53 кв. м.

Стан розрахунків орендарів за оренду нежитлових приміщень:

нарахована орендна плата – 164,2 тис. грн.;

оплачено – 169,3 тис. грн. (із врахуванням погашення заборгованості за минулий рік).

КП «Комунгосп»:

2 об’єкти загальною площею 586,1 кв. м;

нарахована орендна плата – 25776,16 тис. грн.;

оплачено – 19976,11 тис. грн.

Суб’єктам господарювання, які мають заборгованість за оренду комунального майна вручено досудові претензії.

На базі колишнього сільзаводу створено комунальне підприємство – «Долинська сіль» Долинської міської ради, запис про реєстрацію внесено 12.07.2011 року.

Рішенням міської ради від 26 травня 2011 року № 231-7/2011 затверджено статут підприємства

Основними напрямками діяльності Підприємства є :

– видобуток, використання, реалізація природних розсолів;

– виготовлення та реалізація виварювальної солі;

– надання послуг по оздоровленню та бальнеології;

– надання послуг по організації відпочинку;

– відновлення, збереження та утримання в належному стані культурно-історичного комплексу «Долинська солеварня»;

– створення та утримання місць громадського відпочинку для жителів та гостей міста;

– здійснення інформаційно-промоційної діяльності з метою формування позитивного іміджу та залучення потоків туристів та інвестицій.

Залучення коштів від надання в оренду інформаційних стендів

Протягом року проводилася робота щодо належного використання інформаційних стендів.

Станом на 01.01.2012 р. на території м. Долина розташовано 87об’єктів зовнішньої реклами, а саме:

– бігборди – 11 шт.рекламні конструкції односторонні або двосторонні на одній або двох металевих опорах на залізобетонній подушці;

– рекламні щити прикріплені до фасаду магазинів – 28 шт. ;

рекламні щити на двох металевих опорах (рекламна площа до 8 м. кв) – 27 шт. ;

– вказівники -10 шт. ;

– рекламні щити прикріплені до опори вуличного освітлення 3 шт. ;

– окремо стояча конструкція «дошка для реклами» – 8 шт.

В центральній частині міста також розташовується виносна тимчасова рекламна конструкція спотикач (штендер).

В даний час 32 суб’єкти підприємницької діяльності отримали дозволи на розміщення зовнішньої реклами на 45 рекламних засобів.

Для погодження об’єктів зовнішньої реклами у Службу автомобільних доріг в Івано–Франківській області направлено 8дозволів.

Надіслано 43 повідомлення власникам зовнішньої реклами, які самовільно встановили об’єкти зовнішньої реклами. На дані повідомлення відреаговано та демонтовано добровільно 14 рекламних засобів.

Приватизація державного житлового фонду

В місті Долина протягом часу приватизації житла, правом на неї скористалось майже 88,25 відсотків жителів. Власниками квартир стали 4989 наймачів, а житловий фонд становить 5655 помешкань.

За 2011 р. у місті приватизовано 53 квартири загальною площею 2279,9 кв. м, відповідно: однокімнатних – 19; двокімнатних – 17; трьохкімнатних – 13; чотирьохкімнатних – 4.

5. Ефективне управління земельними ресурсами

Залучення коштів від продажу або надання в оренду земельних ділянок

Протягом року відділом земельних ресурсів підготовлено та міською радою укладено 80 договорів оренди земельних ділянок (в тому числі додаткових угод до договорів), якими передано в оренду 12,86 га земельних ділянок за які орендарі повинні сплачувати 965,3 тис. грн. в рік., а всього в оренду передано 413,27 га землі (площа земель Долинської міської ради становить 2022,0 га).

У 2011 році міський бюджет отримав 11246,42 тис. грн. плати за землю, що становить 44 відсотки від загальних доходів міського бюджету.

Від продажу землі отримано 471,94 тис. грн.

Рішенням міської ради від 14.07.2011. № 308-8/2011 “Про перелік земельних ділянок для продажу на земельних торгах” включено в перелік земельну ділянку площею 0,0600 га по вул. Лесі Українки, 20, для будівництва та обслуговування станції технічного обслуговування автомобілів для продажу права оренди на земельних торгах.

Подано пропозиції щодо продажу прав на вільні земельні ділянки по вул. Обліски.

Також проводиться робота по стимулюванню до укладення договорів оренди земельних ділянок, а саме:

– направлено 6 повідомлень про необхідність укладення договору оренди земельної ділянки, з них виконано 4.

– проведено розрахунок заборгованої орендної плати та направлено листи-претензії по 8 земельних ділянках, підготовлено матеріали для подання до суду про стягнення заборгованості.

– направлено 4 нагадування про необхідність звернення з заявою про продовження договору оренди, з них всі виконано.

– за рішенням суду розірвано договір оренди земельної ділянки площею 1,8000 га по вул. Помаранчевої Революції, 3 для будівництва та обслуговування п’яти багатоповерхових житлових будинків з систематичним неплатником орендної плати фірмою “Денеб”.

Щодо залучення інвесторів до будівництва на землях промислової зони

Протягом 2011 року стосовно земельної ділянки запланованої в якості інвестиційного майданчика «Нова промислова зона м. Долина» було проведено ряд заходів, спрямованих на поширення інформації про неї серед потенційно зацікавлених інвесторів, зокрема:

виготовлено інформаційний щит, який встановлено в холі адмінбудівлі;

розроблено інформаційний плакат, який включено до постійно діючої виставки інвестиційних можливостей Прикарпаття в будівлі ОДА;

інформацію про ділянку розміщено в мережі Інтернет на національному інвестиційному порталі, розробленому проектом USAID-LINC, а також на офіційному сайті Долинської міської ради.

Ефективний облік землі

Виготовлено цифровий топографічний план масштабу 1:2000 на частину території Долини площею 650 га. Одержано в паперовому (карти масштабу 1:2000 в кількості 15 шт. (ДСК)) та цифровому вигляді.

Проект землеустрою щодо встановлення (відновлення) межі м. Долина площею 2048,88 га погоджено з Долинською районною радою, Долинською райдержадміністрацією та подано звернення до Івано-Франківської обласної ради з проханням погодити проект землеустрою та звернутися до Верховної Ради України з пропозицією щодо встановлення (відновлення) межі м. Долина.

До п’яти проектних організацій звернено з проханням надати обмінні файли сформовані ними по результатах робіт виконуваних на території м. Долина. Три з них надали витребувану інформацію.

По матеріалах інвентаризації на 90 відсотків створено базу даних власників та землекористувачів присадибних земельних ділянок на території міста.

Постійно ведеться контроль за виконанням прийнятих рішень міською радою по земельних питаннях.

6. Привабливий вигляд міста

Забезпечення чистоти на сміттєвих площадках та вулицях міста

Протягом року КП «Комунгосп» виконані наступні роботи:

Утримання в належному стані всіх сміттєвих майданчиків по вулицях міста; придбано та встановлено додатково 51 контейнер для ТПВ та 87 урн.

Проведено реконструкцію сміттєвих майданчиків по вул. Чорновола, 10, вул. Південній, вул. Тупіковій; облаштовано спеціальні місця для збору макулатури на сміттєвих майданчиках по вул. Хмельницького, 17, вул. Обліски, 2, вул. Грушевського, 11, проспекті Незалежності, 4, 17.

За звітній період в середньому шість раз в тиждень проводилося вивезення та захоронення твердих побутових відходів з сміттєвих майданчиків по місту, всього за рік вивезено 35,70 тис. м³ ТПВ.

Успішно реалізовувалися заходи по роздільному збору сміття, чим зменшено можливу заподіяну шкоду навколишньому природному середовищі, а також дало змогу зекономити значну частину енергетичних ресурсів.

Відремонтовано бокові плити на сміттєвих майданчиках по вул. Чорновола, 10, проспекті Незалежності, 4, 17, вул. Степана Бандери. Проведено підсипку заїздів до сміттєвих майданчиків по вул. Грушевського, 11, вул. Винниченка, проспекті Незалежності, 4, 17; облаштовано основу сміттєвого майданчика по вул. Верховинця.

Протягом року КП «Комунгосп» проводилася ліквідація стихійних сміттєзвалищ, в основному по вул. Нафтовиків, вул. Чорновола, вул. Лесі Українки, вул. Грушевського, вул. Обліски.

Озеленення міста

Протягом року КП «Пролісок» виконані наступні роботи по озелененню:

В зимовий період підприємством проводилася підготовка насіння і посів квіткових культур в теплиці.

До Великодніх свят було висаджено 52000 штук братчиків (віола трьохколірна): біля пам’ятника Т.Г. Шевченка, пам’ятника Борцям за Українську державу, пам’ятника Хреста Голодомору, транспортна розв’язка «кільце».

Висаджено 150 штук сульфінії, петунії, настурції, чорнобривців у квіткові вази по місту. Проведена ландшафтна реконструкція клумб біля пам’ятника М. Грушевського. Клумбамає вигляд килима, малюнок на якому відтворено за допомогою бегонії «Індіана» та седуму вічнозеленого.

Проводиться постійний догляд за існуючими квітниками.

Були підстрижені живоплоти біля відділення поштового зв’язку, біля гастронома «На Брочкові», біля відділення Ощадбанку, в сквері Будинку Техніки, по вул. Грушевського, по проспекті Незалежності, в старій Долині.

В теплиці була вирощена власними силами і коштами розсада квітів для влаштування квітників по місті в кількості 175 тис. штук. Безкоштовно надавали розсаду для дитячих садків і шкіл міста в випадках звернень, а також до пам’ятних знаків в місті.

Для урочистих подій в місті надавались букети і кошики з живих квітів вирощених в теплиці.

Проведена формовка туї західної біля адміністративного корпусу районної ради і по вул. Грушевського.

По закінченню сезону були прибрані рослинні залишки квітів і вивезені з клумб.

Підготовлені і перекопані всі існуючі клумби до наступного сезону.

Прийнято активну участь у створені скверу «Калинова алея», де були висаджені 43 кущі калини і створена клумба у вигляді двох вишитих рушників.

Проведена санітарна чистка і формування крон клена кулястого по вул. Грушевського.

Проводиться постійний догляд за сквером міст побратимів, а саме висаджувались квіти, прополювали та рихлили землю, підстригали кущі.

Згідно із Програмою озеленення міста на 2011 рік було використано коштів в сумі 313000 грн.

Заходи щодо попередження самовільного будівництва

У даному напрямку протягом року проводилась роз’яснювальна робота серед населення щодо недопущення самовільного будівництва, так у «Віснику міської ради» тижневика «Добра справа» було опубліковано статтю «Самовільне будівництво або «побудуй собі проблему».

Спільно з Інспекцією архітектурно будівельного контролю в Івано-Франківській області проводились 4 планові та 11 позапланових перевірок на 19 об’єктах, в ході яких виявлено ряд порушень зі сторони забудовників, які розпочали самовільне будівництво без затвердженої містобудівної документації та відповідного дозволу на початок будівельних робіт, були притягнуті до адміністративної відповідальності.

Проведена робота по інвентаризації самовільно збудованих гаражів в гаражних кооперативах, надано ряд вимог та рекомендацій щодо впорядкування територій на яких здійснено самовільне будівництво.

7. Безпека життя мешканців та гостей міста

Створення безпечних умов у відпочинкових зонах

У 2011 році безпеку відпочиваючих на воді під час катання на човнах, катамаранах і скутерах забезпечував рятувальний пост комунального підприємства «Комунгосп», персонал якого пройшов відповідне навчання і має необхідне спорядження та інвентар. Фінансові витрати на його утримання здійснюються з міського бюджету. Долинською РДА передано в розпорядження підприємства моторний човен.

Дотримання правопорядку

Адміністративною комісією при виконавчому комітеті міської ради спільно з відділом інспекції проводиться робота щодо запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів (зокрема у засобах масової інформації ведеться інформаційно – роз’яснювальна робота щодо прав і обов’язків громадян у сфері благоустрою, правил торгівлі алкогольними, слабоалкогольними та тютюновими виробами, куріння тютюнових виробів у заборонених місцях, правил користування жилими приміщеннями, правил торгівлі на ринках тощо).

Міською радою спільно з органами міліції проводиться робота щодо дотримання правопорядку, зокрема щодо куріння тютюнових виробів у заборонених місцях Так, протягом 2011р. – І кварталу 2012 року адміністративною комісією розглянуто 35 протоколів про зазначені адмінправопорушення. За результатами розгляду громадяни, які вчинили адміністративні правопорушення були притягнуті до відповідальності у вигляді штрафу на загальну суму 340 грн.

Протягом 2011р. адміністративною комісією розглянуто 87 протоколів, внаслідок яких правопорушники були притягнуті до відповідальності у вигляді штрафу на загальну суму 14365 грн.

Міською радою інформуються депутати про випадки вчинення жителями міста адміністративних правопорушень чи порушень кримінального кодексу та рекомендується депутатам проводити роз’яснювальну роботу на округу серед населення м. Долина з метою недопущення аналогічних вчинків у майбутньому.

Створення умов для безпечного дорожнього руху

Протягом року КП «Комунгосп» та Долинським ВДАІ були виконані наступні заходи та роботи:

Долинським ВДАІ проводились профілактичні відпрацювання щодо безпечного перевезення дітей шкільними автобусами, а також проводились заняття в навчальних закладах щодо безпечної поведінки дітей на вулиці.

Двічі на рік здійснено нанесення розмітки пішохідних переходів по вул. Грушевського, вул. Чорновола, вул. Степана Бандери, вул. Пушкіна, вул. Довбуша, вул. Нафтовиків, вул. Шевченка, вул. Омеляна Антоновича, проспекті Незалежності та вул. Шептицького.

Встановлено 10 дорожніх знаків по вул. Торгова, вул. Омеляна Антоновича, вул. Чорновола, вул. Грушевського, вул. Котляревського, проспекті Незалежності; відремонтовано 9 дорожніх знаків.

В 2011 році на замовлення Долинської міської ради спеціалізованою проектною організацією НДІ «Проектреконструкція» було виготовлено робочий проект «Влаштування світлофорного об’єкта на перехресті вул. Грушевського – Хмельницького в м. Долина». Даний проект розглядається як частина великого проекту облаштування першої велосипедної доріжки в межах вулиць Грушевського – Хмельницького. Крім регулювання автомобільного руху та потоків пішоходів, даним проектом передбачається встановлення окремого світлофора для регулювання перетину перехрестя велосипедистами. На даний час даний проект облаштування перехрестя і встановлення світлофора проходить необхідні експертизи та погодження разом із цілісним проектом першої велосипедної доріжки. На наступній стадії, в 2012 році заплановано працювати над залученням коштів в реалізацію проекту влаштування першої велосипедної доріжки, разом з облаштуванням світлофора на перехресті вул. Грушевського – Хмельницького.

Розроблено робочий проект на будівництво об’їзної автомобільної дороги (об’єднання вул. Обліски—вул. Нафтовиків) в м. Долина Державним підприємством УКРДІПРОДОР. Відповідно були проведені інженерно-геологічні вишукування та топогеодезичні роботи по зйомці території.

8. Комфортні умови відпочинку жителів міста та гостей

Вдосконалення інфраструктури парку та скверів міста

Протягом року КП «Комунгосп»в міському парку по вул. Шевченка-Міцкевича додатково встановлено 12 дерев’яних лавок, 18 урн для сміття, одну дитячу колисанку, проведено ремонт трьох дитячих колисанок, додатково встановлено 6 світлоточок,

У дні весняної толоки на території міста висаджено велику кількість саджанців дерев та кущів. Проведено реконструкцію двох джерел в міському парку.

Постійно виконувалися різні заходи по підтриманню чистоти в парках міста, проводився збір і вивезення сміття, покіс і вивезення трави, обрізка гілок дерев, розчистка тротуарних доріжок.

Створено інформаційну програму по облаштуванню прибудинкових територій та скверів міста малими архітектурними формами, інженерними комунікаціями з освітленням.

Збільшення кількості парків та відпочинкових зон

З метою облаштування паркової зони по вул. Грушевського (біля Будинку техніки) студентами Болехівського лісогосподарського коледжу розроблено два дипломні проекти по проведенню благоустрою території, виконано інвентаризацію існуючих деревних насаджень.

По вул. Котляревського та вул. Омеляна Антоновича проведена інвентаризація зелених насаджень, розроблено проектні пропозиції по освоєнню території.

По вул. Пачовського (біля гімназії №1) проводилися роботи по уточненню території для розроблення благоустрою.


Облаштування ігрових та дитячих майданчиків.

КП «ЖЕО» встановлено в 2011р. окремі конструкції дитячих майданчиків по вулицях: проспект Незалежності, 12, стадіон Гімназії №1 (ст. Долина) , вул. Стефаника (автодром, ст. Долина), вул. Чорновола, 14, вул. Чорновола, 12, вул. Пушкіна, 5.

з/п

Назва виробу

К-ть

Адреса

Вартість виробу, грн.

1

Гойдалка «Ланцюжки»

1

Пр. Незалежності 12

3592

2

Гойдалка «Ланцюжки»

1

Стадіон Гімназії №1

3592

3

Карусель

1

Стадіон Гімназії №1

5256

4

Гойдалка «Ланцюжки»

1

Вул. Стефаника (автодром)

3592

5

Карусель

1

Вул. Стефаника (автодром)

5256

6

Гірка

1

Вул. Чорновола 14

3924

7

Баскетбольна стійка

1

Вул. Пушкіна 5

2812

8 Басктбольні щити 2

Вул. Чорновола 12

——–

Всього

9

24100

Біля будинку 2 по проспекту Незалежності було реалізовано проект будівництва комплексного дитячого спортивно-ігрового майданчика для навколишнього мікрорайону за рахунок коштів залучених ГО «Центр підтримки та розвитку реформ», внеску мешканців будинку.

КП «Комунгосп» встановлено окремі конструкції дитячого майданчика по вул. Кармелюка.

За кошти депутатського фонду було:

– придбано та встановлено гойдалки по пр. Незалежності,12 на суму 1288 грн.,

– встановлено дитячий павільйон та гойдалки на території скверу біля ЗОШ №7 на суму 10000 грн.,

– придбано та встановлено металічну гірку по вул. Чорновола, 14 на суму 3924 грн.

– виготовлено та встановлено дитячі гірки по вул. Південна на суму 3000 грн.,

– облаштовано огорожу дитячого майданчика по вул. Хмельницького, 19 на суму 5300 грн., по вул. Грушевського на суму 3059 грн.


Організація змістовного дозвілля

Значну частину заходів з організації дозвілля долинян та гостей міста було організовано та проведено у краєзнавчому музеї «Бойківщина» Тетяни та Омеляна Антоновичів. У 2011 році тут відбулася виставка творів Миколи Ханаса «Бачило око», за результатами подорожі країнами Європи волонтера Корпусу Миру США Робін Ілейжер проведено фотопрезентацію її робіт.

13 березня 2011 року організовано та проведено Міжнародні наукові читання “Мирослав Антонович. Знаємо. Пам’ятаємо…”».

З метою збереження та популяризації звичаїв, традицій та ремесел, що збереглися на Долинщині було проведено ряд майстер-класів, а саме:

  • з ковальства;

  • декорування одягу аплікацією та вишивкою;

  • з писанкарства;

  • по створенню сучасних зачісок;

  • ліплення вареників.

Дані заходи було спрямовано на розширення світогляду та наближення дітей до вивчення історії краю.

На основі зібраного матеріалу про народних майстрів та умільців Долинщини в рамках святкування Дня міста (28 серпня 2011 р.) проведено «Свято Ремесел 2011», «Свято ковалів» та фестиваль бойківського меду.

В рамках Дня міста було організовано ряд культурно-мистецьких заходів, зокрема, концерт «Долинські віртуози», рок концерт, гала концерт, спортивно-розважальні такі як рибальський турнір, велоквест, козацькі забави та інші.

З метою пропагування культури, традицій і звичаїв бойків спільно з Лолинським аматорським колективом було проведено «Бойківське весілля».

Протягом року при музеї активно працювали «Клуб любителів краєзнавства», фотоклуб «Промінь» та клуб «Друзі музею».

Спільно з районними структурами та освітніми установами міста було проведено «Яворина 2011», фестиваль «Карпатське літо».

Забезпечення цікавого дозвілля впродовж року пропонував дитячий народний театр «Над часом». Впродовж минулого року було проведено ряд вистав:“Валентин і Валентина”, “Діалог, якого не було”, “Крейзі“, “Вередуни”, “Снігова королева“, мініатюри: «Квітка кохання», “Хто в домі господар“, “Театральні балаболи“, “Ти звідки?“, “ Ура, театр!“.

Проведення реконструкції та відновлення пішохідних доріжок у місті

Протягом 2011 року підприємством КП «Комунгосп» виконано роботи на суму 310996,22 грн. Зокрема: встановлено тротуарну плитку по вул. Омеляна Антоновича, 21 та вул. Грушевського (біля «Ощадбанку») і частково по вул. Грушевського, 20; проведено реконструкцію моста через річку Турянка (біля міського ставу, вул. Міцкевича); здійснено реконструкцію пішохідної доріжки по вул. Грушевського (біля Будинку Техніки).

9. Здорове навколишнє природне середовище

Впорядкування водних ресурсів міста

З даною метою та для створення комфортних умов мешканцям міста у міському парку оновлено та впорядковано два джерела. Навколо них створено відповідний благоустрій території. У 2011 році розпочато роботу по впорядкування джерела за територією ЗОШ №7.

Підготовлено договір з Івано-Франківським обласним виробничим управлінням по меліорації і водному господарству на розробку робочого проекту «Регулювання і берегоукріплення р. Сівка».

КП «АПБ «Арка» розроблено 2 ескізні проекти: по реконструкції джерела в рекреаційно-відпочинковій зоні по вул. Обліски, по реконструкції існуючого джерела в рекреаційно-відпочинковій зоні міського парку в м. Долина.

10. Якісні та доступні торговельні, побутові та туристичні послуги

Підняття культури торговельного обслуговування

У 2011 році продовжувалося будівництво нового ринку по вул. Шевченка, розпочато торговельну діяльність у першій черзі тимчасових споруд, в т. ч. відкрито кафе. Територію облаштовано твердим покриттям, біля ринку встановлена автобусна зупинка, у ринкові дні забезпечено транспортне сполучення міськими автобусами.

Розвиток туристичної галузі

Протягом року спільними зусиллями Долинської міської ради та ТІЦ «Бойківщина» було зроблено ряд вагомих кроків в напрямку промоції туристичних можливостей міста Долина та Долинського району. Зокрема, в сфері роботи зі ЗМІ, було підготовлено 28 статей, які розміщені в газеті «Добра справа», 1 інформаційне повідомлення в журналі «Український пасічник» (м. Львів), 1 анонс в журналі «Пасіка» (м. Київ), 1 програму проведення «Свята бойківського меду» в газеті «Рідне поле» (м. Стрий). Звучало 5 інформаційних повідомлень тривалістю на радіо «Хвиля гір 106,2FM» по висвітленню заходів, що проводилися в рамках святкування Днів міста Долина. Розміщено 14 повідомлень в мережі Інтернет на сайтах: www.pravda.if.ua; www.museum.if.ua; www.velo-stalker.if.ua; www.galychyna.if.ua; www.rtic.if.ua ; www.rada.dolyna.info

З метою інформування потенційних туристів про цікаві події в м. Долина, було надруковано та встановлено 4 бігборди (4х2 – 2 шт. та 6х3 – 2 шт.):

  • Анонс «Свята бойківського меду» (2 шт.) – один був встановлений при в’їзді в Долину, інший – в Моршині.

  • Анонс Всеукраїнського кубкового турніру серед юнаків та юніорів «Кубок Карпат» (2 шт.) – один був встановлений при в’їзді в Долину, інший – в центрі міста, навпроти магазину «АВС».

Важливим елементом роботи в напрямку промоції туристичних можливостей міста було виготовлення документації на встановлення 2-х туристично-інформаційних кіосків. Для досягнення цілі була виконана така робота: було подано заяву на одержання дозволу на розміщення об’єкта торгівлі (сфери послуг) (малої архітектурної форми, відділом містобудування та архітектури, виготовлено дві схеми прив’язки МАФ, одержано листи-узгодження органів санітарного контролю та погоджений сортиментний перелік. Проте, на жаль, робота була призупинена через законодавчі колізії в питанні регламентування встановлення МАФів. Її планується відновити та повністю завершити протягом 2012 року.

Для наочної візуалізації та інформування туристів, в м. Долина було також встановлено інформаційний сіті-лайт на вулиці Грушевського неподалік Долинської школи-інтернат. По обидві сторони сіті-лайта розміщені туристичні карти міста Долина та району. На картах позначено позначками цікаві туристичні місця, історичні пам’ятки, музеї, деякі туристичні маршрути, списки місць відпочинку та місць харчування.

Крім того, ТІЦ «Бойківщина» в 2011 році приймав участь у туристичній виставці «Писанкове Прикарпаття». На виставці що відбувалася в Івано-Франківську в рамках відзначення Всесвітнього дня туризму та Дня туризму в Україні в співучасті з спеціалістами відділу туризму та інвестицій Долинської РДА було представлено експозицію промоційних матеріалів міста та району. Серед матеріалів були буклети «Сім незабутніх вражень бойківського краю» українською та польською мовами, листівки «Свято бойківського меду», буклети приватних об’єктів туристичної інфраструктури.

Питанням розвитку туризму в м. Долина у 2011 році в рамках відповідної програми займалась громадська організація «Туристично-інформаційний центр «Бойківщина». Робота організації в цілому була спрямована на стимулювання та координацію туристичних процесів району, управління ними, популяризацію існуючого та створення нового туристичного продукту для наповнення програми перебування туристів та забезпечення послідовного зростання темпів розвитку туризму в місті Долині та районі.

Зокрема, в напрямку збільшення кількості туристичних маршрутів ТІЦ було проведено наступні заходи:

  • Описані 3 маршрути вихідного дня: «На гору Яйко Ілемське», «На гору Горган Ілемський», «На полонину Гича». Розроблено та підготовлено до друку листівки з описаними маршрутами вихідного дня;

  • З метою розвитку велосипедного руху та велотуризму в Долині було подано проектну заявку на обласний конкурс з туризму одним із заходів якого було проведення змагань «Велоквест». В підсумку проект було реалізована в рамках Днів міста Долина.

Також, протягом року ТІЦ «Бойківщина» безпосередньо організовував або долучався до проведення існуючих, а також створення нових спеціальних нагод відвідати Долинщину для туристів, зокрема:

  • В Долині, вже втретє проведено «Свято бойківського меду» в рамках святкування Днів міста. Цього року на святі було зареєстровано 60 пасічників-учасників Західної та інших регіонів України, Завдяки цьому підвищилася активність місцевих пасічницьких об’єднань, підвищився інтерес до участі в майбутніх аналогічних заходах в широкого кола пасічників, а також збільшилося коло відвідувачів, в тому чисті й іногородніх.

  • В результаті налагоджених партнерських стосунків між ТІЦ та керівництвом ВГО «Братства бджолярів України», яка є однією з співорганізаторів Міжнародного конгресу «Апімондія-2013» було досягнуто домовленості про включення туристичних маршрутів Долинщини в туристичну програму конгресу – заходу міжнародного рівня в світі бджільництва. Розробка пропозицій маршрутів для «Апімондії-2013» включена в Програму діяльності ТІЦ «Бойківщина на 2012 рік.

  • Завдяки успішному проведенню свята бойківського меду, Долина стане місцем проведення «Весняного звіту бджолярів в Карпатах» в кінці квітні 2012 року. Для обміну досвідом та навчання, Долину відвідають близько 300 бджолярів. До складу оргкомітету входить ТІЦ «Бойківщина», редакція журналу «Український пасічник», ГО «Братство карпатських бджолярів».

  • Вперше в рамках святкування Днів міста Долини 2011 було проведено Турнір з риболовлі «Долинське озеро – 2011», в якому взяли участь 22 учасники-рибалки. Турнір відвідало близько однієї тисячі осіб. Результатом цих змагань стало формування стратегічного бачення програми розвитку рибальства як виду активного відпочинку, а також збільшення кількості змагань з акцентом на зимовий період року.

  • Проведено Всеукраїнський кубковий турнір серед юнаків та юніорів «Кубок Карпат» та V етап Чемпіонату України з фрі-файту дивізіону «Еліта». Участь у турнірі взяли 80 учасників з 8 областей України. В результаті налагодженої співпраці між ТІЦ «Бойківщина» та керівництвом Всеукраїнської федерації фрі-файту та контактних єдиноборств було прийнято рішення спільного проведення “Міжнародного турніру серед юнаків з фрі-файту “КУБОК КАРПАТ” 1-3 червня 2012 року. Участь у турнірі братимуть команди з Росії, Молдови, Румунії та України, загальною кількістю близько 100 осіб.

Крім того, ТІЦ «Бойківщина» протягом року було проведено систематизацію туристичних об’єктів та атракцій. Створено електронну базу даних, яка включає інформацію про заклади проживання, харчування та обслуговування. Робота проводилася на протязі всього звітного періоду. Набута інформаційна база завжди використовувалася при виконанні заходів Програми та статутної діяльності ТІЦу. На даний час цю інформаційну базу готуємо до розміщення на сайті Долинської міської ради в розділі «Відпочинок в Долині».

Було розроблено медійну карту Івано-Франківщини та прилеглих до Долинщини територій Львівської області. Наявність систематизованої інформації щодо ЗМІ значно спростила роботу в напрямку поширення інформації про заходи, які організовувалися ТІЦ.

Було здійснено 6 робочих візитів в міста Моршин та Трускавець для зустрічей з представниками місцевих туристичних компаній: ЗАТ «Трускавецькурорт», туроператор «Тур-Галичина», туроператор «Європа», туристична компанія «Україна», СКК «Моршинкурорт». Було поширено промоційні матеріали та досягнуто домовленостей про включення туристичних атракцій Долинщини в майбутні туристичні екскурсійні маршрути.

Даний пріоритет, на жаль, не вдалось реалізувати протягом 2011 року, проте роботи над пошуком можливого фінансування такого проекту активно ведуться ТІЦ «Бойківщина» та Долинською міською радою серед донорів міжнародної технічної допомоги.

11. Розвиток духовності, культури, патріотичного виховання

Розвиток культури

Значну увагу у напрямку збереження історичної спадщини була присвячена науково-дослідна робота працівників музею. Впродовж року було записано багато спогадів, зібрано документальних матеріалів, за результатами досліджень опубліковані статті, висвітлено події в засобах масової інформації та на сайтах міської ради і музею «Бойківщина».

Виготовлено та встановлено на музею таблички, що будівля збудована на кошти Омеляна Антоновича, при в’їзді у місто рекламні щити про музей.

До Всеукраїнського дня музеїв 5 вересня було організовано та проведено спільну скап-конференцію із музеями міст-побратимів Саки, Рубіжне, а також музеєм ім. Івана Гончара «Національний центр народної культури» міста Києва.

Розвиток культури в місті потребує значних капіталовкладень. На потреби дитячої художньої школи Благодійний фонд міста Долина за підтримки волонтерів Корпусу Миру організував «тихий аукціон». Від аукціону та благодійності гостей дитяча художня школа отримала понад 3 тис. грн.

Впродовж звітного року жодне свято чи масовий захід не відбувався без участі міського духового оркестру. Комунальний заклад «Міський духовий оркестр» протягом року взяв участь у 36 заходах, фестивалях, концертах. Його робота напрямлена на розвиток духовності, культури та мистецтва, популяризації національної та світової культурної спадщини, формування комфортного, гармонійного та національно – свідомого середовища.

Вивчення історії та краєзнавства міста

Як результат науково-дослідницької роботи краєзнавчого музею «Бойківщина», клубу любителів краєзнавства став випуск ІІІ збірника «З історії Долини».

З метою вивчення історії та розвитку міста спільно із відділом освіти РДА було розроблено програму залучення учнівської молоді до екскурсій по музею, а також за сприянням профспілкових організацій підприємств та установ міста організовано екскурсії для їхніх працівників.

Впродовж року у «Віснику міської ради» тижневика «Добра справа» та на офіційних сайтах міської ради і краєзнавчого музею «Бойківщина» було опубліковано близько 40 статей про історичні факти з життя міста, про відомих людей долинщини.

Розвиток патріотизму

З метою пропаганди та ознайомлення із символікою міста (Герб, Прапор, Гімн) за кошти міської ради було виготовлено плакати та розповсюджено по закладає освіти, культури на підприємствах міста.

Відповідно до програми підтримки діяльності комунального закладу “Долинський муніципальний духовий оркестр” дана установа протягом 2011 року була профінансована в повному обсязі, видатки за рік склали 307360 грн.

В 2011 році в м. Долина налічувалось 8 міст побратимів, з яких закордонних – 5:

  • Гродзіск Великопольський (Польща);

  • Нова Сажина (Польща);

  • Немодлін (Польща);

  • Орхей (Молдова);

  • Прерія Вілидж (США);

  • Новоград Волинський (Житомирська обл., Україна);

  • Рубіжне (Луганська обл., Україна);

  • Саки (АР Крим, Україна).

Основною метою співпраці було налагодження тісних міжлюдських та міжінституційних зв’язків, а також взаємне вивчення культурних і національних особливостей, сприяння міжнаціональному порозумінню. Даний вид зовнішньої діяльності базувався насамперед на проведенні двосторонніх обмінних візитів. Так, зокрема, до кожного з вищезазначених міст-побратимів (окрім Прерії Вілидж, США), в рамках святкування днів міста, місцевих та національних свят, протягом року відряджались офіційні делегації міста Долина, що складались з представників влади, підприємців та громадських активістів. Із зустрічними візитами делегації кожного з цих міст протягом року відвідували також місто Долина. Заходом, який в 2011 році зібрав представників більшості міжнародних та українських партнерів нашого міста було святкування Днів міста Долина 26-28 серпня.

Окремий офіційний візит до нашого міста 8-9 грудня вперше здійснили представники наймолодшого нашого побратима – молдовського міста Орхей. В рамках дводенного перебування учасники делегації в складі 11 чол., на чолі з віце-примаром Геннадієм Маноло, були присутні на урочистому засіданні сесії міської ради з нагоди Дня місцевого самоврядування, зустрілись з міським головою, відвідали туристичні об’єкти та промислові підприємства регіону, а також зіграли товариський футбольний матч з колегами із Долинської міської та районної рад.

Для кращого ознайомлення мешканців Долини з кожним із зазначених міст побратимів, на офіційному Інтернет-сайті Долинської міської ради було створено відповідний розділ „Міста побратими”. В ньому розміщено розширену інформацію про кожне з партнерських міст, а також історію спільних заходів.

Обмінні візити між Долиною та містами побратимами активно здійснювались протягом року у в формі професійних відвідин.

Так, зокрема в традиційному малярському пленері, що проходив в травні у місті Гродзіск Великопольський на особисте запрошення бурмістра та старости прийняв участь долинський художник Юрій Фреїв.

Як завжди активною була співпраця між Долиною та польським містом Нова Сажина в галузі спорту.

Протягом року юні спортсмени вихованці Долинської ДЮСШ прийняли участь в ряді міжнародних змагань на території Польщі з футболу та плавання.

З метою вивчення культури Бойківщини, гостювала делегація дітей з най східнішого міста побратима – Рубіжного.

Представники культурно-просвітницьких кіл нашого міста, традиційно на запрошення влади міста Новоград-Волинського, приймали участь в щорічному святі Лесині Джерела, в честь визначної української поетеси Лесі Українки.

День міста

В рамках святкування Дня міста 26 серпня 2011 року була проведена урочиста сесія міської ради, в якій прийняли участь представники місцевої влади міського та районного рівня, почесні гості, громадськість Долини, а також Анатолій Копець – виконавчий директор Асоціації «Енергоефективні міста України», в рамках якої місто Долина працює ще з 2008 року.

Під музичний супровід муніципального оркестру нагрудні знаки «Почесний громадянин міста Долина» були вручені почесним громадянам міста: Стецику Василю Прокоповичу, Коваль Омеляну Васильовичу, Дудару Олегу Степановичу, Захарії Михайлу Івановичу, а також дочці почесного громадянина міста Антоновича Володимира Йосиповича – Оресті Володимирівні, дочці Мельника Ярослава Миколайовича – Вірі Ярославівні, дочці Соловія Юрія Богдановича – Оксані Юріївні, батькові Чернецького Олександра Степановича – Степану Ярославовичу, дружині Гуньки Нестора Никодимовича – Любомирі Володимирівні. А відзнакою за заслуги перед містом нагороджені Джеймс та Роберта Ілейжери, Козій Роман Миколайович, Федоришин Ольга Семенівна, Гаразд Мирослав Степанович, Андріїшин Олег Богданович.

На сесії були також вручені подяки, грамоти та цінні подарунки працівникам підприємств міста, підприємцям, волонтерам, громадським діячам, дітям та церковному колективу, а також, було озвучено розпорядження про нагородження переможців конкурсу «Найкращий будинок».

Особливістю святкування Дня міста 27-28 серпня було ще більш активне використання відпочинкових можливостей міського парку і ставу.

Саме там відбувались рибальські змагання «Долинське озеро 2011». Як зазначив співорганізатор заходу президент обласної Івано-Франківської федерації риболовного спорту (ІФФРС) Ростислав Полівчак, Долинська водойма дуже приваблива, а місце, що вздовж траси на Івано-Франківськ є просто ідеальним для проведення змагань, адже усі рибаки знаходяться у рівних умовах. Проведення таких змагань сприяє пропаганді рибальського спорту та екологічного мислення, залучення широких верств населення до занять фізичної культури і спорту, розвитку туризму.

В суботу, 27 серпня на плесі міського ставу також відбулись показові виступи спортсменів з греблі на байдарках і каное. Юні спортсмени-веслярі з Івано-Франківська під вправним керівництвом свого наставника Володимира Львовича Грецького продемонстрували численним глядачам свої вміння та навики. 12 хлопців та дівчат дивували долинян своєю спортивною підготовкою та вмінням вправлятися із вузькою байдаркою та веслом. Проте, ще більш святкового забарвлення набув захід після завершення запливу, адже всі привезені 10 плавзасобів були подаровані для нашого міста. А вже незабаром, з ініціативи Долинської міської ради та підтримки районного керівництва, при районній спортивній організації «Колос» було відкрито секцію веслування на байдарках і каное.

В міському парку 27-28 серпня також було проведено дискотеку 70-х – 80-х років.

Стало доброю традицією в день міста проводити Свято бойківського меду. Ця традиція започаткована в 2009 році, і ось уже третій рік поспіль свято успішно розвивається, набирає оборотів, залучаючи до участі все більшу і більшу кількість бджолярів.

Цього разу на святі взяли участь 60 учасників. Разом з кількістю зросла і географія охоплення. Вже не тільки наші найближчі сусіди рожнятівці та стрияни брали участь в святкуванні але й бджолярі з Бурштина, Галича, Дашави, Тисмениці, Богородчан, Городенки, Львова, Трускавця. Приїхали навіть з Кіровограда. Більша кількість учасників говорила про те, що захід успішний і розвивається в правильному напрямку.

Вже кілька останніх Днів міста, гарною традицією суботніх вечорів святкування стало проведення культурно-мистецьких заходів найвищого рівня для долинян та гостей міста, за участю місцевих та запрошених віртуозів. Так і цього разу, в концертному залі Будинку техніки справжні поціновувачі музичного мистецтва із задоволенням споглядали концерт «Долинські віртуози». Бурхливі оплески прозвучали на виступах гурту «Контраст» у складі Богдана Погонича, Василя Андрусіва, Тараса Шевченка та Олега Караїма, а також нового соліста гурту, скрипаля-віртуоза Олега Погонича. Як завжди неперевершено виступив цимбаліст, почесний громадянин міста Долина Михайло Захарія. Справжнє захоплення у глядачів викликав його спільний виступ з оркестром народної музики «Гердан». Цікавими були також виступи дружини Михайла Захарії – Дани, вихованців Долинської музичної школи Томаша Сокульскі, юного Олежика Шумея, фіналістів проекту «Долина має талант»: Лідії Васильків, Василя Надієвського та танцювального колективу «SkillCrew» з с. Ілем’я Рожнятівського району.

Цікавою, та успішним став проект проведений в неділю 28 серпня перший в нашому місті велосипедний квест. Позмагатись у швидкості, кмітливості та спритності на долинський велоквест, окрім команди нашого міста, прибули також команди гостей із міст Львів, Івано-Франківськ, Стрий та Болехів. У підсумку трьохгодинного змагання, з майже 100% результатом в пошуку кодів, в змаганні перемогла команда Болехова. І надзвичайно приємним є те, що команда долинян, не зумівши відшукати лише одного коду, в підсумку посіла призове третє місце.

Нагородження переможців і призерів велоквесту грамотами та цінними подарунками відбулось на сцені свята Бойківського меду, після закінчення чого гості зі Львова подарували присутнім незабутнє шоу з екстримального велотріалу.

В рамках святкування Дня міста, в недільну днину 28 серпня, Долинський краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів традиційно провів «Свято Ремесел».

Вже п’ятий рік поспіль долиняни мали нагоду ознайомлюватись з народними ремеслами і промислами, які репрезентували майстри з Долинщини, Рожнятівщини, Болехова, Калуша, Івано-Франківська, Чорткова (Тернопільська обл.), Бережан (Тернопільська обл.), Коломиї, Заставни (Чернівецької обл.), Києва та творчі колективи м. Долини, а саме: районна станція юних техніків, районний будинок дитячої та юнацької творчості, дитяча художня школа, міжшкільний навчально-виробничий комбінат. Загалом в святі прийняли участь 99 майстрів народних ремесел.

Цього року на «Святі Ремесел» було представлено вишивку, бісероплетіння, фріволіте (французьке плетене мереживо), гачкування, ліпку з полімерної глини, гончарство, молочну кераміку, ковальство, ручне ткацтво, різьбу по дереву, писанкарство, лозоплетіння, соломоплетіння, фітодизайн, народну ляльку, художню обробку шкіри, виготовлення сит та решіт, виготовлення ґонти, прядіння ниток, виготовлення народних інструментів (скрипки, кобзи, ліри, сопілки).

Працівники музею подбали, щоб кожний охочий великим молотом на дерев’янім ковбані міг викарбувати собі на згадку пам’ятну «срібну» чи «золоту» монету «долинар» та сфотографуватись в бойківському одязі.

В програмі «Свята Ремесел» було проведено майстер-класи по ковальству, гончарству та приготуванню народної бойківської страви – гопки.

Багатство бойківської кухні люб’язно продемонстрували члени клубу «Золота Осінь».

Театр-студія «Талант» провела театралізоване дійство «Вареники мої», опісля якого відбувся конкурс вареників.

Вперше на святі кожен бажаючий мав можливість скуштувати та придбати для себе овечий сир – будз.

Подарунком долинянам та гостям міста в цей день був вільний вхід та безкоштовні екскурсії у музеї «Бойківщина». Під час святкування Дня міста в музеї були розгорнуті виставки Миколи Ханаса «Бачило око» (виставка світлин), Олександри Андрусяк «Квітковий рай» (стилізовані українські костюми) та Марії Шкраби «Буковинська вишиванка» (вишивані бісером українські костюми).

Активну участь у Днях міста прийняв Долинський муніципальний духовий оркестр, який здійснив традиційну ходу вулицями, а також дав прекрасний концерт в старій частині міста.

Не забули організатори і про найменших долинян – для них місцевий театр провів казково-ігрове дійство з конкурсами і смачними подарунками.

Свою майстерність демонстрували також спортсмени та представники художньої самодіяльності.

На завершення, в неділю, відбувся прекрасний Гала концерт із вогняним шоу.

На вулицях і в парку була організована виїзна торгівля сувенірами та продуктами харчування, діяли різноманітні атракціони.

На святкуваннях традиційно брали участь численні українські та іноземні друзі Долини, почесні гості та делегації міст побратимів.

12. Належні умови дошкільної освіти, фізичної культури та спорту

Покращення матеріально-технічної бази ДНЗ та створення комфортних умов для дітей

У 2011 році розроблено робочий проект на реконструкцію з прибудовою спалень дитячого садка «Зірочка» по вул. Грушевського, 25 в м. Долина Івано-Франківською філією «НДІ Проектреконструкція».

ДП «Укрдержбудекспертизою» проведено комплексну експертизу з отриманням позитивного висновку. За результатами розгляду проектних матеріалів рекомендується до затвердження в установленому порядку з такими основними техніко-економічними показниками:

Корисна площа—101,2 м2, загальна площа—123,4 м2, площа забудови—75,3 м2, будівельний об’єм—522,72 м3, спальні на 48 дітей, кошторисна вартість станом на 2011 р. 962,228 тис.грн.

У звітному році було частково облаштовано огорожу в ДНЗ «Росинка».

«Золота рибка»

Система опалення потребує негайної заміни. Власними силами полагоджено всі пориви даної системи.

За підтримки організації ПРООН, батьків вихованців ДНЗ, працівників ДНЗ та міської ради було встановлено в приміщеннях закладу 148 віконних конструкцій.

Силами працівників ДНЗ пофарбовано панелі та підлогу коридорних приміщень.

Гаврилків Русланою Ігорівною було подаровано 15 шт. карнизів.

За батьківські кошти було придбано та подаровано шестигранні столи.

Працівниками закладу було подаровано телевізор та дівідіплеєр.

Депутатом районної ради було подаровано системний блок.

Протягом 2011року було використано: спонсорських коштів на загальну суму 28039,55грн.; коштів міської ради на загальну суму 109847,67грн. Навчально-виховна робота в ДНЗ проводилася згідно річного плану.

За 2011 рік проведено такі заходи: три семінари та три семінари-практикуми; постійно діючий семінар-практикум для педагогів «Педагогічні аспекти формування майстерності педагога»; дев’ять консультацій; чотири педагогічні ради; виставки дитячих робіт; колективні перегляди; свята та розваги; практику для слухачів курсів (група завідувачів) Івано-Франківського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти; продовжено співпрацю з Долинською ЗОШ І-ІІІ ступенів №7.

Для проведення благоустрою території з депутатського фонду передбачено 5000 грн.

«Росинка»

Протягом року придбано: крісла офісні на суму 3810 грн. за бюджетні кошти, 2 пральні машини, холодильник на суму 12998 грн., посуд , унітази (2 шт.), двері гармошка на суму 5562 грн., перезаряджено вогнегасники на суму 1200 грн.

Придбано дитячу меблеву стінку, дитячі меблеві куточки до сюжетно -ролевих ігор «Кухня», «Магазин», «Перукарня» на суму 5500 грн. за спонсорські кошти; 2 шафи для посуду, меблі для сюжетних ігор «Перукарня», «Куточок ряження» за спонсорські кошти; шафу і стіл у кабінет психолога, шафа для медикаментів, шафа для одягу та посібників у мед кабінет.

Зроблено ремонт кабінетів (побілка) медичного, логопедичного, завгоспа, завідувача, методичного (покладено ламінат).

Придбано килими, дзеркала у музичну залу, поклеєні шпалери за батьківські кошти. Зроблено сходи, пандус та ворота на суму 25000 грн. за бюджетні кошти. Придбано стелаж для кухні на суму 2500 грн. за бюджетні кошти. Придбано електрокип’ятильник для води на суму 4500 грн. Придбано лавочки для роздягалень у всі групи. Придбано методичні та дидактичні посібники на групи за кошти працівників.

За кошти депутатського фонду були придбані качелі на суму 3882 грн. та проведено благоустрій на суму 1000 грн.

НВК 2

Аналізуючи рівень навчальних досягнень учнів, слід відзначити,що 79 % учнів 2-4 класів навчались на високому і достатньому рівнях, 15,7% на середньому рівні, на початковому рівні – 5,3%. Нагороджені Похвальним листом « За високі досягнення у навчанні» 17 учнів 3-4 – их класів. Вступили на навчання до гімназії №1 після здобуття початкової освіти 30 учнів із 36. Наші учні приймали участь в 11 етапі Міжнародного конкурсу імені П. Яцика і зайняли: Дутчак Юлія (4-А) – 2 місце та Лобурак Яна (3-Б) 5 місце.

Багато цікавих заходів було проведено: Свято Осені в дошкільних групах; Тижні здоров’я; свято до Дня працівників освіти; «Тиждень безпеки життєдіяльності» з метою попередження виникнення пожеж в побуті.

Вже стало доброю традицією проведення тематичних тижнів та тижня початкової освіти в 1-4 класах. На високому методичному та професійному рівні пройшов Тиждень початкової освіти на тему «Поширення ефективних форм роботи, спрямованих на ріст професійної компетентності педагога», під час якого було проведено показові уроки, виховні заходи.

Із 30 січня по 04 лютого 2011 року було змістовно проведеноТиждень математики, в рамках якого були проведені такі заходи: інтелектуальна гра «Хто найрозумніший?»; урок – змагання «Розумники й розумниці»; урок-екскурсія «Подорож до країни Математика»; свято «Будьмо знайомі ,пані математико!».

В квітні проходив у закладі Тиждень психології, під час якого було проведено казкотерапію, конкурс колективних малюнків «Мій настрій у школі», розвивальні ігри та вправи на зняття напруження і втоми, міні- тренінг «Психологічне здоров’я педагогів».

На належному рівні поставлена виховна робота. Щомісячно проводяться робочі та урочисті лінійки,приурочені знаменним датам.

Було проведено такі заходи: День Знань; День здоров’я; Свято вчителя; Огляд-конкурс «Щедрість рідної землі» ; Інсценізація казки «Пан Коцький»; День голодомору; Усний журнал «Навчання-основна праця школяра» ; Конкурс читців творів Т.Г.Шевченка; Конкурс малюнків до творів Т.Г.Шевченка; Конкурс на кращу писанку; Свято «Міс – Чарівність»; Свято матері; Свято Останнього дзвоника.

На зимових канікулах учні 3-4 класів взяли участь в районній розколяді і зайняли 1 місце серед закладів 1 ступеня, за що були нагороджені грамотою відділу освіти.

Значна робота проводиться в організації позакласного дозвілля школярів, зокрема діяльність за інтересами. В закладі працюють чотири гуртки: « Умілі руки», «Юний художник», «Гурток технічної творчості молодших школярів», « Хоровий», «Чарівні пальчики».

В цілому план виконано. Значно покращилась матеріальна база . За кошти бюджету в 2011 році придбано: столи до їдальні з лавками та тумбочки; пральну машину; холодильник; порохотяг.

За спонсорські кошти були придбано 1 комплект шкільних парт на суму 2500 грн.

За кошти депутатів міської ради виготовлено і встановлено дитячі ігрові павільйони та лавочки на загальну суму 8400 грн.

В дошкільні групи придбано новий дидактичний та ігровий матеріал. За кошти батьків в різновікову групу було придбано телевізор.

На виконання робіт по благоустрою території і ремонту сходових кліток та козирків з міського бюджету було використано 40,0 тис. грн.


«Зірочка»

У 2011 році проводився частково капітальний ремонт за допомогою спонсорських грошей батьків. Зроблено капітальний ремонт столової кімнати, проведено капітальний ремонт загального коридору біля медичного кабінету (матеріали за кошти міської ради, ремонтні роботи за рахунок спонсорських грошей).

Батьками закуплено пісочниці 3 шт., дитяча дерев’яна машинка на ігровий майданчик 1 шт., килим 1 шт., меблі для столової кімнати І мол. групи.

Придбано комп’ютер, м’ягкий інвентар: підодіяльники, тюль, гардини.)

Спонсорська допомога батьків в 2011р. становила 18650 грн.

З рахунку міської ради було використано 19776 грн. на канцтовари та м’ягкий інвентар.

Поряд з матеріально – технічним забезпеченням ДНЗ «Зірочка» протягом року заклад працював над проблемою «Розвиток гармонії інтелекту, духовності та здоров’я». Всі методичні заходи були спрямовані на вирішення поставлених перед закладом завдань, а саме: педради: Науково – методичний супровід фізичного виховання дошкільнят (березень); формування гармонійної соціокультурної особистості (травень); розвиваємо творчість, виховуємо креативність (грудень); психолого – педагогічний тренінг «Природа – важливий засіб виховання людини» (квітень); консультація – тренінг «Рухливі ігри – вправи з інтелектуальним навантаженням» (лютий); консультації: «Організація здоров’я зберігаючого навчально – виховного процесу ДНЗ» (січень); «Хромотерапія або лікування кольором» (лютий); «Методика загартування в умовах дитсадка» (квітень); «Інтелектуальний розвиток дітей» (вересень); «Шляхи активізації дитячої творчості засобами мистецтва» (листопад); «Формування розвитку гармонії образного мислення, творчої уяви, розвитку інтелекту та логічного мислення (грудень). Семінар: «Розвиваємо здібності кожної дитини» (жовтень); Семінар – практикум «Сенсорне виховання дітей – базова компетентність гармонійно розвинутої особистості» (листопад).

Колективних переглядів: 6 в різних вікових групах.

Налагодилась робота з батьками щодо гармонійного розвитку дітей, проводились різноманітні заходи, а саме «Зустріч у творчій вітальні» тренінг «Вчимося розуміти дітей» Впроваджували з батьками «День добрих справ; збори: – Як виховати гармонійну особистість», «Сутність соціальної адаптації».

Консультації: «Гра в житті дитини», «Кольоротерапія» «Найближчий соціум – розвиває чи руйнує».

Проводились різноманітні заходи художньо- естетичного циклу»: «Розколяда», «Великодній віночок», «Пісні найкращі у родини для мами і дитини», «Україна – рідний край».

Вихователями фізкультури формуючи фізично – здорову особистість дошкільнят, проводились: дні здоров’я – «Сім’я + Спорт = здоров’я», «Простоквашино», «Юні фізкультурники», «Країна казок», «Ми родина вітаміна» та ін.

Підтримка розвитку фізичної культури та спорту

Долинською міською радою було надано молодіжній громадській організації «Боксерський клуб «Прикарпаття» (Ленько І.М.) в оренду нежитлове комунальне приміщення загальною площею 305,2 кв. м по вул. Обліски, 34. Також для секції веслування на байдарках і каное, в міському парку, відремонтовано та надано в користування відповідне приміщення. А Долинський підлітковий клуб «Прометей» одну із кімнат, з наданих їм в користування комунального приміщення по вул. Чорновола, 18, використовують для занять секції шахів.

13. Соціальна політика та волонтерський рух

Сприяння громадянам у вирішення соціальних питань

З метою підтримки соціально незахищених громадян міста та надання їм допомоги велася робота спільно із територіальним центром з обслуговування соціально незахищених та одиноких громадян. Так впродовж року із міського бюджету було виділено кошти 70 одиноким непрацездатним громадянам до Великодніх свят на суму 3500 грн., 19 учасникам ОУН-УПА до 20-річниці незалежності України на суму 950 грн., 13 учасникам УПА до 69 річниці створення УПА на суму 1300 грн., 5 учасникам бойових дій в Афганістані до Міжнародного дня інваліда на суму 500 грн., 6 інвалідам, учасникам бойових дій в Афганістані до Міжнародного дня інваліда на суму 600 грн., на поховання непрацюючих громадян в сумі 2700 грн., а також на лікування 96 громадянам на суму 38690 грн.

У минулому році в міській раді сформовано базу даних багатодітних сімей міста та дітей-інвалідів. За сприянням підприємств та підприємців міста кожній багатодітній родині та дітям інвалідам до новорічних свят було вручено подарунки із солодощі.

Співпраця з волонтерами Корпусу Миру

Відповідно до завдань Програмиволонтери Корпусу Миру СШАДжеймс та Роберта Ілейжери протягом 2011 року активно працювали над створенням передумов для забезпечення сталого розвитку територіальної громади міста Долини, шляхом передачі власного досвіду в залученні коштів технічної допомоги та реалізації заходів і проектів з підсилення демократичних процесів всередині громади міста. Це досягалось в результаті максимально ефективної співпраці з Долинською міською радою, бюджетними та іншими установами на території міста, представниками громади.

Фінансування на виконання Програми із міського бюджету становило 78360 грн.

Загалом у 2011 році від реалізації Програми було отримано гранти з різних міжнародних фондів в сумі біля 2 545 000 гривень.

Залучення громади міста до волонтерської діяльності

Впродовж року активно велася робота щодо залучення громадян міста до волонтерської діяльності, до проведення спільних заходів. Так при музеї на сьогоднішній день діє 5 клубів за інтересами, а саме: «Клуб друзі музею», «Клуб молодого музейчика», «Клуб Парк зірок», «Клуб любителів краєзнавства», фотоклуб «Промінь», при центральній районній бібліотеці – клуб «Золота осінь». За підтримки волонтерів Корпусу Миру у ЦРБ діяв клуб англійської мови «English Club».

14. Ефективне використання енергетичних ресурсів

Вдосконалення системи енергоменеджменту

Протягом 2011 року в бюджетних установах, що фінансуються з міського бюджету (дошкільні заклади «Зірочка», «Росинка», «Сонечко», «Золота рибка» та НВК №2, а також музей «Бойківщина) продовжувала функціонувати система енергетичного менеджменту. На початку року для кожної з установ розпорядженням міського голови було встановлено помісячні ліміти на споживання окремих видів енергетичних ресурсів, контроль над дотримання яких здійснював відділ енергозбереження, інвестицій та муніципального розвитку міської ради. За підсумками кожного календарного місяця підбивались підсумки споживання, які порівнювались з встановленими лімітами. В разі виявлення суттєвих відхилень від встановлених величин лімітів по кожному окремому випадку вживались корегуючи заходи, встановлювались об’єктивні чи суб’єктивні їх причини. В підсумку, завдяки системі енергоменеджменту та постійному оперативному контролю енергоспоживання, Долинській міській раді вдалось максимально точно спрогнозувати планові обсяги витрат міського бюджету по даній статті, забезпечити своєчасну та повну оплату за спожиті енергоносії, а також уникнути додаткових витрат бюджетних коштів, що могли бути спричинені нераціональним споживанням.

В рамках проекту «Оптимізація енергоспоживання в бюджетних установах м. Долина шляхом встановлення автоматизованих систем керування теплопостачанням та запровадження системи енергетичного менеджменту» виграного Долинською міською радою в ході Всеукраїнського конкурсу проектів і програм розвитку місцевого самоврядування» в 4-х дошкільних закладах («Зірочка», «Росинка», «Сонечко» та НВК№2), а також ЗОШ №4 було встановлено автоматичні системи керування теплопостачанням. Комплекс обладнання, що було встановлено в даних закладах включав: терморегулятори на кожну батарею, автоматизовані котельні програматори, сигналізація справності котельного обладнання. Основним завданням, що переслідувалось через встановлення цих систем було максимальне уникнення суб’єктивного людського фактора в процесі регулювання режимів роботи котелень. Завдяки встановленим системам, в кожній з зазначених установ режим теплопостачання автоматично регулюється залежно від реальних температурних умов, без необхідності людського втручання.

Протягом 2011 року відділом енергозбереження, інвестицій та муніципального розвитку спільно з партнерськими організаціями було подано цілий ряд проектних заявок на залучення позабюджетних коштів в енергетичну санацію будівель м. Долина, з метою зменшення енергоспоживання, зокрема:

  • Спільно з громадами ОСББ подано 4 проектні заявки на фінансування проектів капітальних ремонтів житлових будинків ОСББ з застосуванням енергозберігаючих технологій на конкурсний відбір в рамках Державної програми реформування ЖКГ;

  • Подано 4 проекти комплексної енергетичної санації (утеплення та заміна вікон) ДНЗ міста («Зірочка», «Росинка», «Золота рибка», НВК 2) на конкурсний відбір в рамках державних цільових екологічних інвестицій, які в підсумку біли обрані в число 35 проектів першочергових до фінансування на території Івано-Франківської області;

  • Розроблено проекти влаштування теплових насосів в ДНЗ «Золота рибка», «Росинка» та «Сонечко», які подано на конкурсний відбір в рамках Державної цільової програми енергозбереження;

  • Спільно з ГО «Центр підтримки та розвитку реформ» подано до МПВСР-ПРООН проект заміни вікон на енергозберігаючі в ДНЗ «Золота рибка» ;

  • Подано 2 проекті заявки на конкурс підтримки енергозберігаючих заходів в малих містах України. Один з цих проектів, що подавався ГО «Благодійний фонд громади міста Долина» отримав підтримку та безповоротне фінансування в сумі 115 тис. євро.

Крім того, в сфері сталого енергетичного розвитку, серед основних досягнень м. Долина за минулий рік слід зазначити:

  • Спільно з громадськими організаціями та відділом освіти проведено перші в історії міста Дні енергії 26-30 квітня, за рахунок коштів, наданих в якості гранту Посольством Фінляндії;

  • Розроблено та прийнято План дій сталого енергетичного розвитку м. Долина на 2011-20 рр. в рамках виконання зобов’язань міста по Угоді Мерів. План офіційно зареєстровано в Європейській комісії;

  • Розроблено загальноміську стратегічну Концепцію сприяння розвитку велосипедного руху на 2011-20 рр.

В 2011 році Долинська міська рада виступала одним із партнерів проекту «Створення кластерної моделі використання альтернативних джерел енергії для опалення бюджетних установ на прикладі Долинської центральної районної лікарні та створення передумов для поширення даної схеми на інші бюджетні установи району», що реалізовувався Долинською районною радою. Фінансування проекту здійснювалось за рахунок коштів Фонду підтримки розвитку місцевого самоврядування при Президентові України, а також місцевих бюджетів: міського та районного. В рамках проекту в Долинській районній дитячій лікарні було встановлено першу в сфері бюджетних установ району котельню на твердому паливі – відходах деревини, а також проведено утеплення трубопроводу системи опалення. В якості постачальника палива для цієї котельні виступатиме КП «Комунгосп», для якого за кошти проекту було придбано комплекс обладнання для виробництва та зберігання технологічної деревної тріски. Цілісну кластерну модель заплановано ввести в експлуатацію вже з початком опалювального сезону 2012/13.

Ефективна робота влади

15. Прозорість дії влади

Максимальне ознайомлення населення із діяльністю міської ради, її комунальними підприємствами та установами

На офіційному сайті міської ради висвітлюються новини про роботу апарату міської ради, комунальних підприємств, дошкільних навчальних закладів, культурно-освітніх установ міста. Оновлення інформаційного матеріалу відбувається щоденно. Збільшено кількість різноманітних новин, що торкаються соціально-економічного розвитку міста, культури, побуту та актуальних питань міста.

Протягом року для зручності було додатково збільшено його меню. Так, на сторінці міста можна знайти додаткові інформаційні кнопки:

«Інтернет-приймальню», де користувач може не тільки надіслати лист до міського голови але й до заступників та отримати відповідь в строки передбачені законодавством;

«Депутати міської ради», де розміщено контактну інформацію депутатів міської ради.

Також, розміщено додаткові кнопки, де користувачі сайту можуть переглянути наступне відео:

«Дні міста 2011» – розміщено найкращі моменти святкування дня народження міста;

«Музичний гурт «Контраст» – розміщено виступ долинського музичного гурту «Контраст».

Зокрема, про задоволеність користувачами сайту міської ради свідчить статистика. Кількість користувачів зросла на 66 %.

На сьогоднішній день опрацьовується інформація про почесних та видатних людей Долинщини, яка незабаром буде висвітлена на сайті міської ради.

Протягом минулого року в друк вийшло 52 випуски газети «Добра справа». На сторінках «Вісника міської ради» в кожному номері публікується інформація про роботу апарату міської ради, комунальних підприємств міста, висвітлюється різноманітні соціальні проекти, культурні заходи та робота, яка проводиться з дітьми.

Було опубліковано 31 рішення сесії та виконавчого комітету міської ради. З них 20 рішень сесії міської ради серед яких: «Про місцеві податки і збори», «Про міський бюджет на 2011 рік», «Про виконання міського бюджету за 2010 рік», «Про роботу Долинського виробничого управління водопровідно-каналізаційного господарства щодо надання послуг населенню м. Долина», «Про Порядок погодження розміщення та надання в користування місць для прокладання телекомунікаційних мереж і встановлення додаткових пристроїв в житлових будинках та інших об’єктах, що віднесені до комунальної власності до комунальної власності територіальної громади міста Долина», «Про програму роботи КП «ЖЕО»», «Про програму встановлення інформаційних табличок та знаків в м. Долина на 2011-2015 роки», «Про правила благоустрою території, забезпечення чистоти і порядку в м. Долина» та інші. Серед опублікованих рішень виконавчого комітету були «Про затвердження структури тарифу, періодичності та строків надання послуг з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій», «Про тарифи на комунальні послуги», «Про затвердження тарифів на вивіз і захоронення твердих побутових відходів», «Про затвердження переліку тимчасових торгових об’єктів, «Про зменшення тарифу для власників нежитлових приміщень на комунальні послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій», «Про ідентифікацію назв вулиць» та інші.

Залучення громадськості до прийняття рішень

Протягом робу було проведено громадські слухання з наступних питань:

– «Доведення тарифу на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій» – протягом 24-26 січня2011 року;

– «Доведення тарифу на послуги з водопостачання та водовідведення» – 16 лютого 2011 року;

– «Про Порядок погодження розміщення та надання в користування місць для прокладання телекомунікаційних мереж та встановлення додаткових пристроїв в житлових будинках та інших об’єктах, що віднесені до комунальної власності територіальної громади міста Долини» – 06 квітня 2011 року;

– «Про порядок проведення конкурсу на право оренди об’єктів, що перебувають у комунальній власності територіальної громади міста Долина» – 19 жовтня 2011 року;

– «Про введення в дію правил благоустрою» – 10 листопада 2011 року.

З метою вивчення громадської думки на сайті міської ради проводиться опитування, щодо актуальних питань які стосуються діяльності міської ради, зокрема:

Як Ви оцінюєте роботу Громадської приймальні міської ради?

  • Добре (36%, 8 за голосами) ;

  • Не стикався (27%, 6 за голосами) ;

  • Відмінно (18%, 4 за голосами) ;

  • Незадовільно (9%, 2 за голосами) ;

  • Задовільно (10%, 2 за голосами).

Які Ваші очікування від роботи новообраної міської влади?

  • Оптимістичні (61%, 19 за голосами) ;

  • Песимістичні (13%, 4 за голосами) ;

  • Все залишиться як є (13%, 4 за голосами) ;

  • Час покаже (10%, 3 за голосами) ;

  • Аби не гірше. (3%, 1 за голосами).

Які заходи з цьогорічного Дня міста доцільно проводити і в наступному році?

  • Свято Бойківського меду (60%, 26 за голосами) ;

  • Молодіжний концерт і дискотека (58%, 25 за голосами) ;

  • Свято ремесел (49%, 21 за голосами) ;

  • Велоквест (47%, 20 за голосами) ;

  • Концерти оркестру (42%, 18 за голосами) ;

  • Дитячі дійства (42%, 18 за голосами) ;

  • Турнір з риболовлі (40%, 17 за голосами) ;

  • Дискотека в парку (37%, 16 за голосами) ;

  • Дитячий концерт (21%, 9 за голосами) ;

  • Рок-концерт (21%, 9 за голосами).

Чи потрібна в Долині школа спортивної греблі на базі міського озера?

  • Так (74%, 60 за голосами) ;

  • Ні (17%, 14 за голосами) ;

  • Байдуже (9%, 7 за голосами).

Чи підтримуєте Ви обмеження паркування автотранспорту вздовж вул. Грушевського заради запровадження смуг руху для велосипедистів?

  • Так, категорично (38%, 13 за голосами) ;

  • Не підтримую (38%, 13 за голосами) ;

  • Частково (24%, 8 за голосами).

Яким на Вашу думку є найбільший здобуток нашого міста в плані благоустрою в 2011 році?

  • Відремонтована привокзальна площа (47%, 18 за голосами) ;

  • Верхнє джерело в парку (16%, 6 за голосами) ;

  • Бруківка на пішохідних доріжках вул. Грушевського (11%, 4 за голосами) ;

  • Бруківка на площі Грушевського 20 (11%, 4 за голосами) ;

  • Інше (немає в списку) (8%, 3 за голосами) ;

  • Бруківка навколо будинку вул. Чорновола 19 (5%, 2 за голосами) ;

  • Джерело в приміському гаю (вул. Нафтовиків) (2%, 1 за голосами).

Яка сфера має стати пріоритетною в плані благоустрою міста в 2012 році?

  • Пішохідні доріжки (32%, 18 за голосами) ;

  • Прибудинкові дороги (30%, 17 за голосами) ;

  • Парки і сквери (16%, 9 за голосами) ;

  • Вуличне освітлення (12%, 7 за голосами) ;

  • Центральні дороги (11%, 6 за голосами) ;

  • Дощова каналізація (0%, 0 за голосами).

Чи потрібен світлофор на перехресті Грушевського – Хмельницького?

  • Так (84%, 76 за голосами) ;

  • Ні (12%, 11 за голосами) ;

  • Не важливо (4%, 3 за голосами) ;

З метою забезпечення професійного, колегіального розгляду й обговорення виробничих і соціальних питань щодо перспектив розвитку нафтопромислового комплексу м. Долина рішенням виконкому від 13.07.2011 року було створено Раду ветеранів працівників нафтопромислового комплексу.

Впродовж року важливі питання у напрямку містобудування та архітектури розглядалися на засіданнях архітектурно-містобудівної ради.

16. Підвищення ефективності роботи влади

Створення матеріальної бази

З метою розвитку системи управління якістю в Долинській міській раді, максимального налагодження внутрішніх процесів та як підсумок – покращення якості надання адміністративних послуг в 2011 році було ініційовано проект запровадження електронного документообігу. З метою вивчення кращих практик запровадження таких систем, компетентними спеціалістами міської ради протягом року було здійснено ряд навчально-ознайомчих візитів до міст Вінниця та Івано-Франківськ. Враховуючи вивчений досвід та з залученням фахівців було здійснено підбір необхідного програмного забезпечення та техніки, оцінено потребу в фінансових ресурсах. Паралельно міською радою здійснювались кроки щодо залучення фінансування під реалізацію даного проекту. Зокрема, відповідну заявку було підготовлено та подано на другий обласний конкурс проектів і програм розвитку місцевого самоврядування, проте вона, на жаль, не отримала в ньому перемогу. Але, в той же час, оскільки проект запровадження електронного врядування підпадає під пріоритет «покращення якості муніципальних послуг», співфінансувати його погодився проект МПВСР-ПРООН. На даний час міською радою готується відповідна заявка, кошти співфінансування проекту закладені в міський бюджет на 2012 рік.

Вивчення кращих практик та передового досвіду в управлінні містом

На сайті Івано-Франківської міської ради ознайомилися з питаннями оформлення права власності на об’єкти нерухомого майна інвесторам, які у результаті інвестиційної діяльності отримали у власність об’єкт нерухомого майна.

На сайті Тернопільської міської ради ознайомилися з роботою органів опіки та піклування, пов’язаної із захистом прав дитини (зокрема захистом житлових та майнових прав дітей).

На сайтах Івано-Франківської міської ради, Тернопільської міської ради, Сумської міської ради та інших міських рад ознайомилися з порядком висвітлення роботи міської ради відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації».

Участь в Асоціаціях України

У 2011 році Долинська міська рада продовжила своє активне членство в двох Всеукраїнських асоціаціях органів місцевого самоврядування: Асоціації міст України та Асоціації «Енергоефективні міста України». По першій з озвучених Асоціацій, міська рада протягом року приймала участь в ряді представницьких заходів, зокрема в щорічному муніципальному форумі в м. Іллічівськ, отримувала щомісячну інформаційну розсилку. В рамках проекту USAID діалог, що реалізується Асоціацією міст України Долинська міська рада отримала в тимчасове використання комп’ютер для потреб апарату.

Щодо Асоціації «Енергоефективні міста України», то тут в 2011 році міський голова Долини Володимир Гаразд продовжив свою каденцію на посаді Президента. Під егідою Асоціації місто Долина прийняло участь в цілому ряді представницьких заходів Всеукраїнського та міжнародного рівнів, об’єднаних тематикою сталого енергетичного розвитку (міжнародні конференції в містах Вінниця, Львів, Кривий Ріг, церемонія Угоди Мерів в Брюсселі, тощо). За допомогою Асоціації в рамках міжнародного проекту місту Долина було надано важливу та необхідну експертну допомогу в написанні Плану дій сталого енергетичного розвитку до 2020 року. Прийнявши цей документ, Долина стала другим містом в Україні, що подала План дій до Європейської Комісії.

Залучення коштів міжнародної технічної допомоги

Відділом енергозбереження, інвестицій та муніципального розвитку протягом 2011 року:

  • Спільно з громадами ОСББ подано 4 проектні заявки на фінансування проектів капітальних ремонтів житлових будинків ОСББ з застосуванням енергозберігаючих технологій на конкурсний відбір в рамках Державної програми реформування ЖКГ;

  • Подано 4 проекти комплексної енергетичної санації (утеплення та заміна вікон) ДНЗ міста («Зірочка», «Росинка», «Золота рибка», НВК 2) на конкурсний відбір в рамках державних цільових екологічних інвестицій, які в підсумку біли обрані в число 35 проектів першочергових до фінансування на території Івано-Франківської області;

  • Розроблено проекти влаштування теплових насосів в ДНЗ «Золота рибка», «Росинка» та «Сонечко», які подано на конкурсний відбір в рамках Державної цільової програми енергозбереження;

  • Розроблено 2 проектні заявки на обласний конкурс проектів і програм розвитку місцевого самоврядування;

  • Спільно з ГО «Центр підтримки та розвитку реформ» підготовлено проектну заявку та отримано фінансування в сумі 20 тис. дол. на реалізацію проекту ливневого водовідведення на території міського парку-ставу;

  • Спільно з ГО «Центр підтримки та розвитку реформ» підготовлено проектну заявку на конкурс малих грантів Світового банку в Україні та отримано фінансування в сумі 6,5 тис. дол. на реалізацію проекту створення комплексної програми освоєння прибудинкових територій міста;

  • Спільно з ГО «Центр підтримки та розвитку реформ» підготовлено 2 проектні заявки до МФ «Відродження», один з яких, що стосується поширення досвіду м. Долина в сфері створення та підтримки діяльності ОСББ отримав підтримку та фінансування в сумі 50 тис. грн. Інший проект, спрямований на екологічну освіту молоді на даний час перебуває на стадії розгляду;

  • Спільно з ГО ТІЦ «Бойківщина» подано проектні заявки на проведення в місті велоквесту до Посольства Норвегії в Україні та Івано-Франківської ОДА. В підсумку проект проведення велоквесту був реалізований в рамках святкування дня міста;

  • Розроблено та подано на розгляд МПВСР-ПРООН проектну заявку на реалізацію першої черги проекту влаштування першої міської велосипедної доріжки – встановлення світлофора на перехресті вулиць Хмельницького-Грушевського;

  • Подано 2 проекті заявки на конкурс підтримки енергозберігаючих заходів в малих містах України. Один з цих проектів, що подавався ГО «Благодійний фонд громади міста Долина» отримав підтримку та безповоротне фінансування в сумі 115 тис. євро.

Всього протягом року відділом спільно з громадськими організаціями та партнерами подано понад 20 проектних заявок на різноманітні конкурси для залучення коштів технічної допомоги.

Долинською міською радою в 2011 році було здобуто право участі в якості пілотного регіону в проекті Ради Європи «Посилення місцевої демократії та підтримка реформ місцевого самоврядування в Україні», що стосується розвитку міжмуніципального співробітництва. Розпочато реалізацію міжмуніципального проекту створення міжрайонної системи поводження з ТПВ на території Долинського, Рожнятівського та Болехівського районів.

Рішенням Долинської міської ради від 18.01.2011. № 70-4/2011 було затверджено Програму співпраці з Муніципальною програмою врядування та сталого розвитку Програми розвитку Організації Об’єднаних Націй (МПВСР/ПРООН) та іншими донорськими організаціями на 2011 рік, основною метою якої була підтримка громадських ініціатив та підготовка, написання і сприяння впровадженню проектів сталого розвитку громад, спрямованих на покращення умов проживання, навчання, посилення ролі організацій громадського суспільства та їхніх мереж, підтримка оглядових візитів і навчальних програм, розвитку бізнесу, шляхом відбору та реалізації на території м. Долина соціально значимих для громад проектів із залученням позабюджетних коштів, коштів МПВСВ/ПРООН та інших донорських організацій (всеукраїнських і міжнародних), а також коштів громадських формувань (ОСББ, обслуговуючих кооперативів, ОСН, громадських організацій, благодійних фондів та ін.) у суспільно-важливих напрямках.

Впродовж 2011 року громадською організацією «Центр підтримки та розвитку реформ» було заплановано та виконано ряд наступних завдань.

Здійснення інформування та консультування мешканців міста про можливості вирішення проблем шляхом участі у МПВСР/ПРООН

Протягом 2011 року у місцевій пресі та мережі Інтернет систематично розміщувались публікації, які інформували населення міста і району про успішну діяльність міської ради у напрямку співпраці із ПРООН та іншими донорськими організаціями. Так, було розміщено близько 20 інформаційних матеріалів. Така робота сприяє зростанню іміджу міської ради з одного боку, а з іншого дає додаткові можливості для залучення коштів міжнародної технічної допомоги на благо територіальної громади м. Долина.

Крім того, постійно проводилась інформаційно-роз’яснювальна робота серед населення, а саме ОСББ щодо можливості співпраці із ПРООН в напрямку вирішення глобальних проблем у будинку. Таким чином, на сьогодні майже кожне об’єднання співвласників бажає брати участь у проектах із ПРООН та готове співфінансувати роботи по капітальному ремонту будинків. Все це підтверджує тезу, що населення поступово починає усвідомлювати свою роль в утриманні багатоквартирного житлового фонду.

Організація та підтримка роботи Муніципального відділу підтримки на основі підтримки діяльності громадської організації «Центр підтримки та розвитку реформ»

Громадська організація «Центр підтримки та розвитку реформ» активно працювала та виконувала функції так званого Муніципального відділу підтримки, що вимагається згідно умовами ПРООН/МПВСР.

За даний період:

1) Проводився проектний менеджмент (надавався інформаційно-консультаційний супровід) громадам м. Долина, які реалізовували проекти;

2) Підготовлено проекти та погоджено звіти по наступних проектах громад:

– підсумковий звіт на отримання третього траншу від ПРООН по проекту «реновація, утеплення та відновлення фасадної частини житлового комплексу» по ОСББ «Під липою на Пушкіна, 8»;

– проміжний звіт на отримання другого траншу від ПРООН по проекту «капітальний ремонт двускатного даху» у ОСББ «Обліски-Затишок» (вул. Обліски, 6);

– проміжний звіт на отримання другого траншу від ПРООН по проекту «Влаштування водовідведення та гідроізоляції стін фундаменту» у ОСББ «Каштан на Облісках» (вул. Обліски, 2);

– проміжний звіт на отримання другого траншу від ПРООН по проекту «Встановлення енергозберігаючих вікон та дверей» у садочку «Золота рибка»;

– доопрацьовано проект по ОСББ «Поштарочка», який отримав схвальну підтримки від ПРООН. На сьогодні на рахунок ОСББ уже поступив перший транш;

3) Підготовлено дві проектні заявки на спільний конкурс ПРООН та компанії Кока-Кола (за підтримки ТМ BonAqua) «Кожна краплина має значення», по відновленню двох джерел у м. Долина: джерела у центральному міському парку (біля к. Вітерець) на загальну суму 173 818,00 грн. та джерела у зоні за колишньою бавовняно-прядильною фабрикою на загальну суму 52 756,00 грн.;

4) Підготовлено на другий спільний конкурс ПРООН та компанії Кока-Кола проект «Вирішення проблеми забруднення вод міського ставу та річки Турянка в м. Долина шляхом будівництва мережі ливневої каналізації та мінімізації несанкціонованого скидання стоків приватним сектором» на загальну суму більш як 34 тис. дол. США. Даний проект спрямований на будівництво 250 м ливневої каналізації у міському парку.

Таким чином підводячи підсумок, можна стверджувати, що завдяки реалізації даної Програми у місто Долина у 2011 році було залучено додатково на проекти місцевих громад (ОСББ «Поштарочка», «Обліски-Затишок», «Затишна оселя на проспекті Незалежності, 2») – близько 420 тис. грн.; на інші інфраструктурні проекти у місті (відновлення джерел, каналізування парку) – близько 497 тис. грн., на соціальний розвиток (інші проекти та заходи) – близько 45 тис. грн.

Документ опубліковано 26 квітня 2012
Чинний
Детальніше