Про звернення міської ради щодо залишення ПДФО в громадах

Про звернення міської ради щодо залишення ПДФО в громадах


Долинська міська рада
Калуського району Івано-Франківської області
восьме скликання
(тридцять п’ята сесія)

РІШЕННЯ

Від 20.09.2023 № 2402-35/2023
м. Долина

Про звернення міської ради
щодо залишення ПДФО в громадах

Враховуючи звернення депутатів від політичної партії «Європейська Солідарність», керуючись статтею 25 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», міська рада

В И Р І Ш И Л А:

1. Схвалити звернення депутатів Долинської міської ради та направити його до Президента України, Верховної Ради України щодо недопущення вилучення в місцевих громад надходження від податку на доходи фізичних осіб (ПДФО).

2. Дане звернення опублікувати на офіційному інтернет-сайті міської ради.

3. Контроль за виконанням даного рішення покласти на секретаря Долинської міської ради Віктора Гошилика.

Секретар міської ради Віктор ГОШИЛИК

Додаток до рішення міської ради
від 20.09.2023 № 2402-35/2023

Президентові України

Верховній Раді України

ЗВЕРНЕННЯ

Останнім часом представники центральної влади, всупереч Законам України, закликають вилучити у місцевих громад надходження від податку на доходи фізичних осіб (ПДФО) – на тій підставі, що зростання цих надходжень пов’язане з виплатами українським військовим.

Бюджетна децентралізація, проведена у 2014-15 роках, стала однією з найбільш успішних українських реформ. Місцеві громади отримали не лише повноваження, але й можливості для створення гідних умов для життя українців. Центральна ж влада зберегла важелі контролю і забезпечення законності.

Такий баланс дозволив громадам не лише поліпшити умови життя громадян, але й витримати серйозні виклики в часи пандемії та повномасштабного російського вторгнення – коли дії центральної влади були неефективними чи запізнілими.

Децентралізація по праву вважається основою української стійкості.

Одним з основних елементів децентралізації є спрямування понад 3/4 надходжень від ПДФО до місцевих бюджетів (насамперед громад, а також областей).

Держава делегувала місцевим громадам велику кількість видатків, які безпосередньо пов’язані з життям місцевих громадян, і ці видатки мають бути покриті доходами – зокрема, від ПДФО.

1. Саме місцеві громади під час війни несуть основний тягар забезпечення безперебійної роботи системи підтримки життя наших громадян – у т.ч. лікарень, шкіл, місцевого транспорту.

2. Саме від місцевих громад значною мірою залежатиме, як українці переживуть цю зиму.

3. Саме місцеві громади забезпечують терміновий ремонт осель і інфраструктурних об’єктів, постраждалих від обстрілів, ремонт укриттів, допомогу внутрішньо переміщеним особам.

4. Місцеві громади вже – навіть без законодавчого забезпечення і всупереч діям контролюючих органів – перерахували на потреби безпеки і оборони 45% отриманого «військового ПДФО».

5. Сьогоднішні військові – це здебільшого вчорашні цивільні, які до мобілізації жили в місцевих громадах, працювали і сплачували ПДФО. У громадах живуть їхні рідні.

Тому ПДФО має залишитися в місцевих громадах.

Ми впевнені, що вище згадані видатки – це значно важливіше і для України, і для кожного українця, ніж мільярди, які під час війни державна влада витрачає на «телемарафони», «серіали».

Розширення повноважень і фінансування місцевого самоврядування – це також важливий дороговказ євроінтеграції України. Зокрема, 17 червня 2022 р. Єврокомісія у своєму висновку щодо заявки України на членство в ЄС як позитив відзначила фінансове підкріплення реформи децентралізації.

Враховуючи вищенаведене ми вимагаємо:

1. Залишити 64% доходів від ПДФО у місцевих громадах (і ще 15% - на рівні областей), як це зараз передбачено діючим законодавством.

2. Припинити кампанію очорнення місцевих громад для формування викривленої громадської думки щодо витрат коштів місцевих бюджетів.

3. Ухвалити закони, які легалізують витрати місцевих громад на потреби оборони і безпеки.

Прийнято на тридцять п’ятій сесії
Долинської міської ради Івано-Франківської області
восьмого демократичного скликання
20 вересня 2023 року

Документ опубліковано 26 вересня 2023
Індекс документа
2402-35/2023
Дата прийняття
20 вересня 2023
Детальніше